corner corner *RAY* de eenzaamheid van de priemgetallen

Medium

*RAY* de eenzaamheid van de priemgetallen
by Paolo Giordano | Literature & Fiction
Registered by wingwibautwing of - Ergens in de provincie, Groningen Netherlands on Wednesday, March 25, 2009
Average 7 star rating by BookCrossing Members 

status (set by ana-b): to be read


19 journalers for this copy...

Journal Entry 1 by wingwibautwing from - Ergens in de provincie, Groningen Netherlands on Wednesday, March 25, 2009

8 out of 10

recensie afkomstig uit het Parool

Zelden heeft een schrijver zo'n spectaculair debuut gemaakt als de jonge Italiaan Paolo Giordano (1982). Bij het verschijnen van zijn roman De eenzaamheid van de priemgetallen werd hij door de kritiek binnengehaald als het grootste talent in jaren in Italië. Die lof werd vorige zomer nog eens bevestigd toen hem, als jongste schrijver ooit, de Premio Strega werd toegekend, de meest prestigieuze literaire prijs in Italië. In dat land zijn inmiddels meer dan achthonderdduizend exemplaren van zijn boek verkocht. Buitenlandse uitgevers stonden in de rij voor de vertaalrechten.

En, vraagt u nu natuurlijk: is het wat? Laat ik het meteen maar zeggen: ik begrijp de jubel in Italië volledig en vind die volkomen terecht. Wie op zo'n jeugdige leeftijd al zo'n rijpe, levenswijze en beheerst geschreven roman schrijft, is inderdaad een uitzonderlijk talent. Giordano's genade is dat hij al in zijn debuut zijn eigen toon en stem heeft gevonden.

Wanneer hij in zijn ijzersterke openingshoofdstukken Alice en Mattia introduceert, heeft hij je meteen in zijn ban. Beiden hebben in hun kinderjaren een traumatische ervaring beleefd, die hen tot een vorm van eenzelvigheid heeft veroordeeld waar ze zich machteloos in verloren voelen. Als hun levens elkaar in hun puberteit kruisen, ontstaat een onalledaagse vriendschap tussen de eenzaamste figuren die je je kunt voorstellen. Later door Alice beschreven als 'een onzichtbare, elastische band die schuilging onder een hoop onbenulligheden, een band die alleen kon bestaan tussen mensen zoals zij: 'twee mensen die hun eigen eenzaamheid in de ander hadden herkend'.

In zeven episodes tussen 1983 en 2007 volgt Giordano de levens van Alice en Mattia, die zich tegen 'de mallemolen van het leven' proberen te verweren met respectievelijk een passie voor fotografie en de onderdompeling in de abstracte wereld van de wiskunde. In hun adolescentie verliezen ze elkaar uit het oog, maar kunnen ze elkaar niet vergeten. Zestien jaar na het begin van hun vriendschap volgt een weerzien, waar Giordano subtiel net geen happy end van maakt.

De eenzaamheid van de priemgetallen is de roman van een bèta (als natuurkundige werkt Giordano aan een promotieonderzoek), geschreven met de gevoeligheid van een alfa. Een combinatie die treffend tot uiting komt in de schitterende titel. Die is ook nog eens een rake metafoor voor de existentiële positie van zijn personages. Lees hoe Mattia, een wiskundig genie, maar ongeschikt voor het leven, filosofeert over priemgetallen: 'Het zijn argwanende, eenzame getallen en daarom vond Mattia ze prachtig. Soms dacht hij dat ze per ongeluk in die rij waren terechtgekomen, dat ze erin vastzaten als pareltjes in een parelsnoer. Maar op andere momenten vermoedde hij dat ook zij misschien net zo hadden willen zijn als de andere, gewone getallen, maar dat ze daar om de een of andere reden niet toe in staat waren.'

