7 journalers for this copy...

|
Journal Entry 1 by Alejanda from Pori, Satakunta Finland on Wednesday, April 29, 2009
Suosittujen Anna-kirjojen kirjoittajan romaani naisesta, joka tietää kuolevansa. nainen uskaltaa elää ja tehdä loppuajastaan sellaisen kuin itse haluaa.
|
|

|
Journal Entry 2 by arjamaaria from Pori, Satakunta Finland on Wednesday, May 06, 2009
Näin kirjan Alen hyllyssä eilen ja teki mieli (kirja siis) mutta en kehdannut pyydellä. Eipä tarvinnut, Ale toi tänään kahvitteluhetkeemme. Kiitos. Iso sellainen (muttei minkään standartin mukaan).
|
|

|
Journal Entry 3 by arjamaaria from Pori, Satakunta Finland on Sunday, June 14, 2009
Mitä muutakaan kesällä kuuluu tehdä kuin haaveilla. Siksi kirja nousi pinosta päällimmäiseksi ja on nyt luvunalla.
|
|

|
Journal Entry 4 by arjamaaria from Pori, Satakunta Finland on Thursday, June 18, 2009
Aivan ihastuttava kirja. Päähenkilö on juuri täyttänyt 29 vuotta (kuten minäkin) ja huomaa, ettei elämässä ole mitään iloa. Äiti ja muu suvu tyrannisoi koko elämää, mitään ei saa sanoa, ettei äiti suutu ja kohteliaisuussäännöt menevät kaiken ohitse. Doss saa tiedon lääkäriltä tiedon, että sydämessä on jotain vikaa ja elinaikaa on vähän. Hän päättää vihdoin elää omaa elämäänsä ja suvun kauhistukseksi hiljaisesta ja kuuliaisesta tytöstä tulee sanavalmis ja jopa moukkamainen nuori nainen. Doss lähtee hoitamaan lapsuudenystäväänsä, joka on kuoleman sairas. Muutto pois kotoa tekee hyvää ja hän huomaa, että elämä voi todella olla ihan toisenlaista. Aivan ihastuttava kirja. Romanttinen, vanhanaikainen ja kertakaikkiaan ihana kesäkirja. Kiitos Ale, että sain tämän.
|
|

|
Journal Entry 5 by arjamaaria from Pori, Satakunta Finland on Monday, June 22, 2009
Varattu Myrtillukselle.
|
|

|
Journal Entry 6 by myrtillus from Pori, Satakunta Finland on Friday, July 03, 2009
Kirja on perillä. Kiitos Alejanda ja arjamaaria!
|
|

|
Journal Entry 7 by myrtillus from Pori, Satakunta Finland on Thursday, March 25, 2010
Pidin kirjasta. Alussa minulla oli tunne, etten jaksa lukea tarinaa näin alistuvasta henkilöstä, mutta onneksi se oli vain alkuesittelyä. Kirja oli ihanan romanttinen ei kuitenkaan siirappinen. Kertomuksesta voi löytää jopa kannanottoa ja huumoria. Tämä oli mukava lukukokemus.
|
|

|
Journal Entry 8 by myrtillus at Pori, Satakunta Finland on Thursday, March 25, 2010
Released 2 yrs ago (3/26/2010 UTC) at Pori, Satakunta Finland CONTROLLED RELEASE NOTES:
CONTROLLED RELEASE NOTES: Posti kuljettaa kirjan Annimannille.
|
|

|
Journal Entry 9 by Annimanni from Espoo, Uusimaa Finland on Monday, March 29, 2010
Kirja täällä, kiitoksia! Ihana päästä lukemaan tämmöistäkin Montgomerya :)
|
|

