Η Σκιά του Ανέμου bookring -συνεχίζεται...

Forum » Greek - Ελληνικό | Refresh | Search

Sort Options 

Complete Thread
Πολλοί έχετε ήδη διαβάσει το βιβλίο από το προηγούμενο γύρο αυτού του bookring, που ξεκίνησε το 2006 με αυτό το αντίτυπο http://www.bookcrossing.com/---/3896626 που χάθηκε δυο, ναι δυο, φορές και που συνεχίστηκε με το υπάρχον αντίτυπο http://www.bookcrossing.com/---/4898970 του aris1.

Με τον ari πολλές φορές μιλάμε μέσω j.e., κουσούρι ιδιόμορφο και εκνευριστικό για όσους έχουν ήδη γράψει κι αυτοί j.e. στο ίδιο βιβλίο, αλλά πολύ αποδοτικό, όταν βαριόμαστε να στείλουμε μηνύματα ή να μιλήσουμε. Του έκρουσα, λοιπόν, τον κώδωνα του κινδύνου, ότι το διάβασα δηλαδή επιτέλους το βιβλίο και έπρεπε να αποφασίσει τι θα το κάνει, γιατί μου πιάνει πολύ χώρο και δεν μπορώ να το βλέπω στα μάτια μου. Κι αυτός είπε: "δεν το κάνεις πάλι bookring;"

Δεν είναι του τύπου μου να φέρνω αντιρρήσεις αν δεν μπορώ να σκεφτώ στο τσακ-μπαμ μια καλή δικαιολογία κι έτσι σας ανακοινώνω τον Β' γύρο του bookring της Σκιάς του Ανέμου, που τον λες και Γ' γύρο, γιατί όχι, πες τον.

Εγώωωωω!
Ομολογώ ότι με το συγκεκριμένο εκδοτικό οίκο δεν τα πάω καλά γιατί έχω διαβάσει πατάτες και πατάτες πριν τον κόψω εντελώς. Ωστόσο τα θετικά σχόλια που διάβασα με παρακινούν να ξαναπροσπαθήσω ...

Θα ήθελα να μπω κι εγώ στη λίστα.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Και δεν διάβασα τις κριτικές σας για να μην επηρεαστώ.

.

στα αγγλικά. Προτείνω να το διαβάσετε, μου άρεσε πολύ.

Με το ζόρι (επίσης μόλις είδα ότι δεν έχω κάνει *κανονικό* journal entry...)

και εγώ μετά τον maltrebus παρακαλώ!

Εκτός από το να δίνεις εντολές, μήπως θα μπορούσες να κάνεις και τίποτα εποικοδομητικό, όπως για παράδειγμα να ξεκινήσεις την λίστα, αφεντικό;

aris1 6 yrs ago
ΛΙΣΤΑ
μήπως θα μπορούσες να κάνεις και τίποτα εποικοδομητικό, όπως για παράδειγμα να ξεκινήσεις την λίστα

Δεν είμαι καλός στα εποικοδομητικά. Αλλά τελοσπάντων:

taxidiarikopoul
Tiffany1972
Karjim
lessalive
maltrebus
elenaiah.

Είστε όλοι Αθηναίοι. Συνεπώς το βιβλίο δίνεται χέρι με χέρι (χωρίς Καρατζαφέρη) και σίγουρα χωρίς να περάσει από ΕΛΤΑ για να μη χαθεί.

Να μην ξεχάσω να υπενθυμίσω ότι αναμένονται Journal Entries άνω των 5-10 αράδων (θετικά ή αρνητικά δεν έχει σημασία), ξηγημένοι;

Είστε όλοι Αθηναίοι. Συνεπώς το βιβλίο δίνεται χέρι με χέρι (χωρίς Καρατζαφέρη) και σίγουρα χωρίς να περάσει από ΕΛΤΑ για να μη χαθεί.

Να μην ξεχάσω να υπενθυμίσω ότι αναμένονται Journal Entries άνω των 5-10 αράδων (θετικά ή αρνητικά δεν έχει σημασία), ξηγημένοι;

Εντάξει.

Πώς θα το πάρω οεο που είμαι πρώτη στη λίστα και δε θέλω να περιμένω μέχρι το meet up ??? ; Άσε που δε θα είμαι στο meet up.
Να το πάρει ο maltrebus και να περάσω να το πάρω από τη δουλειά του???

Σου στέλνω pm για να συνεννοηθούμε.

Με το ζόρι (επίσης μόλις είδα ότι δεν έχω κάνει *κανονικό* journal entry...)

Έτσι κι αλλιώς ήθελα να μπω.

Ξεκίνησε σήμερα.

Το αγόρασα εκ νέου (γιατί είχε χαθεί πριν κάποιους μήνες), το διάβασα μέσα στην προηγούμενη βδομάδα και σήμερα το έδωσα στον maltrebus, προκειμένου να συνεχίσει το ταξίδι...