Giordano verbeeldt de eigenaardige vriendschap tussen Alice en Mattia in scènes die juist door hun ingehouden emotie des te ontroerender hun onvermogen tot wezenlijk contact voelbaar maken. Eén van de hoogtepunten is de scène aan het eind van hun middelbareschooltijd waarin Alice spelenderwijs polaroidfoto's maakt van zichzelf in een trouwjurk en Mattia in pak. Als ze daar twaalf jaar later aan terugdenkt, beseft ze: 'Als ze een punt had kunnen kiezen waarop ze opnieuw mocht beginnen, dan zou het dat punt zijn geweest: Mattia en zij in een stille kamer, met hun binnenwerelden die aarzelden elkaar te raken, maar die precies in elkaar pasten.'

Giordano's volmaakte beheersing zit niet alleen in de precisie van de taal, maar vooral ook in zijn toon. Daarmee bereikt hij dat over zijn hele roman een floers van eenzaamheid ligt, waardoor het boek ook door zijn vorm voelbaar maakt wat het wil mededelen. Als lezer moet je wel een heel koude kikker zijn om daar onberoerd onder te blijven. (ALLE LANSU 


Journal Entry 2 by wingwibautwing from - Ergens in de provincie, Groningen Netherlands on Thursday, March 26, 2009

This book has not been rated.

Dit wordt een ringboek. Ik ben benieuwd wat medelezers van dit verrassende debuut vinden.
Bij deze een gedeelte van een interview met de schrijver, in het Duits ondertiteld




Uiteraard zijn de ringetiquette van toepassing:je-en bij ontvangst, je-en na lezing en je-en bij versturing. Mocht dit niet allemaal lukken binnen 4 weken, laat het dan even weten.. Gestoken in een steunbiedend jasje kan het boek opengeslagen verzonden worden.
Veel leesplezier!

Meelezers:
* Talamasca
* Betje
* Gerbie7
* Frakke-Per
* Violoncellix
* Plinius
* Joanazinha
* MarieBox
* AnnevO
* Wandering
* Sneeuws
* Franaloe
* Oehoeboeroe
* Hendrickje
* AylaMey
* Wandelaartje
* Sonje
* Ana-b
 


Journal Entry 3 by wingwibautwing at by mail, a fellow bookcrosser -- Controlled Releases on Saturday, March 28, 2009

This book has not been rated.

Released 2 yrs ago (3/30/2009 UTC) at by mail, a fellow bookcrosser -- Controlled Releases

CONTROLLED RELEASE NOTES:

CONTROLLED RELEASE NOTES:

naar Talamasca verzonden. Veel leesplezier gewenst! 


Journal Entry 4 by Talamasca from Amsterdam, Noord-Holland Netherlands on Thursday, April 02, 2009

This book has not been rated.

Binnen.
Helaas, na wat gelezen te hebben heb ik het op een avond dichtgeslagen en ben er niet meer in verder gegaan.Het boeide me toch niet zo heel erg dus. Ik ga het boek verder sturen. Sorry dat het te lang duurde.
 


Journal Entry 5 by wingBetjewing from Apeldoorn, Gelderland Netherlands on Wednesday, June 03, 2009

This book has not been rated.

Gisteren op de mat gevonden. Ik lees nog even een ander boek uit, dan is deze aan de beurt. 


Journal Entry 6 by wingBetjewing from Apeldoorn, Gelderland Netherlands on Sunday, June 07, 2009

8 out of 10

Tja, gisteren begonnen en vandaag al uit, dat zegt natuurlijk al wel wat. Dit boek greep me meteen vanaf het begin, en ik was steeds benieuwd hoe het weer verder zou gaan en soms oprecht teleurgesteld dat een van de hoofdpersonen weer een kans laat liggen, zo leefde ik met ze mee. Ik ben het helemaal eens met de recensie die Wibaut heeft overgenomen, zij het dan dat ik vind dat er juist een heel subtiel WEL happy end aan zit.

Nu nog even gerbie7 pm'en, dan kan het boek weer door. 


Journal Entry 7 by wingBetjewing at Controlled Release, A Bookring -- Controlled Releases on Monday, June 08, 2009

This book has not been rated.

