Εκδρομούλα Αποκριών: Πάμε Γιάννενα 28/02/2009-02/03/2009;

Forum » Greek - Ελληνικό » Parent Thread | Refresh | Search

Sort Options 

Μπορεί εγώ και Replika5.

(Ξέρετε τι μπορεί είναι αυτό, από αυτά που καταλήγουν σε όχι, ως συνήθως...)

Complete Thread
Εγώ έβαλα ήδη στο προφίλ μου χάρτη με τα releases μου, είναι εύκολο να το κάνεις!

> Εγώ έβαλα ήδη στο προφίλ μου χάρτη με τα
> releases μου, είναι εύκολο να το κάνεις!
Ναι πράγματι. Τους χρησιμοποιήσα και εγώ και είναι εύκολοι! Ωραία ιδέα pengman!

Θα
> πρόσθετα ο ίδιος σημεία, αλλά δυστυχώς δεν
> ξέρω από Γιάννενα( -;

Στα "πρέπει" εγώ θα έβαζα 1) βόλτα στο νησάκι της λίμνης, όπου η Μονή Φιλανθρωπινών με τον Θουκυδίδη και τους μεγάλους τραγικούς να εικονίζονται με φωτοστέφανο 2) σπήλαιο του Περάματος 3) βόλτα στο Κάστρο και στην παλιά πόλη 4)επίσκεψη σε φημισμένα μαγαζιά αργυροχοΐας 5)καφέ και γλυκά ταψιού λίγο πριν τη λίμνη. Βέβαια δεν ξέρω αν αυτά ταιριάζουν με ....αποκριάτικη ατμόσφαιρα. Βατραχοπόδαρα Θα δοκιμάσετε;

Kαι οπωσδηποτε φαγητο στη Στοα του Λουλη!!!!Φανταζομαι οτι η efou θα ξερει που ειναι,αλλιως θα σας εξηγησει η aaouts(γιατι εγω το ξερω μονο εμπειρικα)!

ναι ωραία ιδέα! αν θέλεις στείλε μου πρόσκληση και θα σας βάλω εγώ όλα τ'απαραίτητα! :-)

Σάββατο 28/2

7.30 αναχώρηση από Θεσσαλονίκη (+Λάρισα+Αθήνα, παιδιά να με ενημερώσετε για το πότε φτάνετε για να οργανωθούμε!)
11.30-12.00 άφιξη στα Γιάννενα
ξενοδοχεία-τακτοποίηση-φρεσκάρισμα

14.00 συνάντηση
κατεβαίνουμε προς μώλο (παραλίμνιο), τσιμπάμε διάφορα φαγώσιμα στο δρόμο, κάνουμε βόλτες

18.00 meetup στο Φίλοιστρον (http://www.ioannina24.gr/index.php?option=com_alphacontent&section=14&cat=50&task=view&id=15906&Itemid=82)
------------> ναι λοιπόν! είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω το πρώτο meetup των Ιωαννίνων!!! θα γίνει φυσικά και ξεχωριστό thread και θα σταλούν και pms στα μέλη της ευρύτερης περιοχής (βασικά λέγαμε να στείλουμε σ'όλη την Ήπειρο-δεν είναι και πολλοί δυστυχώς...)

21.00 φαγητό στο Μπουκιά-Μπουκιά (έχουμε κλείσει τραπέζι)

μετά το φαγητό αν θέλουμε μπορούμε να πάμε για γλυκό στο Διεθνές (http://www.diethnes.eu) και φυσικά όποιος θέλει μετά μπορεί να συνεχίσει για ποτάκι, αλλά μας κόβω λίγο πτώματα γιατί θα είμαστε από τις 6 το πρωί στο πόδι και επίσης θα πρέπει να έχουμε αντοχές για την Κυριακή!!

Κυριακή 1/3

11.00 συνάντηση
κατεβαίνουμε και πάλι προς μώλο όπου κάνουμε βόλτες και καθόμαστε για καφεδάκι

14.00 φαγητό στη "Λίμνη" (http://www.ioannina24.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=9955)
(έχουμε κλείσει τραπέζι)

μετά το φαγητό βόλτα στο νησάκι και επιστροφή στα ξενοδοχεία για λίγη ξεκούραση

22.00 συνάντηση
παίρνουμε σβάρνα τις γειτονιές για να δούμε και να διασκεδάσουμε στις "τζαμάλες"-τις τεράστιες φωτιές που ανάβουν σε πολλές πλατείες της πόλης για τις απόκριες! εδώ σας θέλω προετοιμασμένους και ορεξάτους γιατί η νύχτα θα είναι μεγάλη!!!

Δευτέρα 2/3

10.00 συνάντηση
κάνουμε βόλτα στο κάστρο (http://www.ioannina.gr/content/view/56/79/lang,el/) και καταλήγουμε στο Ιτς Καλέ για καθαροδευτεριάτικο πικ-νικ!!!

επειδή όμως θα είμαστε στο "Λονδίνο της Ελλάδας" αν τυχόν βρέχει πάμε κάπου για καφέ!

16.45 αναχώρηση για Θεσσαλονίκη

όπως καταλαβαίνετε ο χρόνος είναι αρκετά περιορισμένος για να μπορέσουμε να δούμε και να κάνουμε τα πάντα...υπάρχουν πολλά αξιόλογα αξιοθέατα, αλλά και ωραία μαγαζιά, που δεν έβαλα στο πρόγραμμα, αλλά προσπάθησα να κάνω μία καλή επιλογή...
Τα σημαντικότερα που λείπουν είναι το Σπήλαιο του Περάματος και το Μουσείο κέρινων ομοιωμάτων του Βρέλλη, αλλά δυστυχώς βρίσκονται και τα δύο έξω από την πόλη και οι αστικές συγκοινωνίες στα Γιάννενα είναι τουλάχιστον ελλιπείς....όποιος όμως δεν τα έχει επισκεφτεί μπορεί να "ξεκλέψει" λίγο χρόνο απ'το πρόγραμμα και να πάει μ'ένα ταξάκι...

sorry κυρια Εφη μας που προτειναμε καποια μερη αλλα δεν ξεραμε οτι εχετε καταρτισει ενα τοσο λεπτομερες προγραμμα!!!!Εγω παντως εντυπωσιαστηκα με την οργανωση!!!Αλλα απο Θεσσαλονικεις τι αλλο θα μπορουσε να γινει!!!
Να μου φιλησετε τα Γιαννενα!!ΑΑΑ,και φατε και καμια τυροπιτα για μενα!!!

> Αλλα απο Θεσσαλονικεις τι αλλο
> θα μπορουσε να γινει!!!

να μου κάνεις τη χάρη tzoutzou! δεν ήμαστε όλοι *τόσο* οργανωτικοί, μόνο 3 πολύ συγκεκριμένα άτομα!