|
Journal Entry 10 by Annimanni at Espoo, Uusimaa Finland on Friday, August 27, 2010
Oi, mitä ihastuttavan vanhanaikaista melodraamaa ja huumoriakin! Minustakin kirja tuntui alusta tönköltä, mutta kun Doss sitten vapautui ja hylkäsi soveliaisuussäännöt, meno muuttui kertaheitolla. Ihanan sanavalmis nuori nainen :D Seuraavaksi kirjan saa Appelsiini, joka nappasi sen virtuaalipussista tämän aloituslauseen perusteella: "Jollei eräänä toukokuun aamuna olisi satanut, olisi Valancy Stirlingin koko elämä ollut aivan toisenlainen."
|
|

|
Journal Entry 11 by Appelsiini at Valkeakoski, Pirkanmaa Finland on Friday, September 03, 2010
Annimannilta Lauseenmitalla -kirja. Vaikuttaapa mielenkiintoiselta. Hieno vanha kirja!
|
|

|
Journal Entry 12 by Appelsiini at Valkeakoski, Pirkanmaa Finland on Saturday, December 04, 2010
Pidin kirjasta, mutta loppu oli arvattava. Olisin mielelläni lukenut kauniisti kirjoitetun erilaisen lopun, mutta aina kaikkea ei voi saada. Jotenkin tuntui, että kaiken alun kärsimyksen jälkeen loppu oli siirappinen. Seuraavaksi kirja lähtee eteenpäin Rantakassissa!
|
|

|
Journal Entry 13 by Appelsiini at Valkeakoski, Pirkanmaa Finland on Wednesday, December 08, 2010
Released 1 yr ago (12/9/2010 UTC) at Valkeakoski, Pirkanmaa Finland CONTROLLED RELEASE NOTES:
Rantakassiin 2010 sujautettu kirja matkaa seuraavalle lukijalle. Oikein hyvää joulunodotusta! :)
|
|

|
Journal Entry 14 by Jennynen at Pori, Satakunta Finland on Friday, December 10, 2010
Jaahas, kirja on taas Porissa ;D Poimin tämän siis Rantakassista. En lupaa mitään, mutta vaikuttaisi sopivalta kirjalta lukea joulunpyhinä... Kiitoksia kaikille kirjaa kierrättäneille!
|
|

|
Journal Entry 15 by Jennynen at Pori, Satakunta Finland on Friday, January 14, 2011
Aivan ihana kirja! Etenkin Valancyn sukulaisten kuvaus oli pirullisen hauskaa ja mielestäni luontoa kuvailtiin kauniisti ja tarkasti. En ole Anna-kirjoja lukenut mutta ainakin tästä pidin todella paljon. On hienoa, että aina välillä bookcrossingin kautta saa lukea kirjan, jota muuten ei olisi koskaan tavannut ja se on näin hieno kokemus. Kirja jää vielä odottelemaan seuraavaa lukijaansa, jonkinlainen suunnitelma tämän kirjan varalle on... #1 for Reduce Mount TBR 2011 Challenge by Dove-i-Libri
|
|

|
Journal Entry 16 by Jennynen at Pori, Satakunta Finland on Monday, June 13, 2011
Released 11 mos ago (6/13/2011 UTC) at Pori, Satakunta Finland CONTROLLED RELEASE NOTES:
Lähti postissa seuraavalle lukijalle poimintana Sikasäkistä. Lukuiloa!
|
|

|
Journal Entry 17 by Louhi at Oulu, Pohjois-Pohjanmaa Finland on Wednesday, June 15, 2011
Rantakassikirja tuli tänään postissa. Kiitos! En olisi ikinä arvannut, että L.M. Montgomeryä. Olen aikoinaan lukenut kaiken Montgomeryn suomennetun tuotannon ja minulla on Anna- ja Runotyttö-sarjat omassa hyllyssäni.
|
|

|
Journal Entry 18 by Louhi at kauppapaikka 18 in Kajaani, Kainuu Finland on Friday, April 20, 2012
Released 1 mo ago (4/20/2012 UTC) at kauppapaikka 18 in Kajaani, Kainuu Finland WILD RELEASE NOTES:
Ensimmäiseen kerrokseen kierreportaiden lähelle.
|
|