Vote for the 2025 BC Day Contest winner now
The entries are up! You can see them, and vote, here. But do it soon. Voting ends on the 12th.

Postia Intiasta - Post from India

by Katja Tukiainen | Graphic Novels | This book has not been rated.
ISBN: 952544922X Global Overview for this book
Registered by wingPeoniowing of Porvoo, Uusimaa / Nyland Finland on 1/14/2025
Buy from one of these Booksellers:
Amazon.com | Amazon UK | Amazon CA | Amazon DE | Amazon FR | Amazon IT | Bol.com
3 journalers for this copy...
Journal Entry 1 by wingPeoniowing from Porvoo, Uusimaa / Nyland Finland on Tuesday, January 14, 2025
Takakannesta:
"Postia Intiasta" on intiimi matkakirje Katja Tukiaiselta kaikille lukijoille. Kullanhuuhtojan tavoin hän löytää kurjimmistakin päivistä kimaltavia oivalluksen hippuja, joista kasvaa kauniisti ja eksoottisesti välkehtivä nauha. Satu todellisuudesta, kuten Katja itse sanoisi. - Harto Hänninen "

Parrakas Nainen -pokkari
Sarjamania 2002

Journal Entry 2 by wingPeoniowing at Porvoo, Uusimaa / Nyland Finland on Tuesday, January 14, 2025
Katja Tukiaisen kompakti matkapäiväkirja Intiasta oli mukavaa luettavaa, itse olen ollut pakettimatkalla Goalla alkuvuodesta 1996 ja kyllä tästä jonkinlainen Intia-muistojen tuulahdus syntyi.

Tämä nopealukuinen sarjakuva saa nyt erityistehtävän matkata bookcrossaajalta toiselle 1000-palaisen palapelin (Kitchen Chickens/eeBoo) mukana. Palapelin sain kirjakolta Helsingin bc-pikkujouluissa joulukuussa 2024 ja lupasin tehtyäni laittaa sen kiertoon toisten palastelevien bookcrossaajien iloksi. Tälle kirjan päiväkirjasivulle voit jättää kommenttejasi siis sekä kirjasta että palapelistä. Kirjan välissä kiertää myös lappunen palapelistä kiinnostuneista crossaajista, voit ilmoittaa kiinnostuksesi palapelin kulloisellekin haltijalle listaan lisäämistä varten.

Palapeli oli mukava ja nopea kasattava, pienistä yksityiskohdista syntyi nopeasti yhdisteltävä kokonaisuus. Kiitos kirjakolle kiertoon antamisesta!

Journal Entry 3 by wingPeoniowing at Helsinki, Uusimaa / Nyland Finland on Tuesday, January 14, 2025

Released 3 wks ago (1/14/2025 UTC) at Helsinki, Uusimaa / Nyland Finland

CONTROLLED RELEASE NOTES:

Kirja ja palapeli lähtivät matkaan tänään pääkaupunkiseudun vakiomiitissä, josta ne sai mukaansa Flower78. Mukavia hetkiä molempien parissa!

Journal Entry 4 by wingFlower78wing at Kerava, Uusimaa / Nyland Finland on Tuesday, January 14, 2025
Kiitokset kirjasta ja palapelistä sekä miittiseurasta, Peonio! Keksit kyllä hyvän idean palapelin kierrättämiseen. Nyt on yksi palapeli kesken, joten vielä en pääse tätä tekemään, mutta tämä kiertää sitten aikanaan listalla oleville henkilöille.

Journal Entry 5 by wingFlower78wing at Kerava, Uusimaa / Nyland Finland on Saturday, January 25, 2025
Palapeli on valmis. Tämä oli kiva tehdä, kun oli selkeärajainen, värikäs ja mukava kuva. Itselleni päänvaivaa tuotti eniten yläreuna, se valmistuikin ihan viimeisenä. Eeboon palapelissä on kiiltävät palat ja se tuntui aluksi hieman oudolta, mutta nopeasti siihen tottui.

Sarjakuvakirjakin on nyt luettu. Ei ihan suosikkini piirrosjäljen suhteen, mutta kiva idea tehdä matkapäiväkirja kuvitettuna.

Journal Entry 6 by wingFlower78wing at Kerava, Uusimaa / Nyland Finland on Friday, January 31, 2025

Released 5 days ago (2/1/2025 UTC) at Kerava, Uusimaa / Nyland Finland

CONTROLLED RELEASE NOTES:

Kirja ja palapeli siirtyvät seuraavalle lukijalle ja tekijälle eli Saka74:lle. Hauskoja luku- ja palapelintekohetkiä!


Journal Entry 7 by wingSaka74wing at Vantaa, Uusimaa / Nyland Finland on Saturday, February 1, 2025
Kiitos sarjiksesta ja palapelistä. Nyt on palapeli kesken (koskapa ei olisi?), joten menee hetki, että pääsen tätä tekemään. EeBoon palapelejä en ole ennen tehnyt, joten katsotaan, mitä siitä tuumaan. Kuva on ainakin kivan värikäs.

Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.