Eνταξει αγαπητε quino,δε σας βρισαμε ολους ομαδικως!!!Το παιρνουμε πισω το "οργανωτικοι" και το απευθυνουμε μονο στους συγκεκριμενους 3...
Μηπως να πω σε αυτους τους τρεις να μου στειλουν την τυροπιτα πακετο στην Αθηνα???Σιγουρα θα φτασει ζεστη....

>Μηπως να πω σε αυτους τους τρεις να μου στειλουν την
> τυροπιτα πακετο στην Αθηνα???Σιγουρα θα
> φτασει ζεστη....

απ' ότι με πληροφόρησαν, η πίτα θα ξεκινήσει να έρθει σε 1ώρα κ 24λεπτά ακριβώς!

> μόνο 3 πολύ συγκεκριμένα άτομα

Δε θα ξαναπείς "ζλάτκο φίλε"; Θα ξαναπείς... Χαμένε! Ου!

> δεν ήμαστε όλοι
> *τόσο* οργανωτικοί, μόνο 3 πολύ
> συγκεκριμένα άτομα!

εσύ σε ποιο ξενοδοχείο είπαμε έκλεισες δωμάτιο;;;

> *τόσο* οργανωτικοί, μόνο 3 πολύ
> συγκεκριμένα άτομα!
Το θέμα στην οργάνωση αγαπητέ πατερούλη δεν είναι πότε ξεκινάει κάτι αλλά πότε ολοκληρώνεται! Η πίτα θα είναι εκεί σε 32 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα! Μόνο ζεστή αξίζει! Ααα και τώρα που θα ψάχνεις ξενοδοχείο να ξέρεις... το τρίκλινο έχει γεμίσει!

32 λεπτα και 41 δευτερα????Ουαου!!!!!!!!!!!Παρτε με τηλεφωνο παιδια,να ειμαι σπιτι!!Μην τη χασω και τη φαω κρυα μετα!!!
Μακαρι να μπορουσαμε ρε παιδια να ερθουμε αλλα εκεινο το τριημερο συνηθως πηζουμε στην κινηση και δυσκολα θα το ξανακανουμε..Αλλα παλι,ποτε δεν ξερεις..αν ειναι να ερθουμε,εχουμε σπιτι εμεις εξω απο τα Γιαννενα,οποτε και τελευταια στιγμη μια χαρα θα ειμαστε!!

> sorry κυρια Εφη μας που προτειναμε καποια
> μερη αλλα δεν ξεραμε οτι εχετε καταρτισει
> ενα τοσο λεπτομερες προγραμμα!!!!

θα σας συγχωρήσω κυρία μου, κι ας μην έρχεστε στην ταπεινή εκδρομούλα μας, παρότι μισοηπειρώτισσα...

> Εγω παντως εντυπωσιαστηκα με την
> οργανωση!!!Αλλα απο Θεσσαλονικεις τι αλλο
> θα μπορουσε να γινει!!!

Μωρέ το θέμα είναι ότι το συγκεκριμένο 3ήμερο γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ στα Γιάννενα και δε θα μπορούσαμε να πάμε έτσι χύμα και να περιπλανιόμαστε 20 άτομα για να βρούμε κάπου να φάμε ή δεν ξέρω τι...και στο κάτω κάτω, τι Γιαννιώτισσα θα ήμουν αν δεν κανόνιζα 2-3 πραγματάκια; :-Ρ

Τέλεια! Βλέπω πολλά τσιμπολογήματα! Μπράβο κορίτσι!

Ουάου!!! Όντως πολύ καλά οργανωμένη, ευχαριστούμε Εφάκι!!!

Το νησάκι της κυρα-Φροσύνης είναι όντως πανέμορφο!! Το Ιτς το είδα κι αυτό την προηγούμενη φορά κι ανυπομονώ να ξαναπάω!... Είχα πάει και στο μουσείο κέρινων ομοιωμάτων, πραγματικά αξίζει, αλλά αν ήταν να ξεκλέψω λίγο χρόνο από τον ύπνο μου για να βάλω κάτι εξτρά στο πρόγραμμα, θα έβαζα το Σπήλαιο του Περάματος, στο οποίο δεν έχω ξαναπάει... Μακάρι να μπορέσω να το "χώσω" κάπου... :)

μόλις έβαλα τα απαραίτητα σημεία στο χάρτη! check it out:
http://maps.google.com/---/ms?...

> μόλις έβαλα τα απαραίτητα σημεία στο
> χάρτη! check it out:
> http://maps.google.com/---/ms?...

Ευχαριστούμε efou!

οπωσδήποτε επίσης επισκεψη στο φίλοιστρον, αν είναι ανοιχτό, κ καφεδάκι στο παραδοσιακο καφε στο κάστρο (δεν θυμαμαι πως λέγεται, shame on me :( )

αααα κ ΦΥΣΙΚΑ μπύρες στην πρεσβεία!!!

Ψάχνοντας για τα ΚΤΕΛ (http://www.epiruspost.gr/epikairotita/525--lr-.html, http://www.ipiros.gr/portal2/index.php?option=com_content&view=article&id=3619:2009-02-14-15-03-15&catid=46:2008-06-02-12-03-57&Itemid=90), θυμήθηκα ότι στα Γιάννενα συνήθως βρέχει - ή βρε,έχει (http://peravre.blogspot.com/);

ναι έχεις δίκαιο! τα ΚΤΕΛ μεταφέρθηκαν...οπότε τελικά θα είναι πιο κοντά τα κορίτσια που θα μένουν στη Λιμνοπούλα!
θα το αλλάξω και στο χάρτη!

> ναι έχεις δίκαιο! τα ΚΤΕΛ μεταφέρθηκαν
Τα link το έβαλα επειδή μου φάνηκε ενδιαφέρουσα η όλη ιστορία. Αν δεν απαντούσες, δεν θα το είχα πάρει είδηση ότι τελικά η μεταφορά έγινε!!!!

> Τα link το έβαλα επειδή μου
> φάνηκε ενδιαφέρουσα η όλη ιστορία. Αν δεν
> απαντούσες, δεν θα το είχα πάρει είδηση
> ότι τελικά η μεταφορά έγινε!!!!

ναι έχει ενδιαφέρον! κι εγώ είχα λίγο καιρό που διάβαζα κάποια πράγματα, αλλά ούτε εγώ είχα καταλάβει ότι έγινε η μεταφορά! αλλά τώρα το διασταύρωσα και με μία φίλη που ήρθε χτες με ΚΤΕΛ από Γιάννενα, οπότε είναι σίγουρο!

ZlatkoGR 10 yrs ago
Releases:
Χρησιμοποίησα το path

Greece-->Ioannina-->Ioannina-->kapou sthn polh

zlatko καλά που μου το θύμησες, ούτε που σκέφτηκα πως θα αφήσουμε κ βιβλία!
(είπε ο bookcrosser)

ρίχνουμε και μια ματιά στον καιρό... http://meteo.gr/cf.asp?...