Released 2 yrs ago (6/8/2009 UTC) at Controlled Release, A Bookring -- Controlled Releases

CONTROLLED RELEASE NOTES:

CONTROLLED RELEASE NOTES:

Onderweg naar Gerbie7. 


Journal Entry 8 by gerbie7 from Goor, Overijssel Netherlands on Tuesday, June 09, 2009

This book has not been rated.

vandaag in de bus. Zodra ik boek uit heb, begin ik in dit ringboek. 


Journal Entry 9 by gerbie7 from Goor, Overijssel Netherlands on Monday, July 06, 2009

8 out of 10

Paolo Giordano – De eenzaamheid van de priemgetallen

Sommige titels zijn zo goed, dan is het onmogelijk niet nieuwsgierig te worden naar het boek dat daarbij hoort. In het Italiaans klinkt het nog mooier. La Solitudine dei numeri primi. Ik wou dat ik Italiaans kon lezen (behalve de sportkrant dan bedoel ik), dan had ik dit boek niet in vertaling hoeven te lezen. Niet dat er iets mis is met de vertaling, ik ben alleen zo’n purist dat ik liever het origineel lees.

Het boek draait om twee hoofdpersonen, Alice en Mattia. Zij zijn al vroeg vrienden, maar blijven de rest van hun leven aan elkaar verbonden, hoe onlogisch dat soms ook lijkt. Want in hun vriendschap zit ook een afstand. De afstand van twee priemgetallen zo ver weg dat de meeste niet-wiskundigen allang de weg kwijt zijn, onwetend van het bestaan van die twee specifieke priemgetallen.

De wiskundige Mattia is het prototype. Hij kan alles met getallen, maar met mensen is hij iets minder goed. Fotografe Alice lijkt ambitieloos door het leven te gaan. Beiden hebben een jeugdtrauma.

Fascinerend boek. Ik kan me goed voorstellen dat dit boek in Italië een grote sensatie was. Ik ben in ieder geval blij het gelezen te hebben, dat ik de kans kreeg om de wereld van de priemgetallen te leren begrijpen.

Quote: “Hij pakte het pak rijst. Het was al open. Hij schudde het. Toen glimlachte hij. Het een glimlach die Alice sinister vond. Hij hield het pak schuin en de rijst begon op de grond te vallen, als een wit, licht regenbuitje.” (Blz. 252)


Nummer: 09-028
Titel: De eenzaamheid van de priemgetallen (Orig.: La Solitudine dei numeri primi)
Auteur: Paolo Giordano
Taal: Nederlands (Orig.: Italiaans)
Jaar: 2008
# Pagina’s: 319 (6112)
Categorie: Fictie
ISBN: 978-90-234-3496-2 


Journal Entry 10 by gerbie7 at n/a, Bookring -- Controlled Releases on Monday, July 06, 2009

8 out of 10

Released 2 yrs ago (7/7/2009 UTC) at n/a, Bookring -- Controlled Releases

CONTROLLED RELEASE NOTES:

CONTROLLED RELEASE NOTES:

Verder naar de volgende lezer, Frakke-Per. Veel leesplezier. Bedankt voor het ringen Wibaut! 


Journal Entry 11 by Frakke-Per from Rottumerzijl, Groningen Netherlands on Friday, July 10, 2009

This book has not been rated.

Afgelopen weekend vertelde een lezende vriend dat ik De eenzaamheid van de priemgetallen niet hoefde te lezen: het was best aardig geschreven, maar toch vooral een snack. Zodoende hoefde ik het boek niet van hem te lenen. Maar ik had buiten mijzelf en bookcrossing gerekend: gisteren lag het op me te wachten in de brievenbus. En nu moet ik dus, zal ik dus, wil ik dus. De eerste helft is al soldaat gemaakt, ik vind het jammer dat de personages door één enkele ervaring voorgoed gevormd zijn, maar het boek is nog niet uit, en ik houd hoop. 


Journal Entry 12 by Frakke-Per from Rottumerzijl, Groningen Netherlands on Saturday, August 08, 2009

This book has not been rated.

