corner corner Ik was Alice

Medium

Ik was Alice
by Melanie Benjamin | Literature & Fiction
Registered by wingDettiewing of Castricum, Noord-Holland Netherlands on Thursday, March 11, 2010
Average 7 star rating by BookCrossing Members 

status (set by boekenxnl): travelling


This book is in the wild! This Book is Currently in the Wild!

6 journalers for this copy...

Journal Entry 1 by wingDettiewing from Castricum, Noord-Holland Netherlands on Thursday, March 11, 2010

This book has not been rated.

Beschrijving

Alice Liddell Hargreaves kijkt terug op een rijk en gevuld leven. Als jonge vrouw, echtgenote, moeder en weduwe heeft ze grote passie gekend en een bestaan vol privileges geleid. Maar ook verdriet is haar niet bespaard gebleven. Aan de vooravond van haar eenentachtigste verjaardag beseft ze echter dat de buitenwereld haar altijd alleen maar heeft gezien als 'Alice'.

Ik was Alice is meer dan een liefdesgeschiedenis. Het is ook een roman vol geheimen en vragen. Een briljante combinatie van feit en fictie waaruit een gepassioneerde vrouw naar voren komt die haar fictieve alter ego meer dan waardig was. Een prachtige sfeertekening van een wereld die net zo betoverend is als het Wonderland waarvoor alleen Alice de inspiratiebron had kunnen zijn.

'Maar o wat heb ik er genoeg van, lieverd! Wat ben ik het beu om Alice in Wonderland te zijn. Klinkt dat ondankbaar?

paperback 376 pagina's Orlando uitgevers maart 2010

Ray

janna2
oehoeboeroe
Joananzina
ingrid77
boekenxnl <-- bij haar 16 oktober 2010 Einde Ray
 


Journal Entry 2 by wingDettiewing at Castricum, A Bookring -- Controlled Releases on Thursday, March 11, 2010

This book has not been rated.

Released 2 yrs ago (3/11/2010 UTC) at Castricum, A Bookring -- Controlled Releases

CONTROLLED RELEASE NOTES:

CONTROLLED RELEASE NOTES:

Na een gezellig bezoek van janna2 is Alice met haar meegegaan. 


Journal Entry 3 by wingjanna2wing from Castricum, Noord-Holland Netherlands on Thursday, March 11, 2010

This book has not been rated.

Vanmorgen meegenomen toen ik bij Dettie op de koffie was. Ik ben benieuwd!
 


Journal Entry 4 by wingjanna2wing from Castricum, Noord-Holland Netherlands on Monday, March 15, 2010

8 out of 10

Meegenomen in de trein op de vrij-reizen-dag i.v.m. de boekenweek. Toen ik thuis kwam had ik het bijna uit, dus nog even door- en uitgelezen.
Mooi boek dat duidelijk maakt dat een "kleine" gebeurtenis enorme gevolgen kan hebben. Dat gold natuurlijk zeker voor de Victoriaanse tijd waarin over zoveel dingen niet openlijk gesproken werd, waardoor de vremdste geruchten de ronde gingen doen. En kennelijk vergat men in die tijd niets!
Toch val ik het meest voor de oudere Alice, een enorm sterke vrouw, die heel eerlijk terugblikt op haar eigen leven.

Ik bewaar dit boek voor de volgende in de rij, oehoeboeroe.

28 maart: het boek gaat over 5 minuten in mijn rugzakje om straks aan oehoeboeroe overhandigd te worden!

 


Journal Entry 5 by wingoehoeboeroewing from Amsterdam, Noord-Holland Netherlands on Sunday, March 28, 2010

This book has not been rated.

vandaag van janna2 gekregen tijdens de ienieminiemeeting. Is nog niet aan de beurt! 


Journal Entry 6 by wingDettiewing from Castricum, Noord-Holland Netherlands on Monday, April 12, 2010

This book has not been rated.

Joananzina en ingrid77 hebben zich ook gemeld om het te lezen.
Toen de ring startte was dat nog niet zo. Ik vind het zelf altijd akelig als ik merk dat er toch mensen na mij komen als ik dacht dat er niemand meer achteraan kwam, vandaar dat ik het maar even meld. 