> ρίχνουμε και μια ματιά στον καιρό...
> http://meteo.gr/cf.asp?...

Από -χ μέχρι +10 το πολύ... Όπως καταλαβαίνετε, θέλουμε τα πιο ζεστά μας ρούχα, γαντάκια, ενδεχομένως ομπρέλα και να ξεθάψω και τις χοντρές πράσινες κάλτσες του στρατού (-;

Υ.Γ. Αν θέλετε να τρομάξετε, δείτε και τις τιμές της υγρασίας ((-:

> Υ.Γ. Αν θέλετε να
> τρομάξετε, δείτε και τις τιμές της
> υγρασίας (-:

καλά τους θεσσαλονικείς δεν τους τρομάζει η υγρασία :-Ρ
ούτε και η θερμοκρασίες θα έλεγα, κι εδώ αυτές τις μέρες τόσο κρύο είχε!
εσείς οι Αθηναίοι προετοιμαστείτε όμως κατάλληλα!

efou 10 yrs ago
Re: Releases:
> zlatko καλά που μου το θύμησες, ούτε που
> σκέφτηκα πως θα αφήσουμε κ βιβλία! (είπε
> ο bookcrosser)

τι άνθρωπος!!!

mafaldaQ 10 yrs ago
> Χρησιμοποίησα το path Greece--
> >Ioannina-->Ioannina-->kapou sthn
> polh

Θα αφήσουμε και πολλά μάλιστα! Μη δω κανέναν χωρίς έστω και ένα βιβλιαράκι! Ολόκληρη εκδρομή ως bookcrossers πάμε!

Ευχαριστώ zlatko. Με τη δουλειά και τα "ανοιχτά" θέματα μου ξέχασα να το γράψω το path!

efou 10 yrs ago
> Θα αφήσουμε και πολλά
> μάλιστα!

έχουμε και στοκ από "χορούς της βροχής", μην ξεχνάτε!

okyrhoe 10 yrs ago
.

Καλά να περάσετε, καλές απελευθερώσεις, η Εφου ξέρει καλά που να σας πάει αλλά έχω κι εγώ μερικές προτάσεις, 5 χρόνια ήταν αυτά!
- Βόλτα στο παραλίμνιο, όοοοολη την παραλία που βρίσκεται το κάστρο. Ειδικά βράδυ. Υπάρχουν κάποια διάσπαρτα γλυπτά πραγματικά καταπληκτικά!
- Όλο το κάστρο και η ακρόπολη, το Ιτς Καλέ είναι φανταστικό, δείτε το, όπως και τη θέα από εκεί σε όλη τη λίμνη, το Μιτσικέλι (το βουνό απέναντι) και το νησάκι
- Μια λέξη να θυμάστε: ζαχαροπλαστεία...
- Τα στενά κοντά στην λίμνη μπορούν να κρύβουν θησαυρούς: Σκάλα, Στοά και άλλα μαγαζιά είναι must
- Και ναι, θα συμφωνήσω με την elpis, η Πρεσβεία είναι κορυφαία μπυραρία με τεράστια ποικιλία και απίθανα πιάτα (δοκιμάστε την ψητή φέτα σε φύλλο με σουσάμι και μέλι)

Καλά να περάσετε και πολλά catches να έχετε!!!
Α, πείτε και σε κανέναν ντόπιο για το συνέδριο,ε; :)

τελικά εσείς οι Λαρισαίοι αγαπάτε πολύ τα Γιάννενα!! γιατί δεν πετάγεστε μια βολτίτσα λοιπόν; έστω και για μονοήμερη, ε;ε;ε;

Καλά να περάσετε και
> πολλά catches να έχετε!!!
Ευχαριστούμε monsieur!

Α, πείτε και
> σε κανέναν ντόπιο για το συνέδριο,ε; :)
Ω ρε παλικάρι γιατι δεν έρχεστε και εσείς? καλά λέει η Εfou, εεεε???

Καλό μας ταξίδι! Κρίμα σ αυτούς που δε θα ερθουν! Ευχαριστούμε Efou για την φιλοξενία, τον προγραμματισμό και την πρόγνωση του καιρού! και όλους όσους συμμετείχαν με οποιοδήποτε πληροφόρηση. Γιάννενα σου ερχόμαστε!

Έτοιμη κι εγώ!!! Είμαι πολύ ενθουσιασμένη, ελπίζω να περάσουμε τόσο καλά όσο το έχω φανταστεί!!!
Όσο για τον καιρό, απ'ό,τι βλέπω τουλάχιστον το ΣΚ δε θα βρέχει, πράγμα σημαντικό, ειδικά για την Κυριακή που έχουμε τις φωτιές!
Για Δευτέρα αγχώνομαι λίγο, αλλά κι αν βρέξει, όλο και κάπου θα βρούμε να κάνουμε το πικ-νικ μας! Αισιοδοξία πάνω απ'όλα!
Τα λέμε αύριο το πρωί αγαπητοί συνεκδρομείς!!!

δε θα γράψω εγώ πολλά αυτή τη φορά, ναι; Γιατί ήθελα εδώ και πολύ καιρό να δω τα Γιάννενα, γιατί πέρασα τέλεια και δεν ήθελα καθόλου να φύγω και γιατί δε μπορώ να περιμένω, ούτε συνέδριο, ούτε επόμενη εκδρομή. Να πω όμως πως γνώρισα MariKar και χάρηκα που ήρθε με μια καραβιά βιβλία! :-)

Φχαριστώ ρε bookcrossers!

και εγω χαρηκα πολυ που σας γνωρισα - ειστε πολυ ενθουσιώδεις και σιγουρα το μεταδίδετε και στους άλλους - καλά να περνάτε όλοι και σας ευχαριστώ που τιμήσατε και την επαρχία με την παρουσία σας, το γέλιο και την ωραία παρέα σας..!

και αφού τσιμπολογήσαμε διάφορα φαγώσιμα, ακούσαμε τη συγκλονιστική ιστορία του quino-salonika με τον ταξιτζή Σουμάχερ, φέραμε μια μικρή αναστάτωση σε όλο το λεωφορείο (είμαστε το 1/5 του μόνο), τώρα όλοι κοιμούνται δεξιά και αριστερά! Καλό μας ταξίδι και όσοι/όσες μείνουν σπίτι να περάσουν τέλεια!

καλά να περάσετε! Φιλιά σε όλους!

καλο ταξιδι στην πιο τρελη παρεα του forum!εμπρος στον δρομο που χαραξαμε στον πολυγυρο το 2007!!!

> πιο τρελη παρεα του forum!
Λοιπόν είμαστε: efou, quino-salonika, zlatkoGR, koishii, casper85, gia-wk, tasa, nana-t, eva4eva, denyblue, pengman, a1pha, the-elfish, panigirtzou & εγώ!

