Ευχαριστώ καλέ μου Ballyclaus!

Forum » Greek - Ελληνικό | Refresh | Search

Sort Options 

Complete Thread
Είμαι πολύ χαρούμενη! Και κατάφερα να πάω στη συνάντηση και ήρθε ο Ballyclaus μου η Lubiette. Με μια τσάντα γεμάτη γιορτινά καλούδια: βιβλίο από τη wishlist μου, καρτούλα, μολύβι-Αη Βασίλης για τη δουλειά, το πρώτο στολίδι της σαιζόν, σελιδοδείκτης με την ινφάντα Μαργαρίτα (είπαμε ινφάντα αλλά πως τα ντύνανε έτσι τα έρμα τα μωρά!) και μια κάλτσα γεμάτη σοκολατάκια, που τοποθετήθηκε σε στρατηγικό σημείο περνάω-τρώω ενα-ξαναπερνάω-ξανατρώω ένα.
Ευχαριστώ πολύ πολύ! Καλές γιορτές και διαβαστερές!

Σε ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ για το χριστουγεννιάτικο δώρο! Τα βιβλία εκπληκτικά! Είμαι τόσο χαρούμενος τόσο για αυτά όσο και για τα υπόλοιπα καλούδια που μου έστειλες! Ή πανέμορφη ζωγραφιά που μου έστειλες θα στολίζει από αύριο το γραφείο μου, τα σοκολατάκια τα κράτησα μόνο για τη φωτογραφία (να είσαι σίγουρη ότι τα βρήκα πεντανόστιμα 😁 ). Την καρτούλα που λέει να μην την ανοίξω μέχρι τις 25/12 την άφησα με μεγάλη δυσκολία από τα χέρια μου χωρίς να κρυφοκοιτάξω! Υπόσχομαι δημοσίως να την ανοίξω τα Χριστούγεννα! Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ!!! Σου εύχομαι καλά Χριστούγεννα σε σένα και την οικογένειά σου! 🎅🤶

Χαίρομαι πολύ που σου άρεσαν τα βιβλία που σου έστειλα. Καλά Χριστούγεννα και σε σένα. Και ευτυχισμένη η καινούργια χρονιά. :Ο)

Για το καταπληκτικό δέμα με δυο βιβλία της λίστας επιθυμιών μου, ένα βιβλίο έκπληξη που ανυπομονώ να διαβάσω, χριστουγεννιάτικα σοκολατάκια και δυο κάρτες (η μια χαριτωμένη αλλά τόσο μικρή που παρά λίγο να φύγει στην ανακύκλωση με το χαρτί περιτυλίγματος). Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ ! Καλές γιορτές να έχουμε !

Πηγαίνοντας στο ταχυδρομείο σήμερα με τον αγαπημένο μου, υπό βροχή και με μία διάθεση πιο χάλια δεν πάει, παραλαμβάνω το συστημένο πακετάκι...
Με το που βλέπω το όνομα, έλαμψαν τα μάτια μου!
Μετά από μια πολύ δύσκολη μέρα (σίγουρα αύριο θα είμαι καλύτερα), ήρθα στα γρήγορα σπίτι και άνοιξα το πακετάκι. Έχουμε και λέμε ;-)
* πολλά αυτοκολλητάκια και μια σακουλίτσα για απελευθέρωση με το Ballyclaus
*μια σακουλίτσα με σοκολατάκια με χριστουγεννιάτικα σχέδια (μιαμμμμ!!)
* δύο βιβλία της λίστας (Χίλντα και Ράνκιν, yesssssssss!!!)
* μια μικρή ευχετήρια καρτούλα με αγιοβασιλάκια, αρκουδίτσες & λαγουδάκια
* δύο πολύ όμορφες ασπρόμαυρες κάρτες (μία με το χορευτικό ζεύγος Αστέρ & Ρότζερς και μία από το αγαπημένο της νησί, την Κέρκυρα)

Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ από καρδιάς! Εύχομαι σε σένα, τον anemos και την anemily χρόνια πολλά και καλές γιορτές με υγεία, αγάπη και χαρά!!!!!!!!! <3 <3 :-D

Τέλεια που το έλαβες αγαπημένη μου! Χαίρομαι που σου έφτιαξε λίγο το κέφι και εύχομαι όλα να πάνε καλύτερα! Καλές γιορτές και να έχεις όμορφες στιγμές με τους δικούς σου ανθρώπους!!! Πολλές ευχές και πολλά χαιρετίσματα από τον anemos και την anemily -δεν σε θυμάται γιατί ήταν πολύ μικρή αλλά σε χαιρετά 🙂

Τέλεια που το έλαβες αγαπημένη μου! Χαίρομαι που σου έφτιαξε λίγο το κέφι και εύχομαι όλα να πάνε καλύτερα! Καλές γιορτές και να έχεις όμορφες στιγμές με τους δικούς σου ανθρώπους!!! Πολλές ευχές και πολλά χαιρετίσματα από τον anemos και την anemily -δεν σε θυμάται γιατί ήταν πολύ μικρή αλλά σε χαιρετά 🙂

Τώρα είδα πως σου έγραφα από το λογαριασμό της anemily, ωχ μπέρδεμα, συγγνώωμη!

Ναι!!! Έφτασε και το δικό μου δωράκι!!! Ευχαριστώ πολύ Rockystef!! Δύο βιβλία που ήθελα πολύ, λικερακι, τσάι ( απίστευτα νόστιμο!!!) Και ένας χαρούμενος χιονάνθρωπος γεμάτος καραμέλες!

Eroika ευχαριστώ πολύ καλές γιορτές . Είναι απίθανα τα πάντα, ότι έβαλες μέσα και πάλι ευχαριστώ

Χρόνια πολλά καλέ μου tomber. Έκανα νέο λογαριασμό, είμαι η ioannadark, γιατί με τον παλιό δεν.εύρισκα άκρη. ΧαΧαίρομαι

Χαίρομαι που σου άρεσαν.τα δωράκια μου θα σου στείλω κι Αγκάθα Κρίστι. Καλή Χρονιά

Τί υπέροχη στιγμή, μετά από ταλαιπωρία αναμονής σε ένα γεμάτο ταχυδρομείο, να αντικρίζω ένα υπέροχο, αστραφτερό, στολισμένο με κορδέλες και χρυσά αστεράκια πακέτο!!! Αγαπημενη μου bookcrosser, δεν ξέρω τί έχει μέσα το πακέτο σου, θα το βάλω κάτω από το δέντρο και θα τα ανοίξουμε όλη η οικογένεια μαζί με τα δώρα μας, ελπίζω να έρθει και της μικρής μας anemily το πακετάκι!
Μου έδωσες ήδη μεγάλη χαρά να ξέρεις! Αναλυτικότερο ποστ σε λίγες μέρες! Ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές!