Inmiddels zit er een vakantie tussen het uitlezen van dit boek en deze journal entry. Het boek is al snel weggezakt in mijn geheugen, het heeft weinig indruk op me gemaakt. Het was weliswaar vrij goed geschreven, maar het humorloze stond me tegen en ik vond de personages in hun gekte toch plat. Zoals ik eerder al opmerkte: één enkele - traumatische - ervaring heeft ze gevormd en ligt ten grondslag aan bijna hun hele gedrag. Ook had ik op basis van de titel en de achtergrond van de schrijver op minder oppervlakkige wiskundige ideeën gehoopt. Een tegenvaller voor mij, dit hele boek. 


Journal Entry 13 by Frakke-Per at Controlled Release, --by post or by hand (ie ring, ray, RABCK, trade) -- Controlled Releases on Saturday, August 08, 2009

This book has not been rated.

Released 2 yrs ago (8/8/2009 UTC) at Controlled Release, --by post or by hand (ie ring, ray, RABCK, trade) -- Controlled Releases

CONTROLLED RELEASE NOTES:

CONTROLLED RELEASE NOTES:

Op naar violoncellix! 


Journal Entry 14 by wingvioloncellixwing from Groningen, Groningen Netherlands on Sunday, August 09, 2009

This book has not been rated.

Gisteren van Frakke-Per gekregen in zijn doolhofhuis. Gelukkig ben ik beter thuis in de abstracte wereld van de priemgetallen dan in de drie-dimensionale echte wereld van huizen met deuren en gangen. Ik ben benieuwd naar dit boek: de journal entries tot nu toe zijn aangenaam verschillend. 


Journal Entry 15 by wingvioloncellixwing from Groningen, Groningen Netherlands on Saturday, September 19, 2009

This book has not been rated.

Nee, ik ben het niet eens met die laaiend enthousaste recensie in het Parool. Het was een aardige ervaring om dit boek te lezen terwijl ik een weekje in Turijn was, de stad waar de schrijver vandaan komt en waar het boek waarschijnlijk grotendeels speelt. Ik heb me er ook zeker niet bij verveeld: het verhaal was spannend genoeg. Maar net als Frakke-Per in de vorige journal entry vond ik de twee hoofdpersonen plat, eendimensionaal, teveel gedefinieerd vanuit hun psychische stoornis. Ik vond de stijl van het boek ook niet overtuigend, met veel clichématige vergelijkingen.

Als wiskundige was ik natuurlijk geïntrigeerd door de mooie titel die hieronder in het citaat verklaard wordt:

Priemgetallen zijn alleen deelbaar door 1 en door zichzelf. Ze staan op hun plaats in de oneindige rij natuurlijke getallen, zoals allemaal tussen twee ingeklemd, maar verder uit elkaar dan de andere. Het zijn argwanende, eenzame getallen en daarom vond Mattia ze prachtig. Soms dacht hij dat ze per ongeluk in die rij waren terechtgekomen, dat ze erin vastzaten als pareltjes in een parelsnoer. Maar op andere momenten vermoedde hij dat ook zij misschien net zo hadden willen zijn als de andere, gewone getallen, maar dat ze daar om de een of andere reden niet toe in staat waren. Die tweede overweging overviel hem vooral 's avonds, in de chaotische kluwen van beelden vlak voordat je in slaapt valt, als de geest te zwak ik om jezelf iets wijs te maken.