Μετά από πολύ περπάτημα (όχι ολοι...), πολλές φωτογραφίες στη λίμνη (όλοι μα όλοι), επεξήγηση των αγαλμάτων από τον "παχατουρίδη κριτικό" quino, επεξήγηση της σουμάτρας από τον "μαμαλάκη γευσηγνώστη" a1pha, τη δημιουργία ειδικού ραφιού για τα βιβλία-τουβλα, από τον "τζένγκα γκουρού" pengman, την απειλή με μαζικό μπατσουκισμό από την "κουρασμένη αλλά το κουράγιο μου δεν χάνω" tasa... όλοι μετά το δείπνο, επέστρεψαν κατάκοποι στα κρεβατάκια για ύπνο, εκτός από 2 με κρίση υπογλυκαιμίας, που αφού έφαγαν γλυκάκι στο Διεθνές, πήραν και κάτι για το δωμάτιο!

Όποιος/α βρει ποιες/ποιοι 2 ρήμαξαν το ζαχαροπλαστείο ενώ ολοι οι υπόλοιποι δεν είχαν κουράγιο να κουνηθούν, κερδίζει κουτί με γλυκάκια! Να ένας ωραίος γρίφος για το ring εεεε;

Τέλος πάντων περάσαμε πολύ ωραία πρώτη μέρα και για αύριο έχουμε "αγριες" διαθέσεις!

Μπράβο παιδιά να περάσετε υπέροχα και... κουράγιο αδέρφι!!
Στα δύο άτομα με υπογλυκαιμία σίγουρα εσύ ήσουν το ένα... μισή κούτα παρακαλώ στην karry!

Ωωω ναι! Η μια ήμουν εγώ! Λοιπόν εγώ θέλω να γράψω τα ευχαριστώ μου και αργότερα θα πω τα σημαντικά με φωτογραφίες!
- Ευχαριστούμε την efou για την υπομονή και το κουράγιο να μας τρέχει δεξιά και αριστερά για να τα προλάβουμε όλα και να τα φάμε όλα...
- Ευχαριστούμε την efouφαμίλια (μπαμπάς, μαμά, γιαγιαδες) για την υπέροχη περιποίηση (χάρτες, dvd, φυλλάδια, φαγώσιμα, μεταφορές και υπέροχη παρέα)
- Ευχαριστώ την denyblue και την nana-t για τα φαγώσιμα που έφεραν σε εκδρομή. Προσωπικό το ευχαριστώ γιατί για έναν περίεργο λόγο βρέθηκαν όλα στο δωμάτιο μου :)
- Ευχαριστώ όλους όσους ήταν εκεί γιατί ήταν τέλεια! Μπράβο ρε παιδιά! Τέλεια η εκδρομή!

(((((((((((((((((((((((ρουσάκια))))))))))))))))))))))))))))

> Ευχαριστούμε την efou για την υπομονή και
> το κουράγιο να μας τρέχει δεξιά και
> αριστερά για να τα προλάβουμε όλα και να
> τα φάμε όλα... - Ευχαριστούμε την
> efouφαμίλια (μπαμπάς, μαμά, γιαγιαδες) για
> την υπέροχη περιποίηση (χάρτες, dvd,
> φυλλάδια, φαγώσιμα, μεταφορές και υπέροχη
> παρέα) - Ευχαριστώ την denyblue και την
> nana-t για τα φαγώσιμα που έφεραν σε
> εκδρομή.

Συμφωνώ απόλυτα με τις παραπάνω δηλώσεις και επαυξάνω οτι ήταν πάρα πάρα πολύ όμορφα τα Γιάννενα, η παρέα, το φαι, ο χορός (ένα μόνο θα πω οτι εγώ το καταευχαριστήθηκα γιατί χόρεψα πάάάάρα πολύ)και πολύ γέλιο! Άντε και του χρόνου με υγεία! Η μάλλον αντε και στα καλύτερα στο συνέδριο στη Λάρισα!

Ευχαριστώ την denyblue και την
> nana-t για τα φαγώσιμα που έφεραν σε
> εκδρομή. Προσωπικό το ευχαριστώ γιατί για
> έναν περίεργο λόγο βρέθηκαν όλα στο
> δωμάτιο μου: )

Εμένα μου είπατε ότι ήταν στης Μελίνας… Ααααα για να μη τα βρω το κάνατε...

Καλή συνέχεια παιδιά! Περιμένουμε full report στην επιστροφή!

Ευχαριστώ mafaldaQ που κουβάλησες τα βιβλία στην εκδρομή! Σου χρωστάω διπλό κέρασμα στα Σερμπέτια.

http://bookcrossing.com/---/6931566

http://bookcrossing.com/---/6931774

Και το username "Chocogreek" πολύ μου αρέσει!

> Ευχαριστώ mafaldaQ που κουβάλησες τα
> βιβλία στην εκδρομή! Σου χρωστάω διπλό
> κέρασμα στα Σερμπέτια.

> http://bookcrossing.com/---/6931566

> http://bookcrossing.com/---/6931774

> Και το username "Chocogreek" πολύ μου
> αρέσει!

Thelw na katagilw tous Gianniotes giati exw kanei toses apeleytherwseis sta Giannena kai den ta exoun "piasei" pote... Kai twra pigate eseis kai eixate idi catch!!!! :P Telika prepei na eimai gademo!

Το πρώτο εχει μια πολύ ιδιαίτερη ιστορία. Το Σάββατο βράδυ, μου λέει ο quino "Έλα κόρη να φωτογραφίσεις το βιβλίο που θα κάνω release στο ρολόι" και σκέφτομαι εγώ "Ωραίο σημείο! Θα αφήσω αύριο εκεί ένα βιβλίο της okyrhoe για να βγάλω και μια ωραία φωτογραφιούλα :)"!

Το επόμενο πρωί πηγαίνω στο ρολόι, πριν μαζευτούμε όλοι και εκεί υπάρχουν καμιά 20αριά παπούδια, που λιάζονται! Βλέπω το ρολόι και βλέπω πως υπάρχει μια ωραία σκαλίτσα αρκετά πιο πάνω από το σημείο που μπορούσα να φτάσω... Κάνω μια γύρα και βλέπω μια τρισάθλια, στενή σκαλίτσα που δεν πατάει και πολύ καλά! Σκέφτομαι "Θα ανέβω"! Δεν σκέφτομαι "Φοράω φούστα"! Την ώρα που ετοιμάζομαι, σκάνε μύτη ο pengman και ο Alpha! Λέει ο pengman "Θα ανέβω και εγώ"! Αρχίζουμε να ανεβαίνουμε πολύ προσεκτικά και έχουν μαζευτεί όλα τα παπούδια από κάτω και φωνάζουν "Προσοχή παιδιά... σιγά μην πέσετε... αχ προσέχετε λιγάκι... καλέ που πάτε" και άλλα τέτοια... Φτάνουμε πάνω, κάνουμε το release, χαιρετάμε τα πλήθη, χαίρετάνε και εκείνα και πάμε να κατέβουμε... Κατεβαίνει ο pengman και πάω και εγώ να κατέβω. Δεν ακούω αυτά που άκουγα όταν ανεβαίναμε και απορώ. Γυρίζω και κοιτάω τα παπούδια και τα βλέπω χαμογελαστά. Και συνειδητοποιώ πως φοράω φούστα στενή και το κατέβασμα δεν είναι εύκολο...

