Ο Ballyclaus έρχεται ξανά! Τα pm έχουν σταλεί!!

Forum » Greek - Ελληνικό | Refresh | Search

Sort Options 

Complete Thread
Έφτασε η στιγμή να δηλώσετε συμμετοχή στο Ballyclaus 2018!!! Ο εύσωμος παππούλης με τα κόκκινα θα σας επισκευθεί για μια ακόμη φορά. Ίσως όχι ως εύσωμος ή παππούλης, αλλά το δώρο θα το πάρετε! 🎅🏻

Για 13η χρονιά, τα μέλη του bookcrossing θα έχουν την ευκαιρία να δώσουν και να πάρουν βιβλία και άλλα δωράκια, να χαρούν και να διασκεδάσουν.

Δηλώστε συμμετοχή με pm που θα στείλετε σε μένα. Το pm πρέπει να περιλαμβάνει το nickname σας, το πραγματικό σας ονοματεπώνυμο και την πλήρη διεύθυνση σας. Επειδή υπάρχουν και τα ξενιτεμένα μας πουλιά, καλό είναι να ξέρω αν έχετε τη δυνατότητα να στείλετε στο εξωτερικό.

Θα δέχομαι συμμετοχές ως τις 19 Νοεμβρίου και θα ενημερώνω τη λίστα όσο συχνότερα μπορώ. Αν δε δείτε το όνομά σας στη λίστα, δε θα έχω λάβει το pm και θα πρέπει να με ενημερώσετε.

Μετά τις 19 Νοεμβρίου θα κάνω την κλήρωση και θα σας στείλω προσωπικά μηνύματα με τα στοιχεία του τυχερού που θα λάβει δώρο από εσάς. Μην αποκαλύψετε το ταίρι σας, η αγωνία θα μεγαλώσει τη χαρά του.

Όταν μάθετε το ταίρι σας, ψάξτε τη wishlist του και αποφασίστε ποιό βιβλίο θα του δωρίσετε. Αν το επιθυμείτε, το βιβλίο μπορεί να συνοδεύεται από γλυκά, μικροδωράκια ή ό,τι άλλο τραβάει η ψυχή σας.

Θα έχετε άφθονο χρόνο για να ετοιμάσετε το δωράκι σας, που μπορείτε να το στείλετε ταχυδρομικά (συστημένο) ή να το παραδώσετε προσωπικά. Φροντίστε να έχει πάρει το ταίρι σας το δώρο του ως τα Χριστούγεννα. Θα είναι μεγάλη η απογοήτευση που θα νιώσει αν περάσουν οι γιορτές και δεν έχει πάρει ακόμη το δώρο σας.

Ενημερώστε τη wishlist σας. Καλό είναι να περιέχει αρκετά βιβλία, με ποικιλία τιμών, ώστε να μην κάνετε δύσκολη τη ζωή του ατόμου που θα ετοιμάσει το δικό σας δώρο.

Για όποια απορία ή πρόβλημα προκύψει επικοινωνείστε μαζί μου με pm.

Καλή διασκέδαση!🎄

Λίστα συμμετεχόντων:
TIFFANY1972
Rockystef
Silver_greece
Penthesilia
dimtheod
Merolia

Καλή μας εβδομάδα!!!!!

Rockystef 10 mos ago
Μέσα...
...Κι εγω!!!

Penthesilia 10 mos ago
+1
Τι; Δεν φαντάζομαι να θες κι από εμένα pm;

Penthesilia 10 mos ago
*up*
🎅🎄 🎁

Και μόνο 5 συμμετοχές!!!! Άντε τι περιμένετε??? Γίνονται Χριστούγεννα χωρίς Ballyclaus?

Up....🌲❄️☃️

Υπολόγισε κι εμένα. Παρότι απούσα πλέον απ' το bookcrossing... είναι μια πολύ αγαπημένη παράδοση.

Τελευταία μέρα συμμετοχών σήμερα!!! 🎄

Παρακαλώ ελέγξτε τα email σας για να ανακαλύψετε το ταίρι σας!! Το άτομο που ανυπομονεί να λάβει το πακετακι σας! Προετοιμαστείτε, διαλέξτε με προσοχή τα δώρα σας και μην ξεχνάτε.... Πρέπει το ταίρι σας να το λάβει πριν τα Χριστούγεννα! Για ο,τι χρειαστείτε περιμένω pm!!!

