Kenau

by Tessa de Loo | Literature & Fiction | This book has not been rated.
ISBN: Global Overview for this book
Registered by Audje of Amsterdam, Noord-Holland Netherlands on 12/5/2024
Buy from one of these Booksellers:
Amazon.com | Amazon UK | Amazon CA | Amazon DE | Amazon FR | Amazon IT | Bol.com
This book is in the wild! This Book is Currently in the Wild!
1 journaler for this copy...
Journal Entry 1 by Audje from Amsterdam, Noord-Holland Netherlands on Thursday, December 5, 2024
Haarlem, 1572. De stad wordt belegerd en langzaam uitgehongerd door de Spanjaarden. Kenau Simonsdochter Hasselaer, de (spreekwoordelijk geworden) vrouw uit één stuk en voor de duivel niet bang, roept zo'n driehonderd vrouwen op het noodlot niet af te wachten, maar hun lot zelf in de hand te nemen. Zij aan zij vechten ze vanaf de stadswallen met de soldaten. Het gaat er niet zachtzinnig aan toe: ze gooien hete pek, kokende olie en brandende hoepels over de hoofden van de aanstormende vijand. De vrouwen worden gedreven door angst, omdat de Spanjaarden kort daarvoor een waar bloedbad hebben aangericht onder de vrouwen en kinderen van Zutphen en Naarden.

Kenau vertelt het pakkende verhaal van een moedige Hollandse vrouw in oorlogstijd, gebaseerd op een aantal waargebeurde voorvallen in een barre, maar belangrijke episode van onze geschiedenis.

Released 2 wks ago (1/25/2025 UTC) at Minibieb Leliestraat - Petra's minibieb in Badhoevedorp, Noord-Holland Netherlands

WILD RELEASE NOTES:

In Petra's minibieb in Badhoevedorp

Hallo vinder, welkom bij Bookcrossing.

Gefeliciteerd je hebt een zwerfboek gevonden !
Ik hoop dat je het een leuk boek vindt en dat je het boek weer verder laat reizen. Als je het weer loslaat, maak dan release notes zodat ik het boek kan volgen op zijn reis. Je kan dit geheel anoniem doen (zonder in te loggen)!

Veel leesplezier

Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.