Πρόλαβα και είδα τον A1pha να φωτογραφίζει. Για το ελάχιστο ενδεχόμενο (έχουν σταλεί απειλητικά emails ήδη) να δει το φως της δημοσιότητας το προσωπικό μου release, νομίζω πως το δικαιούμαι το κέρασμα στα σερμπέτια... Αν και περιμέναμε το catch να γίνει από μέλος με nick κουασιμόδος...

και ναι, είματε έτοιμοι να λανσάρουμε ΚΑΙ το PantiesCrossing μετά από αυτή την αποκάλυψη... Γεροληγουρόντια όλου του κόσμου ενωθείτε, ερχόμαστε!!!

> Πρόλαβα και είδα τον A1pha να
> φωτογραφίζει. Για το ελάχιστο ενδεχόμενο
> (έχουν σταλεί απειλητικά emails ήδη) να
> δει το φως της δημοσιότητας το προσωπικό
> μου release
Μην ανησυχείτε, οι φωτογραφίες είναι απολύτως διακριτικές, μόνο οι παππούδες φαίνονται! :-)

lOl!

Εκεί που ανέμελα φωτογράφιζα το ανέμελο παρεάκι μας, έρχεται ο ανέμελος αλλά sophisticated πατέρας και μου λέει «Θέλεις παιδί μου να πάμε στο Βυζαντινό μουσείο;», «Όχι» απαντάω πολύ φυσιολογικά. Μου τραβάει μια κατσάδα περί ανατροφής και έλλειψης κουλτούρας και εκπαίδευσης κλπ, που όλα μαζί συνοψίζονται στην ατάκα «Τζάμπα τόσα χρόνια δίνω λεφτά στα φροντιστήρια», αλλά υπονοούν όλα τα προηγούμενα. Έτσι με περισσή χαρά (λέμε τώρα) αποφασίζουμε να πάμε.

Επειδή το να βασανίσει εμένα δεν του φτάνει, πατάει και μια αγριοφωνάρα «A1phaaaaaaaaaaaaaaaaa» και εκείνος ο καημένος νομίζει ότι φεύγουμε και τρέχει. Που να ήξερε ο δόλιος, να εξαφανιστεί. Μπαίνουμε και τα πρώτα 2 λεπτά είμαστε πολύ σοβαροί και βλέπουμε τα εκθέματα με πολύ προσοχή. Φάτσες προσηλωμένες στα ταμπελάκια αλλά γρήγορα ανακαλύπτουμε ότι τα εκθέματα δεν είναι ακριβώς και τα καλύτερα δείγματα. Κοιταζόμαστε. Αρχίζουμε τα πρώτα χαμηλόφωνα σχόλια επί της τεχνοτροπίας «Γιατί έχει τρυπούλα στο κεφάλι ο χριστούλης;», «Γιατί το φωτοστέφανο έγινε με διαβήτη και τον μπήξανε λίγο παραπάνω» (γεγονός)… Μετά από 3 λεπτά έχουμε χάσει τις σοβαρές φάτσες και πέφτουν βροχή τα σχόλια…. Αδυνατώ να τα μεταφέρω γραπτά. Είναι πάνω από τις δυνατότητες μου!

λοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ!!!!!!!!!! αν θες να μάθεις ο άλφα είχε έρθει κ στου αλή πασά, έχει επίπεδο ο άνθρωπος, όχι σαν μερικές-μερικές που τι σκατά σου μάθαινα μαρή τόσα χρόνια, ντιπ ντουβάρι βγήκες, ίδιος ο πελαργός (αυτό δεν το θίξαμε ακόμη)

> ΥΓ: Επείγουσα ανάγκη όπως ιδρυθεί "Επιτροπή υποστήριξης της προφοράς τού Quino ως Κουίνο" και ουχί Κίνο
> Ανοιχτή συνέλευση-συζήτηση στο Αντάμωμα!
Έτσι και κάνετε ανοιχτή συνέλευση-συζήτηση για αυτό, θα έρθουμε να σας κάνουμε κατάληψη: -)

αυτά με τις καταλήψεις στα ρεμάλια που κάνεις παρέα, που πηγαίνετε κ στις πορείες κ μου λες πως είσαι με τη φίλη σου τη βαγγελίτσα κ διαβάζετε, όχι σε 'μένα!

(ρε τι σεντονάρα το προηγούμενο μου, σόρρυ)

> [...] ακούσαμε τη συγκλονιστική ιστορία του
> quino-salonika με τον ταξιτζή Σουμάχερ,

Θέλουμε αναμετάδοση! ((-;

...να γεμίσετε τις μπαταρίες σας και όχι μόνο αυτές των φωτογραφικών μηχανών (που περιμένουμε να δούμε και αυτές βεβαίως - βεβαίως ^^ του Θεμιστοκλέους ).
Με το καλό ,καλές απελευθερώσεις με πολλά catches o καθένας σας :)

τη mafalda Που μας έδινε κανονικότατα στο φόρουμ ενώ εμείς ανυποψίαστοι κ αθώοι εκδρομάραμε?
ή το κατσ που έγινε στο σημείο που άφησα εγώ την προηγούμενη μέρα το δικό μου?

ένιγουέις, θα πώ τα καλά.

ΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓΓ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤΤ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΓΑΜΑΤΑ ΗΤΑΝΕ!

φαί
γλυκά
χορός
φωτογραφίες
βόλτα με το καράβι
εξερευνήσεις
ρετσίνες
τσίπουρα
βατραχοπόδαρα(!)
περπάτημα
γαμάτη καινούρια ζώνη
"σημάδια"
ορθογραφικά λάθη
πρόστυχα γλυπτά
πικνίκ
η παναγία η μπουζουκτσού
όλη η αλήθεια για τον αη βασίλη
η mafalda κ η στόκερ
έλληνες κάφροι μορφωθείτε(γκρρρρρρρ)
TIDE TIDE TIDE TIDE
ο θάνατος του μπομπ σφουγγαράκη

κ πολλές άλλες ιστορίες, απαιτούμε να βγει κ σε ντι-βι-ντι!

α, επιτέλους γνώρισα τον alphaεεεεεεεεεεειιιιιιιιιιιι!