και θα κάνω την κίνησή μου έγκαιρα :-)

Το πνεύμα των Χριστουγέννων δεν συναρμονίστηκε με τον εγκέφαλό μου και νόμιζα πως δεν είχε φτάσει ακόμα η ώρα... για πρώτη φορά το χάνω :-(

Λυπάμαι πολύ.... 😿 Η αλήθεια είναι πως προσπαθούσα όσο γινόταν να κάνω "up" την ανάρτηση ώστε να μην το χάσει κανείς... 😞

Καλημέρα!!! Σας υπενθυμίζω να ετοιμάσετε έγκαιρα τα δωράκια σας και να ρίξετε μια ματιά στα email σας γιατί κάποιοι bookcrossers θέλουν να δώσουν τα δωράκια από κοντά! Οπότε μια ματιά στο mail σας!! Καλές γιορτές!

Ήρθε το πακετάκι!!! Με δυο υπέροχα βιβλία που ανυπομονώ να τα διαβάσω και διάφορα καλούδια. Merolia σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

Καλά Χριστούγεννα!!!!!

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα! Ενθουσιάστηκα όταν είδα τις επιλογές των βιβλίων! Ευχαριστώ πολύ για την κάρτα και όλα τα υπόλοιπα!!!
Καλά Χριστούγεννα με τις καλύτερες ευχές μου!! :)

Ήρθε το πακέτο!!! 😁 Ευχαριστώ πολύ το ταίρι μου Silver-Greece για το πολύ ωραίο πακετάκι που μου έστειλε! Χαιρετισμούς από μένα και τους γονείς μου που έκατσαν μαζί μου να ανοίξουμε το πακέτο και τους λύθηκαν οι απορίες που είχαν για το τι είναι "το Ballyclaus" με τον καλύτερο δυνατό τρόπο (δοκιμάζοντας σοκολατάκια 😋).

Χρόνια πολλά και καλές γιορτές σε όλους!

Να ευχαριστήσω και δημόσια τη secret santa μου Penthesilia που μου παρέδωσε χέρι με χέρι παραμονή Χριστουγέννων ένα από τα πιο πλούσια και γιορτινά πακέτα που έχω λάβει ποτέ, με τρία βιβλία (ένα από τη λίστα μου, δύο δικές της προτάσεις που με μεγάλο ενδιαφέρον θα δοκιμάσω) και πολλά χριστουγεννιάτικα δωράκια. Ευχαριστώ και πάλι από καρδιάς κι εύχομαι καλό υπόλοιπο γιορτών κι ένα πολύ πολύ ευτυχισμένο 2019!

Συγγνώμη για την καθυστερημένη καταχώρηση...
Στα κάλαντα ήρθε ο Rockystef ντυμένος Άγιος Βασίλης και μου παρέδωσε το πακετάκι μου: 2 βιβλία από τη wishlist μου ("Όσο υπάρχει αλκοόλ υπάρχει ελπίδα" του Δ. Μαμαλούκα και "Πανδαιμόνιο" του Κ. Ακρίβου), ένα γούρι του 2019, μια χριστουγεννιάτικη ευχετήρια κάρτα με τον καλοζωϊσμένο Άγιο Βασίλη (Χο,χο,χο!!!) και χρυσό γκλίτερ να γαρνίρει τη γενειάδα και τη γούνα του και ένα όμορφο κρεμαστό ξύλινο στολίδι για το δέντρο ή τον τοίχο ή το φωτιστικό.
Μην ξεχάσω και τον Α Π Α Ι Χ Τ Ο χειροποίητο σελιδοδείκτη 2 όψεων, που έφτιαξε και ζωγράφισε με τα χεράκια του. Dude, you rock!!!!!!!!!!
Όλα αυτά σε μια χάρτινη τσαντούλα με κόκκινο γκλίτερ που δείχνει τον Άγιο Βασίλη και το Ρούντολφ να ανταλλάσσουν δώρα.
Ένα τεράστιο ευχαριστώ!!! :-D Και του χρόνου, με υγεία!!!!!!!!

Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.