Και ήρθε η στιγμή των Χριστουγεννιάτικων δώρων! Ευτυχώς που ανοίξαμε πρώτα τα δώρα που κάναμε ο ένας στον άλλον στην οικογένεια, γιατί ωχριούν μπροστά σε αυτά που μας έκαναν δώρο οι bookrossers! Βγάλαμε τα πακέτα που κρύβαμε στην ντουλάπα τόσες μέρες, και αρχίσαμε το άνοιγμα, και βγάζαμε, βγάζαμε και τελειωμό δεν είχαμε. Λοιπόν, αφού έγραψαν οι υπόλοιποι (η anemily μου υπαγόρευε επειδή δεν γράφει γρήγορα στον υπολογιστή) ήρθε και η σειρά μου! Ένα υπέροχο -τύπου ζαχαρωτό-θες να το φας- διακοσμητικό δεντράκι για το περβάζι μας (πώς ήξερες KatCat ότι ζαχάρωνα διακοσμητικά δεντράκια για το περβάζι μου?)μι φανταστική, απερίγραπτη κούπα για το τσάϊ μου και δύο Χριστουγεννιάτικα τσάγια από το Δρόμο του Τσαγιού -Santa's cookies και Χειμωνιάτικο Όνειρο- (πώς ήξερες ότι μου αρέσουν τα Χριστουγεννιάτικα τσάγια και πως θρηνούσα που δεν φέρνουν πια στα Τρίκαλα Δρόμο του Τσαγιού?) ! Είσης στολιδάκια - μανταλάκια άπειρα και τρια μονοκεράκια-γόμες βουτηγμένα στο γενικό γκλίτερ (έχει τώρα και το γατάκι μας στις πατούσες του) και ένα φανταστικό μολύβι που αναβοσβήνει, εγώ τα θέλω για το γραφείο αλλά θέλει να μου τα βουτήξει η anemily, καλά βρε ανέμιλυ δεν σου έφταναν όλα αυτά τα δωράκια της σεισμογράφου??!!
Μόλις ανακάλυψα και την κάρτα με ένα -γκλιτεράτο φυσικά- αστέρι και ευχές με μπόλικη νεραϊδόσκονη <3 .
Και, last but not least, δύο υπέροχα βιβλία από τη λίστα μου! Το πολυπόθητο Κουτσό του Κορτάσαρ, που θέλω να διαβάσω από τότε που μπήκα στο bookcrossing (αχ ρε axenbax...) και για κάποιο περίεργο λόγο δεν είχα καταφέρει να το κάνω, και το βιβλίο του Καλέντ Χοσεϊνί "Και τα βουνά μίλησαν", που είναι από τα τελευταία βιβλία που ανέβασα στη λίστα μου και ανυπομονώ να διαβάσω!
Σήμερα ξεκινά η άδειά μου και πραγματικά θα κάνω βουτιά στα βιβλία!
Καλές γιορτές, KatCat σε σένα και στη Σίμπα, τελικά Bookcrosser χωρίς γάτα είναι καφές χωρίς ζάχαρη :-) . Ν'α σαι πάντα καλά και να περάσεις τέλεια τις γιορτές, και να σκορπάς πάντα άπλετα το πνεύμα των Χριστουγέννων!!!

Χαίρομαι τόσο πολύ που σου άρεσε το πακετακι!! Είχε καθυστερήσει τόσο και είχα ανησυχήσει!
Όσο για το τσάι κάθε σωστός bookcrosser πίνει τσάι σε μεγάλες κούπες γιατί ποτέ δεν είναι αρκετό, διαβάζει άπειρα και εντάξει.... Λίγο glitter πάντα χρειάζεται!!! Χρόνια πολλά και σ' εσένα και στην οικογένεια σου!!!

Πόσο σε ευχαριστώ για την πανέμορφη "Τρικαλινή" καρτ ποσταλ!!! Ελπίζω το2020 να φέρει σ εσένα και την οικογένεια σου μόνο χαμόγελα!

Και σε σένα καλή μου!

Tomber ευχαριστώ, το έλαβα το πακετάκι χτες, σε ευχαριστώ πολύ ! Δεν το άνοιξα ακόμα, θα περιμένω τα Χριστούγεννα :ο)

Ευχαριστώ Tomber για την Άνω Τελεία της Κικής Δημουλά! Είναι ένα βιβλίο που δεν το είχα και πολύ το χάρηκα και γιατί είναι της Δημουλά και μου αρέσει η ποίηση.

Χαίρομαι όταν χαίρεται το άτομο που έδωσα ένα δώρο και του αρέσει . Εύχομαι να έχετε καλά Χριστούγεννα καλές γιορτές με υγεία χαρά ευτυχία χαρά και πολλά άλλα .

Σήμερα είχα την πιο όμορφη έκπληξη! Ο Άγιος Βασίλης ήλθε με τη μορφή μιας όμορφης κοπελούδας, που με γέμισε δώρα και χαρά. Τη φιλοδώρησα κι εγώ με ένα βιβλίο μιας και το πακετάκι της δεν είχε φτάσει.