στο πριτσ καλε η ιτσ καλε παιχτηκε η τελευταια
πραξη της κρεπαλης που μονο μια μικρη γευση πηρα απο
οτι καταλαβα.τουλαχιστον πηρα μεγαλη γευση και κομματι απο την
μανιταροπιτα και ξερο ψωμι...φρεσκια λαγανα ηθελα να πω!
Ηταν η πιτα που με εκανε να ξεχασω ολες τις αλλες.
ευχαριστουμε εφου που σηκωσες τον πηχυ των διοργανωσεων:)
η οδοντοκρεμα...αφροκρεμα η καφροκρεμα των bookcrossers
ηταν εκει.

> η καφροκρεμα των
> bookcrossers ηταν εκει.

ΚΑΡΑΛΟΛ!!! Και να μην ξεχνάμε το επίσης κάφρικο "ΦΩ-ΤΟ-ΓΡΑ-ΦΙΑ" των μασκαράδων με το οποίο μας πήραν στο κατόπι την Κυριακή το βράδυ και παραλίγο να μας τρέψουν σε φυγή -- ευτυχώς καταλάβαμε εγκαίρως τι μας ζητούσαν -- τι ανακούφιση!!! -- και τους κάναμε τη χάρη, χεχε!!

> στο πριτσ καλε η ιτσ καλε παιχτηκε η
> τελευταια πραξη

"Πριτς" θα ήταν αν είχαμε φάει φασολάδα ((((-;

> της κρεπαλης

Προσκυνώ το λογοπαίγνιο, καθώς την προηγούμενη στις 4+ το πρωί όντως είχαμε πάει για κρέπες (-:

> παναγία η μπουζουκτσού

Αυτό το επεισόδιο το έχασα νομίζω… Πότε παίζει επανάληψη???

> > παναγία η μπουζουκτσού Αυτό το
> επεισόδιο το έχασα νομίζω… Πότε παίζει
> επανάληψη???

Λένε για το Βυζαντινό μουσείο στο Ιτς Καλέ. Κι εγώ το έχασα, δυστυχώς!

> > παναγία η μπουζουκτσού Αυτό το
> επεισόδιο το έχασα νομίζω… Πότε παίζει
> επανάληψη???
στο βυζαντινό μουσείο ήμασταν η mafalda a1pha κ εγώ, κ ως γνήσιοι κριτικοί βυζαντινής τέχνης δεν αφήσαμε αγιογραφία για αγιογραφία. μία ήταν κ η Παναγία η Μπουζουκτσού, όπου είναι πανομοιότυπη με τις κλασικές παναγίτσα-χριστούλης, μόνο που έχουν κάτι τεράστιους μαύρους κύκλους, σα να έχουν βγει μόλις απ' τα μπουζούκια (χαράματα) κ "στρώνουν αντεράκι" στο πατσατζίδικο.

>>Μην ανησυχείτε, οι φωτογραφίες είναι απολύτως διακριτικές, μόνο οι παππούδες φαίνονται! :-)
δεν εννοείς πως μοιάζει με τη βράκα του παππού ε? :-ΡΡΡΡ

>> τον αυτοκτονικό κορμοράνο
"Της Περσίας", είπαμε, "της Περσίας"!!!
α γεια σου. αυτοκτονικός κορμοράνος της Περσίας, πόσο δύσκολο είναι? αμόρφωτοι ρε πούστη μου....

>>Επείγουσα ανάγκη όπως ιδρυθεί "Επιτροπή υποστήριξης της προφοράς τού Quino ως Κουίνο" και ουχί Κίνο (http://www.opap.gr/custPages.fds?---)!! Ανοιχτή συνέλευση-συζήτηση στο Αντάμωμα!
ευχαριστώ φίλε άλφα, κάποιος έπρεπε να το θέσει το ζήτημα. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΙΘΠΑΝΟΘ, ΟΥΤΕ ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΟΕΙΔΗ Κ ΤΑ ΠΡΟΠΟΤΖΗΔΙΚΑ, ΟΥΤΕ ΣΙΝΕΜΑΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ (http://odeo.com/channels/2117771-KINO-deutsch-Das-Deutsche-Filmmagazin)! ΚΟΥΊΝΟ!

> [...] ακούσαμε τη συγκλονιστική ιστορία του
> quino-salonika με τον ταξιτζή Σουμάχερ,
>Θέλουμε αναμετάδοση! ((-;
απλά ο τύπος πρώτα την είδε πυροσβέστης, μετά ρομαντικός γονδολιέρης, μετά τρενάκι του θανάτου, μετά ξεναγό δυτικών προαστίων κ τέλος κοντορεβυθούλης χωρίς τα πετραδάκια (κοινώς χαθήκαμε).

να πω κ εγώ ευχαριστώ στην εφού κ τους ρουσαίους για τη φιλοξενία, τα φαγητά, την παρέα κ το χαμαλίκι. κ όλα τέλοσπάντων, ξέρετε 'σεις (ρουφάει μύξες κ τέτοια)

α δεν είπαμε κ για τη γαμάτη τυρόπιτα της ντένιμπλου! γγγγγγγγγγαμάτη!

παρακαλώ mafalda, πες κ για το ρεζίλι με το σκουφάκι σου την κυριακή!

αυτά προς το παρών, θα μπορο'ύσα να γράψω 19000000000πράγματα, ήταν πραγματικά πολύ όμορφα θενκς!

> δεν εννοείς πως μοιάζει με τη βράκα του παππού ε? :-ΡΡΡΡ
Καραλολ πατέρα... Τώρα που το σκέφτομαι και προσπαθώ να θυμηθώ... μάλλον αυτό εννοεί

> παρακαλώ mafalda, πες κ για το ρεζίλι με το σκουφάκι σου την κυριακή!
Τι ρεζίλι; Που το ξέχασα στο μπαράκι και γυρίσαμε πίσω να το πάρουμε; Σιγά... αυτά συμβαίνουν... εσύ δηλαδή δεν ξεχνάς πράγματα φεύγοντας; χιχι

>Τι ρεζίλι;
> Που το ξέχασα στο μπαράκι και γυρίσαμε
> πίσω να το πάρουμε; Σιγά... αυτά
> συμβαίνουν... εσύ δηλαδή δεν ξεχνάς
> πράγματα φεύγοντας; χιχι

μα ναι, γίνεται συχνά. απλά δεν πάω να μπω απ' το παράθυρο (σ' έδωσα ρε σ' έδωσα!!!)

> >Τι ρεζίλι; > Που το ξέχασα στο μπαράκι
> και γυρίσαμε > πίσω να το πάρουμε;
> Σιγά... αυτά > συμβαίνουν... εσύ δηλαδή
> δεν ξεχνάς > πράγματα φεύγοντας; χιχι
> μα ναι, γίνεται συχνά. απλά δεν πάω να μπω
> απ' το παράθυρο (σ' έδωσα ρε σ' έδωσα!!!)