Πλάκα έχει αυτό το Bookring... Έχει ρεκόρ χασίματος! (Χάσιμο μεγάλε......) :-)

Το έχω στα χέρια μου και ανυπομονώ να το αρχίσω και μόλις το τελειώσω θα προσπαθήσω να πάει στον επόμενο χέρι- χερι (χωρίς τον Καρατζαφέρη εννοείται)

Ο Κάραξ εξαφανίζει τα αντίτυπα του ρινγκ. ;)

Χαχαχα Μαρία, δεν το είχα σκεφτεί!!!

Ενδιαφέρομαι και εγώ, αν και μένω Πάτρα οπότε πρέπει να μου σταλεί ταχυδρομικώς.
Έχω στείλει και έχω λάβει πολλά βιβλία τελευταία -συστημένα πάντα εννοείτε- και δεν έχει υπάρξει πρόβλημα. Αν δεν φοβάστε για τυχόν απώλεια για άλλη μια φορά, προσθέστε με στη λίστα...

Έχω στείλει και έχω λάβει πολλά βιβλία τελευταία -συστημένα πάντα εννοείτε- και δεν έχει υπάρξει πρόβλημα.

Καλά μην το λες, το συγκεκριμένο είναι κομμάτι καταραμένο :-P

Tifanny, τώρα που το σκέφτομαι, το νέο αντίτυπο πρέπει να πάρει δικό του BCID, δεν μπορούν να κυκλοφορούν δυο βιβλία με το ίδιο BCID. Θα έλεγα να το καταχωρήσεις και να γραφτεί μέσα το BCID που θα σου δώσει το BC. Και μετά να τα συνδέσουμε όλα μεταξύ τους. Και να κάνει έναν κόπο ο maltrebus να γράψει το j.e. του και στο καινούργιο.

Tifanny, τώρα που το σκέφτομαι, το νέο αντίτυπο πρέπει να πάρει δικό του BCID, δεν μπορούν να κυκλοφορούν δυο βιβλία με το ίδιο BCID. Θα έλεγα να το καταχωρήσεις και να γραφτεί μέσα το BCID που θα σου δώσει το BC. Και μετά να τα συνδέσουμε όλα μεταξύ τους. Και να κάνει έναν κόπο ο maltrebus να γράψει το j.e. του και στο καινούργιο.

Εντάξει, μόλις τώρα το έκανα.
Στέλνω το λινκ του νέου αντιτύπου στο maltrebus.

Εντάξει, μόλις τώρα το έκανα.
Στέλνω το λινκ του νέου αντιτύπου στο maltrebus.

Ωραία όλα αυτά αλλά εγώ έκανα catch με το παλιό BCID τι να κάνω τώρα το ένα βιβλίο θα φαίνεται ότι έχει κολλήσει σε μένα, έκτος αν κάνω καινούργιο j.e. και εξηγώ ότι το ring συνεχίζεται με άλλο αντίτυπο και βάλω το link του καινούργιου. Τι λέτε;

Αν έκανες delete το j.e.; Δεν θυμάμαι αν γίνεται όμως... :-)

Μάλλον αυτό που λες είναι καλύτερο και πρέπει να γίνει ούτως ή άλλως, να κάνεις ένα j.e. και να βάλεις και το link για το νέο αντίτυπο.

Σας ευχαριστώ και τους δυο!

για κάνε μια περασιά από δω!!

Πολύ ωραίο βιβλίο βρε παιδιά. Να το διαβάσετε οπωσδήποτε! Εμένα με είχε μαγέψει ... αν και τόσο μεγάλο.

Καλησπέρα!!!!! ..θα ήθελα κι εγώ να το διάβασω....να είστε όλοι καλα!!!!!!

TIFFANY1972 5 yrs ago
*bump*
Βρίσκεται στα χεράκια της lessalive.

Καλό σου διάβασμα και καλή τύχη στο αντίτυπο :-Ρ

θέλω να μπω και εγω στο ring!! ευχαριστώ !!

Ας μπει μια τάξη σ' αυτό το ring. Λοιπόν:

1) Από την λίστα του προηγούμενου αντίτυπου δεν το έχει πάρει ακόμα η elenaiah απ'ότι έχω δει στα j.e.

2) Μετά την elenaiah η λίστα:
Kermit60
dreamy24
elenimix (εκτός αν προκύψουν κι άλλοι αθηναίοι, οπότε θα μπουν μετά την dreamy24)

Tiffany, θα γράψω την λίστα όπως διαμορφώνεται σε ένα τελευταίο j.e. στο δεύτερο αντίτυπο και αν μπορείς κάντην copy-paste στο πρώτο j.e. σου στο τρίτο αντίτυπο.

3) YourAngelaki, δυστυχώς με μηδενικά ποσοστά καταχώρησης βιβλίων και μηδενική παρουσία στο φόρουμ δεν θα μπεις στην λίστα αυτή την στιγμή.

4) Tifanny, αν μπορείς βάλε στο πρώτο j.e. του τρίτου αντίτυπου τα λινκ για τα δυο πρώτα αντίτυπα, γιατί θα πρέπει να συνδέονται με κάποιον τρόπο όλα μεταξύ τους.

Ας μπει μια τάξη σ' αυτό το ring. Λοιπόν:

1) Από την λίστα του προηγούμενου αντίτυπου δεν το έχει πάρει ακόμα η elenaiah απ'ότι έχω δει στα j.e.

