Πίτα θα κόψουμε;

Forum » Greek - Ελληνικό | Refresh | Search

Sort Options 

Complete Thread
Έφτασε αυτή η εποχή του χρόνου και πρέπει να οργανωθούμε.
- Θα γίνει κοπή της πίτας μας; Αυτό είναι εύκολο να απαντηθεί. Γιατί να μη γίνει; Και 3 - 4 άτομα να μαζευτούμε, πίτα κόβουμε και την τρώμε και όλη, γιατί είμαστε τέτοιοι.
- Θέλουμε 1 ή 2 πίτες; Αυτό θα εξαρτηθεί από τη συμμετοχή, άρα σηκώστε χεράκια.
- Έχει κάποιος όρεξη να φτιάξει πίτα; Αν δεν είμαστε πάρα πολλοί και η πίτα είναι μεγάλη, σαν κάτι τεράστιες που φτιάχνει η mariakall (παράδειγμα φέρνω, δεν είναι αναγκασμένη η mariakall να φτιάχνει πίτες κάθε χρόνο), μπορούμε να βάλουμε 2 νομίσματα στην πίτα και να έχουμε 2 τυχερούς, χωρίς να φάμε του σκασμού. Όχι πως δεν θέλω, αλλά κοντεύουν να ξηλωθούν τα παντελόνια μου.
Ας καταλήξουμε σχετικά σύντομα, για να έχω χρόνο να αγοράσω τα δώρα.

Συμφωνώ για μια πίτα με δύο φλουριά, είναι υπέρ αρκετό. Ωστόσο υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να μην παραβρεθώ φέτος καθώς θα έχω επισκέπτη στις 26.

Για πότε λέτε; Θέλω πολύ να έρθω, καθώς δυστυχώς έχω πολύ καιρό να εμφανιστώ, αλλά θα είναι σίγουρα για λίγο καθώς πλησιάζει η εξεταστική μου.. Θα βόλευε μήπως να το κανονίσουμε για αυτήν ή την επόμενη Κυριακη; :)

Για πότε λέτε; Θέλω πολύ να έρθω, καθώς δυστυχώς έχω πολύ καιρό να εμφανιστώ, αλλά θα είναι σίγουρα για λίγο καθώς πλησιάζει η εξεταστική μου.. Θα βόλευε μήπως να το κανονίσουμε για αυτήν ή την επόμενη Κυριακη; :)

Η πίτα κόβεται πάντα την τελευταία Κυριακή του Ιανουαρίου, δηλαδή στο πρώτο meet-up της νέας χρονιάς. Φέτος πέφτει στις 26.

KatCat 1 mo ago
Μπορώ!
Ευτυχώς ενώ κανονικά θα δουλευα τελικά άλλαξε το πρόγραμμα μου και έχω ρεπό! Αν δεν αλλάξει εκ νέου κάτι θα έρθω!

Εκτός απροόπτου θα έρθω!!

Δεν ξέρω ακόμα αν θα μπορώ στις 26, είναι πολύ νωρίς για να απαντήσω.
Θα ξέρω σίγουρα 3 μέρες νωρίτερα.

Ελπίζω να εμφανιστούν περισσότερα άτομα, αλλά και λίγοι και καλοί αρκούμε.
Δεύτερο ερώτημα τώρα: υπάρχει άτομο που θέλει να φτιάξει πίτα ή να αγοράσουμε;

Μπορώ να φτιάξω εγώ πιτουλα φέτος αν δεν υπάρχει αντίρρηση.

Θαυμάσια! Βάλε μέσα 2 νομίσματα, για να έχουμε 2 τυχερούς.

Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.