Tijdens college in het eerste jaar had Mattia geleerd dat er onder de priemgetallen nog specialere getallen waren. Die noemden wiskundigen tweelingpriemgetallen: dat zijn paren van priemgetallen die vlak bij elkaar staan, zo goed als naast elkaar zelfs, want ertussenin staat altijd een even getal dat ze belet elkaar echt te raken. Getallen als 11 en 13, 17 en 19, 41 en 43. Als je het geduld hebt om door te tellen, kom je erachter dat die paren steeds zeldzamer worden. Je stuit op steeds geïsoleerdere priemgetallen, verdwaald in die stille, ritmische, louter uit getallen bestaande ruimte, en je krijgt het angstige voorgevoel dat de paren die je tot dan toe hebt gevonden op toeval berusten, dat elk getal in wezen voorbestemd is alleen te blijven. En dan, net als je op het punt staat het op te geven, als je geen zin meer hebt om te tellen, stuit je op nog twee tweelingpriemgetallen die zich aan elkaar vastklampen. Wiskundigen zijn het erover eens dat er, hoe lang je ook doorgaat, altijd weer twee zullen zijn, al kan niemand zeggen waar, zolang ze nog niet zijn ontdekt.

(...)
Mattia dacht dat Alice en hij zo waren, twee tweelingpriemgetallen, alleen en verloren, vlak bij elkaar, maar niet dicht genoeg om elkaar echt aan te raken. (...)


Een denkstap in bovenstaand citaat klopt helaas niet: "Wiskundigen zijn het erover eens dat er, hoe lang je ook doorgaat, altijd weer twee zullen zijn". Integendeel! Het is juist een belangrijke open vraag in de getaltheorie, of er al dan niet oneindig veel priemtweelingen bestaan, zie bijvoorbeeld http://en.wikipedia.org/wiki/Twin_prime . Als natuurkundige had de auteur dat eigenlijk wel wat beter kunnen checken.



Hiernaast zie je de getallen tot 1000 waarbij de priemgetallen gemarkeerd zijn: de "gewone" priemgetallen in het blauw, en degene die deel uitmaken van een priemtweeling in het rood. Uit het plaatje lijkt het er inderdaad op dat er naarmate de getallen groter worden "steeds minder" priemtweelingen zijn, en je zou ze best eenzaam mogen noemen. Maar of de priemtweelingen ergens stoppen of dat er altijd een 'nog grotere' priemtweeling is, dat kun je uit zo'n plaatje niet extrapoleren. Daar is een bewijs voor nodig, en dat heeft nog niemand gevonden.

Al met al heb ik er zeker geen spijt van dat ik dit boek heb gelezen, maar zal ik het ook niet snel aan anderen aanraden, zeker niet aan wiskundigen.

Inmiddels heb ik Plinius, de volgende in de ringlijst, een PM gestuurd. 


Journal Entry 16 by wingPliniuswing from Schiedam, Zuid-Holland Netherlands on Wednesday, October 14, 2009

This book has not been rated.

Gisteren in de bus, met een prettige kaart en bladwijzer uit Toscane - dank je wel, Violoncellix! Vast een hoofdstukje gelezen; even kijken hoe het verderloopt. 


Journal Entry 17 by wingPliniuswing from Schiedam, Zuid-Holland Netherlands on Tuesday, October 20, 2009

7 out of 10

Een makkelijk leesbaar verhaal, en snel uitgelezen omdat ik wilde weten wat de hoofdpersonen zouden beslissen te doen, maar de diepgang ontbrak een beetje voor mij. De kinder- en puber-ellende is goed genoeg beschreven, maar de ontwikkelingen die daarop volgen zijn niet overtuigend en roepen ergernis bij me op: ´Doe wat aan jezelf, kind, we zijn allemaal beschadigd!´ Dat trauma´s tot eenzaamheid leiden is duidelijk, maar de hoofdpersonen van dit verhaal hebben genoeg vaardigheden en contacten om uit hun isolement te treden. Dat ze uit levensangst en autisme voor de eenzaamheid kiezen is een doodlopende weg. Jammer. 


Journal Entry 18 by wingPliniuswing at Mailed to fellow bookcrosser, Postal Release -- Controlled Releases on Wednesday, October 21, 2009

This book has not been rated.

Released 2 yrs ago (10/21/2009 UTC) at Mailed to fellow bookcrosser, Postal Release -- Controlled Releases

CONTROLLED RELEASE NOTES:

CONTROLLED RELEASE NOTES:

op de post naar Joanazinha 


Journal Entry 19 by wingJoanazinhawing from Amersfoort, Utrecht Netherlands on Thursday, October 22, 2009

This book has not been rated.