😊Ο φετινός Άγιος Βασίλης της eroika ήταν η eirini-km 😊

Χάρηκα πολυ που της αρεσε! Ηπιαμε και τσάι και γνωριστηκαμε. Μακάρι να ηταν ευκολο να ανταλλασσαμε ολοι δια ζωσης τα δωρακια!

Τα δώρα σου είναι τέλεια!!! Τα σοκολατάκια σου είναι πεντανόστιμα, ευχαριστώ πολύ για την γοργόνα-σελιδοδείκτη και την καφέ γατούλα, όπως και για τα δύο τέλεια βιβλία που μου έστειλες: "Ανακαλύπτω την Τέχνη - Χρώμα" και το "Ανακαλύπτω την Τέχνη - η γλώσσα της Ζωγραφικής"! Ξετρελλάθηκα με το κουτί του μονόκερου που μου έστειλες, για την γοργόνα- στήριγμα φωτογραφίας, για τα τρία στολίδια του δέντρου και για το Χριστουγεννιάτικο τραπεζομάντηλο. Η καρτούλα που μου έγραψες είναι πολύ ωραία, όπως και οι δύο γόμες και το μολύβι! Τα χαρτιά που μου έστειλες είναι πολύ ωραία, επίσης. Σας εύχομαι όλους χρόνια πολλά, καλά Χριστούγεννα και καλή Πρωτοχρονιά! :-)

Σήμερα είχα την πιο όμορφη έκπληξη! 😊 Γυρνώντας Αθήνα με περίμενε και εμένα ένα χριστουγεννιάτικο πακετάκι 😊 Με ένα βιβλίο από τη wishlist μου στο goodreads, μια μικρή καρτούλα, ένα απίστευτο τσάι από το δρόμο του τσαγιού, μια πανέμορφη χριστουγεννιάτικη κούπα - άγιος Βασίλης, ένα σημειωματάριο (που δεν είχα προλάβει να πάρω ακόμα για το 2020 😀) , σοκολατάκια πεντανόστιμα και μια φοβερή θήκη για ρεσώ με κάτι ταράνδους που χαζεύω εδώ και ώρα να στριφογυρίζουν! Ειλικρινά ήταν το τελευταίο πράγμα που περίμενα! Ευχαριστώ τόσο πολύ την Super Secret Santa μου, mariakall 😊😊 Καλές γιορτές 🎄🎀🎁

Ο αγιος βασιλης μου TIFFANY1972 μου εστειλε εγκαίρως το δωρο της, αλλά τα ΕΛΤΑ Χολαργου δεν συμφώνησαν μ αυτό, αφου μεχρι και σημερα 31/12 δεν μου ειχε έρθει. Μεχρι που μου ειπαν οτι μου ειπε ψεματα ο αποστολεας και δεν μου έστειλε τιποτα. Μετά απο πολλα τηλεφωνα, καταφερα να το βρω στο κεντρο διαλογής του Χολαργου και να το φερω σωο στο σπίτι. Tiffany σ ευχαριστώ πολυ για τα 2 υπεροχα βιβλία, το στολιδακι, τα σοκολατακια και τους σελιδοδεικτες! Και του χρονου, καλη χρονιά σε ολους!

Επιτέλους, καλό μου ταίρι!!!
Λυπάμαι που έφτασαν στο σημείο να πουν ψέματα από τα ΕΛΤΑ για να καλύψουν ότι έκαναν πλημμελώς τη δουλειά τους.
Όλα αυτά, όμως ας τα αφήσουμε στην περσινή χρονιά...
Κάθε χρονιά έρχεται μόνο μια φορά. Ζήσε την στο έπακρο και απόλαυσε την κάθε στιγμή. Ευτυχισμένο το 2020!!!!!!!!!!!! :-D :-* <3,<3

Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.