Προτάσεις για νέα obcz στην Αθήνα

Forum » Greek - Ελληνικό | Refresh | Search

Sort Options 

Λοιπόν, έχω τρεις : το Upper στην Όθωνος, το James στο Μεταξουργείο και το Μύρτιλλο στους Αμπελοκήπους.

ROBBERGIRL 1 mo ago
Upper

ROBBERGIRL 1 mo ago
James

http://www.myrtillocafe.gr/el/

Eνδιαφέρουσα πρόταση, με την προϋπόθεση ότι επιτρέπουν την εγκατάσταση μόνιμου ραφιού, θα ήμουν υπέρ μιας δοκιμής.

Το Upper είναι ένα βήμα από το μετρό Συντάγματος, έχει τεράστια παράθυρα με θέα , vintage αύρα και ποτέ πολύ κόσμο. Είναι κάπως ακριβό και κυριλέ. Το James είναι πιο χύμα και τροπικάλ, κοντά στο μετρό Κεραμεικού, μέτριο σε προσέλευση κόσμου, νορμάλ τιμές. Το Μύρτιλλο απασχολεί αποκλειστικά άτομα ΑΜΕΑ, έχει κοινωνικό προφίλ, πολύ φτηνές τιμές, πάνω σε πάρκο, πέντε λεπτά από το μετρό Πανόρμου.

Έχεις μιλήσει με τα μαγαζιά;
Βλέπω πως έχουν φαγητό, άρα δεν θα μπορούμε να φέρνουμε φαγώσιμα, αλλά αυτό δεν είναι τόσο σημαντικό.
Δέχονται ράφι, κόψιμο πίτας, θόρυβο; Θα μπορούμε να συναντιόμαστε κάθε τελευταία Κυριακή ή μπορεί να έχουν εκδηλώσεις και να υπάρξει πρόβλημα;

ROBBERGIRL 1 mo ago
James
Λοιπόν, χθες το απόγευμα πήγα για ένα early drink στο James. Είδα ότι στο χώρο υπάρχει ήδη μια μικρή βιβλιοθηκούλα, που μάλιστα είχε και αρκετά βιβλία. Έψαξα τον ιδιοκτήτη, δεν ήταν εκεί και μίλησα με την γκαρσόνα. Μου είπε ότι δε νομίζει ότι ο ιδιοκτήτης θα έχει πρόβλημα αν το κάνουμε ζώνη - της εξήγησα λίγο περί bookcrossing- και ότι τις Κυριακές τα απογεύματα δε γίνεται και ο χαμός από κόσμο. Και χθες χαλαρά ήταν, έξι η ώρα, και είχε τρεις παρέες. Αφησα και τα στοιχεία μου αν θέλει να μου τηλεφωνήσει ο ιδιοκτήτης. Προτείνω να πάμε ένα απόγευμα ολοι μαζί να το δείτε κι εσείς. Θέλετε να κάνουμε εκεί το meet up του Οκτωβρίου; Α, τιμές πολύ λογικές, καφέδες από 3 ευρώ, κρασάκι στα 4.

Ναι αλλά αν κατάλαβα καλά ούτε συμφωνία έχει γίνει ακόμη με τον ιδιοκτήτη ούτε είπαν ότι θα μπορούν να μας κρατάνε τραπέζι! Πώς θα πάμε εμείς στο ξεκάρφωτο; :/

Μ αρεσει το Μυρτιλλο! Ωραιος χωρος,εναλλακτικος,εξω ειναι πεζοδρομος/παρκο.

Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.