2) Μετά την elenaiah η λίστα:
Kermit60
dreamy24
elenimix (εκτός αν προκύψουν κι άλλοι αθηναίοι, οπότε θα μπουν μετά την dreamy24)

Tiffany1972, θα γράψω την λίστα όπως διαμορφώνεται σε ένα τελευταίο j.e. στο δεύτερο αντίτυπο και αν μπορείς κάντην copy-paste στο πρώτο j.e. σου στο τρίτο αντίτυπο.

3) YourAngelaki, δυστυχώς με μηδενικά ποσοστά καταχώρησης βιβλίων και μηδενική παρουσία στο φόρουμ δεν θα μπεις στην λίστα αυτή την στιγμή.

4) Tiffany1972, αν μπορείς βάλε στο πρώτο j.e. του τρίτου αντίτυπου τα λινκ για τα δυο πρώτα αντίτυπα, γιατί θα πρέπει να συνδέονται με κάποιον τρόπο όλα μεταξύ τους.

Το έκανα μόλις τώρα. Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Κι εγώ ευχαριστώ.

Μπορείς να βάλεις και την λίστα για να μπορούν να την βρίσκουν εύκολα όσοι συμμετέχουν στο ρινγκ; Είναι αυτή:

taxidiarikopoul
Karjim
Tiffany1972
maltrebus
lessalive <--- το βιβλίο είναι εδώ
elenaiah
Kermit60
dreamy24
elenimix

Κι εγώ ευχαριστώ.

Μπορείς να βάλεις και την λίστα για να μπορούν να την βρίσκουν εύκολα όσοι συμμετέχουν στο ρινγκ; Είναι αυτή:

taxidiarikopoul
Karjim
Tiffany1972
maltrebus
lessalive <--- το βιβλίο είναι εδώ
elenaiah
Kermit60
dreamy24
elenimix

Καλησπέρα! Μόλις το έκανα.
Καλή τύχη (και γαλλιστί: "merde") στο τρίτο αντίτυπο :-)))

θα μπορέσεις με βάλεις και μένα από τη Λάρισα στη λίστα:Σ' ευχαριστώ πολύ

Αλήθεια τι γίνεται με το βιβλίο αυτό?Θα μπορούσε κάποιος να με ενημερώσει τι γίνεται?

31/12/2014: Με την προτροπή του aris1 (μου το είπε στα κάλαντα), το βιβλίο ξαναγίνεται ring.
Να το λινκ: http://www.bookcrossing.com/---/11595457/

Ποιό νέο μπουκρόσι ενδιαφέρεται να το διαβάσει;

TIFFANY1972 3 yrs ago
*bump*

Ποιός το θέλει;

Αν δεν έχω απάντηση μέχρι την Κυριακή, θα το απελευθερώσω στο Ινστιτούτο Θερβάντες.

Χρόνια και ζαμάνια! Ήταν Ιανουάριος 2017 και στην κοπή της πίτας πήρα το αντίτυπο του maltrebus. Επιτέλους κατάφερα να το τελειώσω, χωρίς να με ενθουσιάσει ιδιαιτέρως. Είχα λίγες παραπάνω προσδοκίες. Για κάποιο λόγο θυμάμαι οτι υπήρχε ένα άτυπο ring και αναρωτιέμαι αν πρέπει να το παραδώσω σε κάποιον ή απλά να το απελευθερώσω http://www.bookcrossing.com/---/14378854

Μπορείς, αν θέλεις, να το φέρεις στο μιτάπ Σεπτεμβρίου, μήπως και το θέλει κάποιο άλλο μπουκρόσι. Αν όχι, μήπως να ταξίδευε στις άλλες ενεργές πόλεις (πχ Γιάννενα ή Λάρισα, για αρχή);
Μένω κοντά με την Penthesilia, οπότε μπορώ να της το δώσω. Εκείνη θα μπορούσε να το πάει στα μπουκρόσια των Ιωαννίνων ή να το προωθήσει όπου δει ενδιαφέρον :-)

Μπορείς, αν θέλεις, να το φέρεις στο μιτάπ Σεπτεμβρίου, μήπως και το θέλει κάποιο άλλο μπουκρόσι. Αν όχι, μήπως να ταξίδευε στις άλλες ενεργές πόλεις (πχ Γιάννενα ή Λάρισα, για αρχή);
Μένω κοντά με την Penthesilia, οπότε μπορώ να της το δώσω. Εκείνη θα μπορούσε να το πάει στα μπουκρόσια των Ιωαννίνων ή να το προωθήσει όπου δει ενδιαφέρον :-)

Ωραιότατη ιδέα! Θα φροντίσω να έρθω!

Οι περισότεροι στη Λάρισα το έχουμε ήδη διαβάσει :-))

Και εγώ ενδιαφέρομαι και μπαίνω στη λίστα και ίσως τελευταία;

είτε στο στέλνω, είτε το παραλαμβάνει η Tiffany

είτε στο στέλνω, είτε το παραλαμβάνει η Tiffany

Θα σου ήταν εύκολο να της το στείλεις;

Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.