Het boek is ontvangen!
Dank je wel Plinius voor de mooie kaart. Schot in de roos.

Edit 20 november: ik ben vandaag pas in het boek begonnen. Het duurt dus ietsiepietsie langer dan een maand om het door te sturen. 


Journal Entry 20 by wingJoanazinhawing from Amersfoort, Utrecht Netherlands on Monday, November 23, 2009

This book has not been rated.

Toen ik eenmaal in het boek begonnen was, heb ik het ook praktisch achter elkaar uitgelezen. Aan de ene kant vond ik het een erg boeiend boek; aan de andere kant erg triest vanwege de levenshouding van Mattia en Alice.
De eenzaamheid van beide hoofdpersonen en de manier waarop die zich bij beiden uit is treffend beschreven. Toch houd ik bij Alice een beetje een gevoel van: was het allemaal wel zo erg en 'speel' je niet met je anorexia om andere mensen aan je te binden.
Wat dat betreft kon ik meer sympathiseren met Mattia die op zijn manier probeert het hoofd boven water te houden, zonder daarbij te leunen op andere mensen.

Al met al een mooi boek! Ik ga MarieBox PM'en om het boek verder te laten reizen.
 


Journal Entry 21 by wingJoanazinhawing at By mail, A Bookring -- Controlled Releases on Saturday, December 05, 2009

This book has not been rated.

Released 2 yrs ago (12/5/2009 UTC) at By mail, A Bookring -- Controlled Releases

CONTROLLED RELEASE NOTES:

CONTROLLED RELEASE NOTES:

Onderweg naar MarieBox. Veel leesplezier!
 


Journal Entry 22 by wingMarieBoxwing from Hillegom, Zuid-Holland Netherlands on Tuesday, December 08, 2009

This book has not been rated.

Vandaag ontvangen ;-)
Het boek moet even wachten op een ander ringboek waar ik net in begonnen ben.

Bedankt voor het opsturen Joanazinha ! 


Journal Entry 23 by wingMarieBoxwing from Hillegom, Zuid-Holland Netherlands on Thursday, December 17, 2009

This book has not been rated.

Ik vond het een mooi en ontroerend verhaal.
Het bracht ook nogal wat jeugd herinneringen naar boven en daardoor was het af en toe best emotioneel voor me.
Die eenzaamheid, daar ben ik mee bekend.

Wibaut bedankt voor het ringen !
AnnevO krijgt een PM. 


Journal Entry 24 by wingMarieBoxwing at Post Office, Bookring -- Controlled Releases on Sunday, December 20, 2009

This book has not been rated.

Released 2 yrs ago (12/21/2009 UTC) at Post Office, Bookring -- Controlled Releases

CONTROLLED RELEASE NOTES:

CONTROLLED RELEASE NOTES:

Op de post naar AnnevO 


Journal Entry 25 by AnnevO from Rotterdam, Zuid-Holland Netherlands on Monday, December 28, 2009

This book has not been rated.

Vandaag bij mij in de brievenbus; dankjewel! 


Journal Entry 26 by wingwanderingwing from Den Haag, Zuid-Holland Netherlands on Wednesday, January 13, 2010

This book has not been rated.

Ik vond het boek gisteren in mijn brievenbus, het zal binnenkort gelezen worden. 


Journal Entry 27 by wingwanderingwing from Den Haag, Zuid-Holland Netherlands on Wednesday, January 20, 2010

7 out of 10

Dit boek leest als een trein, in dat opzicht is het een goed boek. Het gegeven van twee getraumatiseerde mensen die elkaars eenzaamheid herkennen en daardoor een band krijgen is interessant, maar net als andere lezers voor mij vind ik het jammer dat de hoofdpersonen blijven hangen in een traumatische gebeurtenis en dat dat hetgene is wat ze als persoon definieert. Ze geven ook beiden hun ouders - met name hun vaders - de schuld van wat er gebeurt is.