Journal Entry 7 by wingoehoeboeroewing from Amsterdam, Noord-Holland Netherlands on Monday, April 12, 2010

8 out of 10

wat een fijn boek. In het begin vroeg ik me wel af wat waar en wat niet waar was, maar aangezien ik daar toch niet achterkom (en ik ga er geen studie van maken) ben ik daar mee opgehouden en heb gewoon genoten! Komend weekend is de conventie. Dan geef ik dit boek door aan Joanazinha 


Journal Entry 8 by wingoehoeboeroewing at Controlled Release, --by post or by hand (ie ring, ray, RABCK, trade) -- Controlled Releases on Monday, April 12, 2010

This book has not been rated.

Released 2 yrs ago (4/17/2010 UTC) at Controlled Release, --by post or by hand (ie ring, ray, RABCK, trade) -- Controlled Releases

CONTROLLED RELEASE NOTES:

CONTROLLED RELEASE NOTES:

gaat mee naar de conventie voor Joanazinha. Veel plezier met dit boek Joanazinha! 


Journal Entry 9 by wingJoanazinhawing from Amersfoort, Utrecht Netherlands on Sunday, April 18, 2010

This book has not been rated.

Ontvangen! Omdat ik niet wist dat het een ray werd, heb ik tijdens de conventie het boek aan iemand anders beloofd (als een soort van ray-it-forward), maar ik weet niet meer aan wie..... Ik zal een draadje starten op het forum om die persoon te laten weten dat zij zich bij Dettie kan melden om mee te doen aan deze ray.
(Edit: het is boekenxnl die inmiddels is toegevoegd). 


Journal Entry 10 by wingJoanazinhawing from Amersfoort, Utrecht Netherlands on Monday, May 10, 2010

This book has not been rated.

Ik vond het een erg mooi boek. Waar ik met dit soort boeken wel vaak moeite mee heb is het uit elkaar houden van fictie en feiten. Omdat er bestaande personages in voorkomen ben ik geneigd om alles wat er over hen geschreven wordt als feit te lezen en dat moet ik niet doen. Ik heb het met die gedachte in mijn achterhoofd dan ook gelezen als een mooie roman uit een (ver) voorbije tijd.
Ik had eigenlijk continu medelijden met Alice; haar eenzaamheid is treffend beschreven. Toch was ze geen meelijwekkend personage en heeft ze een rijk leven geleid met alle ups en downs die bij een lang leven horen.

Bedankt voor het rayen Dettie! Ik ga de volgende lezer een PM sturen.

Edit 9 juni: sorry Dettie, het boek ligt nog steeds bij mij. Ik ga ervoor zorgen dat het voor a.s. weekend op de bus gaat. 


Journal Entry 11 by wingJoanazinhawing at Amersfoort, Utrecht Netherlands on Monday, July 26, 2010

This book has not been rated.

Released 1 yr ago (7/26/2010 UTC) at Amersfoort, Utrecht Netherlands

CONTROLLED RELEASE NOTES:

Het gebeurt me gelukkig niet vaak, maar dit boek was volledig uit het zicht verdwenen onder een stapel andere boeken. Ik schaam me wezenloos *bloos*. Maar het boek is nu dan weer boven water en gaat alsnog op reis naar Ingrid77. Veel leesplezier en mijn excuses voor de zeer vertraagde verzending.

Keep Them Moving Challenge 2010: #12. 


Journal Entry 12 by ingrid77 at 's-Gravendeel, Zuid-Holland Netherlands on Saturday, July 31, 2010

5 out of 10

30/07 Gisteren ontvangen per post. Ben benieuwd ga er gelijk in beginnen.
bedankt voor het ringen en versturen.

15/10 Sorry voor het late verzenden maar hij gaat vandaag de deur uit naar de volgende. 


Journal Entry 13 by wingboekenxnlwing at Son en Breugel, Noord-Brabant Netherlands on Saturday, October 16, 2010

This book has not been rated.

Dank je voor het versturen van dit boek. Ik was het helemaal vergeten. Ben benieuwd naar het verhaal.

3 jan 2011
Helaas een paar keer in dit boek begonnen maar het kan me niet pakken.
Ik heb in december de crossers die na mij komen een pm gestuurd maar geen reactie op gehad. Zojuist Dettie een pm gestuurd zodat ik het terug kan sturen naar haar. 


Journal Entry 14 by wingboekenxnlwing at seats 2 meet in Maarssen, Utrecht Netherlands on Thursday, June 23, 2011

This book has not been rated.

Released 11 mos ago (6/23/2011 UTC) at seats 2 meet in Maarssen, Utrecht Netherlands

WILD RELEASE NOTES:

vanmiddag losgelaten op de Powerdag 




Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.