Απλά όταν γυρίσαμε στο μπαρ ήταν φρακαρισμένη η πόρτα και δε μπορούσαμε να μπουμε μέσα. Είχε ακόμα κόσμο, οπότε πήγαμε σε ένα παράθυρο κοντά στη μπάρα και κάναμε τοκ-τοκ μαζί με χειρονομίες δείχνοντας την πόρτα. Ο συμπαθής σερβιτόρος κατάφερε να την ξεφρακάρει από μέσα για να μπούμε. Νομίζω ότι ζήτησε και συγνώμη (-:

>>> [...] ακούσαμε τη συγκλονιστική ιστορία του
>>> quino-salonika με τον ταξιτζή Σουμάχερ,
>>
>> Θέλουμε αναμετάδοση! ((-;
>
> απλά ο τύπος πρώτα την είδε πυροσβέστης, μετά ρομαντικός
> γονδολιέρης, μετά τρενάκι του θανάτου, μετά
> ξεναγό δυτικών προαστίων κ τέλος
> κοντορεβυθούλης χωρίς τα πετραδάκια (κοινώς χαθήκαμε).

Χαχά, αυτό θα πει διχασμένη (ή μάλλον πεντα-χασμένη q-:) προσωπικότητα!

> τη mafalda Που μας έδινε κανονικότατα στο
> φόρουμ ενώ εμείς ανυποψίαστοι κ αθώοι
> εκδρομάραμε?
Πες τα, πες τα!! Δεν μπορεί κανείς να είναι
αθώος ούτε κατά διάνοια!! Τς τς τς...

> όλη η αλήθεια για
> τον αη βασίλη
Νέα ταινία: "Η διπλή ζωή του Προφήτη Ηλία"!

> έλληνες κάφροι μορφωθείτε(γκρρρρρρρ)
Αααχ!

> α, επιτέλους γνώρισα τον
> alphaεεεεεεεεεεειιιιιιιιιιιι!
Επιτέλους έμαθα πώς προφέρεται το "γαμάτος"! :-)

ΥΓ: Επείγουσα ανάγκη όπως ιδρυθεί "Επιτροπή υποστήριξης της προφοράς τού Quino ως Κουίνο" και ουχί Κίνο (http://www.opap.gr/custPages.fds?pageid=450&langid=1)!! Ανοιχτή συνέλευση-συζήτηση στο Αντάμωμα!

Ανέβηκαν οι φωτογραφίες! Και σε flickr εδώ: http://www.flickr.com/---/72157614765159982/ και σε facebook στα γνωστά μέρη για να σχολιάζετε ότι θέλετε :)

> ΥΓ: Επείγουσα ανάγκη
> όπως ιδρυθεί "Επιτροπή υποστήριξης της
> προφοράς τού Quino ως Κουίνο" και ουχί
> Κίνο ( http://www.opap.gr/custPages.fds?...
> )!! Ανοιχτή συνέλευση-συζήτηση στο
> Αντάμωμα!

λοοοοοοολ!!!

> ΥΓ: Επείγουσα ανάγκη όπως ιδρυθεί "Επιτροπή υποστήριξης της προφοράς τού Quino ως Κουίνο" και ουχί Κίνο
> Ανοιχτή συνέλευση-συζήτηση στο Αντάμωμα!

Έτσι και κάνετε ανοιχτή συνέλευση-συζήτηση για αυτό, θα έρθουμε να σας κάνουμε κατάληψη :-)! Και άμα είναι ανοιχτή στην κυριολεξία...εεε θα καλέσουμε ένα ΤΑΧΙ να σας πάει κάπου με σκεπή για να μη κρυολογήσετε τα δυο σας... και μετά θα σας κάνουμε κατάληψη. Κινο, κίνο, κίνο!

Apeires euxaristies stin Efou kai stin glykia oikogeneia ths , th gnwsti oikogeneia Roussi vevaiws,vevaiws i opoia mas yiothetise kanonikotata stegi,fagito,metakinisi,pareoula,agapi,frontida,proderm ...
Polla megala euxaristw se ooooooli tin treloparea gia tis yperoxes stigmes mas pou ta eixan ola:fagito,gelio,voltes,poto,xoro,tragoudi,fotografiseis,
YPERPARAGWGI kai YPERKATANALWSI kanonika
Xarika poly pou gnwrisa ton a1pha, onoma kai pragma LOL.Episis Special mneia tha ithela na kanw sti sigatiko mou EVA4EVA gia to koupi kai gia to kazanaki pou travixame mazi LOL ,gia tis apeires stigmes geliou prin kai meta ypnou sti microVilla Drakou sto KEKOP;))))
Na eimaste oloi kala kai panta tetoia manitses kai manitsoi tou BK Sas tryferoaspazomai
denyblue

Αυτό με το καζανάκι και το κουπί ξαναπές το, συντρόφισσα... :))))) Κανόνισε να έρθεις στο συνέδριο, μανίτσα, θα σε παίρνω τηλ για κρεβατομουρμούρα προ ύπνου -- είπαμε, θα μείνω με CASPER85 & koishii, αλλά σιγά μη σ' αφήσω ήσυχη! Θα γυρίσουμε με κοιλιακούς σκακέρες λέμε!!!

> [...]

Έχει πολλά inside jokes εδώ ((-;

Εγώ θα πω απλά ότι ήταν τόσο γΕμάτη όσο και γΑμάτη εκδρομούλα!

Εξαποστέλνω 2 εις την 32 πλην 1 φιλάκια και ευχαριστίες (ένα ακόμα και κάνει ...overflow q-;) στους Σαλονικείς διοργανωτές και ακόμα τόσα στην efou και στην οικογένειά της που μας περιποιήθηκαν βασιλικά.

Ο καιρός ήταν τέλειος. Άρχισε να βρέχει την ώρα που φεύγαμε (κυριολεκτικά, ανεβαίναμε στο ΚΤΕΛ εκείνη την ώρα!).

Τα Γιάννενα εξακολουθούν να είναι πολύ όμορφα (έχω ξαναπάει), με ιδιαίτερη μνεία στο νησάκι και στο Ιτς Καλέ. Την Κυριακή το βράδυ κυριολεκτικά κάηκε το πελεκούδι με ξέφρενο κέφι και χορό στις Τζαμάλες (και αλλού (-;)

Όπως λέει και ο Νιόνιος: "Να μας έχει ο Θεός γερούς / κάπου ν' ανταμώνουμε / και να ξέφαντώνουμε..."

Ήταν φανταστικά, δεν μπορώ να προσθέσω κάτι άλλο πάνω σε αυτά που ήδη είπαν οι άλλοι...Α, εκτός που κανείς δεν ανέφερε το νέο είδος πτηνού που ανακαλύψαμε στη λίμνη των Ιωαννίνων - τον αυτοκτονικό κορμοράνο - με χαρακτηριστικό το να βουτά όταν προσπαθούσαν να τον φωτογραφήσουν ο pengman και η mafaldaq και...να μην ξανανεβαίνει...

Και σε μένα το'καναν αυτό τα καθήκια!! Για να μην πω για τα τσογλα(να)ροπούλια που προσπαθούσα να φωτογραφήσω όσο τρώγαμε στη "λίμνη" προχτές το μεσημέρι, τα οποία μόλις έτρεχα με την μπουκιά στο στόμα εξαφανίζονταν κι όταν ξαναέμπαινα μέσα να συνεχίσω τη μάσα τσουπ! ξαναμαζεύονταν! Κι άντε πάλι τρέξιμο με την επόμενη μπουκιά στο στόμα... ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΟΜΩΣ!!! Ο επιμένων νικά!! Θα το δείτε και στις φωτό! ;) *proud*

... κατ' αρχάς στην efou και την οικογένειά της, που μας καλωσόρισαν, μας ξενάγησαν, μας τάισαν, μας πηγαινέφεραν, μας ανέχτηκαν και πολλά άλλα παρ' όλη την εύλογη κούρασή τους!!! ((((((((Ρουσόπουλοι))))))))))

Κι ένα επίσης μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που ήρθαν και με την παρέα τους μου χάρισαν πολύ γέλιο κι ένα απίστευτο τριήμερο, το οποίο και είχα απόλυτη ανάγκη!!! Σας χρωστώ τα σώα μου φρένα!!!

Κι ένα κωλοσσιαίο φάσκελο στα πόδια μου που έσπευσαν να γεμίσουν κάλους και φουσκάλες και δε μ' άφησαν να χαρώ όλη μας τη γύρα την Κυριακή το βράδυ, δε θα τους το συγχωρήσω ποτέ!!!

Τα Γιάννενα έχουν γίνει ακόμα πιο όμορφα απ' ό,τι τα θυμόμουν και συμφωνώ με την πρόταση που έπεσε στο ΚΤΕΛ του γυρισμού να γίνει το επόμενο συνέδριο εκεί!!!

Άντε, καλή μας συνέχεια με τα catches, εγώ είδα (και φωτογράφησα παρακαλώ! :) ) την κοπέλα που πήρε το "δικό μου" (το release ήταν δικό μου δηλαδή, το βιβλίο ήταν από ray της ((((Mafalda))) ), αλλά ακόμα δεν το έχει δηλώσει. Ας ελπίσουμε να γίνει κι αυτό!! Πολύ χάρηκα πάντως που ήδη υπάρχουν τόσα catches πριν καλά καλά γυρίσουμε, κι ακόμα περισσότερο χάρηκα που είδα τόσο έντονο ενδιαφέρον απ' τους ντόπιους για το BookCrossing! YAY!!!!

> [...]Τα Γιάννενα έχουν
> γίνει ακόμα πιο όμορφα απ' ό,τι τα
> θυμόμουν και συμφωνώ με την πρόταση που
> έπεσε στο ΚΤΕΛ του γυρισμού να γίνει το
> επόμενο συνέδριο εκεί!!!

Αυτό είναι πολύ ενδιαφέρον και συμφωνώ ότι είναι καλή ιδέα!

> τον αυτοκτονικό κορμοράνο
"Της Περσίας", είπαμε, "της Περσίας"!!!

Γεια σας παιδιά! Είμαι καινούρια στο φόρουμ! Είχαμε ανεβεί κι εμείς με την παρέα μου στα Γιάννενα για 4ήμερο! Περάσαμε πάρα πολύ ωραία!!!! Πήγαμε και στο νησάκι και εκεί ήταν που εντοπίσαμε τα βιβλία!!!!!!! Είναι απίστευτο!!! Ενθουσιαστήκαμε όλοι πάρα πολύ και αρχίσαμε να ψάχνουμε για βιβλία! Χα χα ! Καταπληκτική ιδέα! Μπράβο σας που συμμετέχετε!!!

Γεια σου ioanna!!! Καλωσήρθατε στην παρέα! Άντε να ανέβει λίγο κι η Πάτρα :o)

Χα χα χα! Όντως! Το έχουμε χαρεί πάρα πολύ με την παρέα μου! Σπουδάζουμε εδώ στην Πάτρα και ψάχνουμε να βρούμε το κατάλληλο μέρος(αν και έχω σκεφτεί ήδη κάτι)! Δεν θα έρθετε και εδώ βρε παιδιά? Και στο Αγρίνιο(από εκεί είμαστε)! Φιλιά!

Η Πάτρα μας πέφτει λίγο μακριά εμάς τους Βόρειους αλλά μπορεί οι Νότιοι να οργανωθούν και να κάνουν μια μικρή εκδρομούλα! Βέβαια με την εκδρομοτρέλα που μας δέρνει όλα είναι πιθανά!

> Η Πάτρα μας πέφτει λίγο μακριά εμάς τους
> Βόρειους αλλά μπορεί οι Νότιοι να
> οργανωθούν και να κάνουν μια μικρή
> εκδρομούλα! Βέβαια με την εκδρομοτρέλα που
> μας δέρνει όλα είναι πιθανά!

Θα μπορούσαμε όντως! Το έχουμε ξανασυζητήσει για κινήσεις προς τα κει.

> > Η Πάτρα μας πέφτει λίγο μακριά εμάς
> τους > Βόρειους αλλά μπορεί οι
> Νότιοι να > οργανωθούν και να κάνουν
> μια μικρή > εκδρομούλα! Βέβαια με
> την εκδρομοτρέλα που > μας δέρνει
> όλα είναι πιθανά! Θα μπορούσαμε όντως!
> Το έχουμε ξανασυζητήσει για κινήσεις προς
> τα κει.

Ναι!!! Κάντε κάτι! Εδώ με τουσ φίλους μου αρχίζουμε και το λέμε στις παρέες μας! Θα είναι πολύ καλό!

Καλωσόρισες ioanna5 και καλή αρχή στο Bookcrossing! Είχε γίνει μια αρχή πριν λίγο καιρό και στην Πάτρα αλλά δεν είχε αποτέλεσμα. Τότε ξεκίνησε μια Ζώνη στα Starbucks της πόλης όπου υπάρχει και κάποιο ραφάκι για τα βιβλία. Αν ψήνεστε να το ξαναξεκινήσετε το θέμα στο ίδιο μέρος, μιλήστε με το μαγαζί και θα σας βοηθήσουν λογικά

καλωσήρθες!! κι εμείς χαρήκαμε πολύ που υπήρξε ανταπόκριση!! καλό bookcrossing!!

Καλώς ήρθες Ioanna5! Απελευθερώσαμε πολλά στο νησάκι! Πολύ χαίρομαι που έχουμε catch και νέα μέλη και μάλιστα από όλη την Ελλάδα!

Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.