Misschien zijn ze aan het einde van het boek wel eindelijk zover gekomen dat ze een weg uit hun verleden gaan zoeken en over hun trauma's heen komen. Ik ben in ieder geval wel benieuwd hoe deze schrijver zich verder gaat ontwikkelen.

Overigens vind ik, als bèta, deze zin uit het Parool kort door de bocht: "De eenzaamheid van de priemgetallen is de roman van een bèta [...], geschreven met de gevoeligheid van een alfa."

Edit 31 januari: onderweg naar sneeuws. 


Journal Entry 28 by sneeuws from Eindhoven, Noord-Brabant Netherlands on Monday, February 01, 2010

This book has not been rated.

bedankt voor het sturen Wandering! Ik ben eigenlijk met een tijdelijke ring-stop bezig maar voor dit boek maak ik een uitzondering, heb er namelijk veel over gehoord. 


Journal Entry 29 by sneeuws from Eindhoven, Noord-Brabant Netherlands on Tuesday, March 02, 2010

3 out of 10

Oei, wat was dat een teleurstelling. Maar misschien ook mijn eigen schuld omdat ik er met hoge verwachtingen aan begonnen was.
De beschrijvingen van de hoofdpersonages blijven op de oppervlakte, de treiterijen zijn pubergedrag waarover al te vaak geschreven is. De personages ontwikkelen zich niet en de dialogen krijgen van mij ook geen schoonheidsprijs.
Wat vond ik wel goed? De titel. En de coverfoto. En de achterflap want toen had ik het boek uit.

Nogmaals, misschien ging ik er met te verwachtingen in. Ik hoop dat de volgende er meer leesplezier aan beleefd, ik stuur een berichtje naar Franaloe. 


Journal Entry 30 by sneeuws from Eindhoven, Noord-Brabant Netherlands on Tuesday, March 09, 2010

This book has not been rated.

Het heeft even geduurd maar het boek is nu op weg naar Franaloe! 


Journal Entry 31 by wingfranaloewing from Zürich, Zürich Switzerland on Thursday, March 11, 2010

This book has not been rated.

Gisteravond in de brievenbus gevonden. Heb met veel moeite de verleiding weerstaan het boek vannacht al uit te lezen...nu moet er eerst nog een hele dag gewoon gewerkt worden voordat ik weer verder kan! 


Journal Entry 32 by wingfranaloewing from Zürich, Zürich Switzerland on Thursday, March 11, 2010

This book has not been rated.

Ha, 't is uit! Hoewel ik helemaal door het boek gegrepen was, laat het toch geen bevredigend gevoel achter nu het uit is. De gebeurtenissen en personages zijn net iets te makkelijk, met net te weinig diepgang. Toch heb ik bewondering voor de schrijver, aangezien ik me niet kan herinneren wat het laatste boek was dat ik in een vergelijkbaar tempo uitlas (hoewel, nu ik er over nadenk...Joe Speedboot in december 2009, ook al van wibaut...!).

Vriendlief wil het boek ook graag nog lezen voordat het naar oehoeboeroe gaat, maar dat zal denk ik niet voor heel veel vertraging zorgen. 


Journal Entry 33 by wingfranaloewing from Zürich, Zürich Switzerland on Monday, March 22, 2010

This book has not been rated.

Op de post naar Oehoeboeroe. 


Journal Entry 34 by wingoehoeboeroewing from Amsterdam, Noord-Holland Netherlands on Tuesday, March 23, 2010

This book has not been rated.

lag vandaag in de brievenbus. Eindelijk ben ik aan de beurt :-) Ik ben er benieuwd naar en ga er één dezer dagen in beginnen! Dank voor het ringen wibaut èn voor het sturen franaloe. Ik zie overigens dat dit boek al bijna een jaar onderweg is! 


Journal Entry 35 by wingoehoeboeroewing from Amsterdam, Noord-Holland Netherlands on Wednesday, March 31, 2010

8 out of 10

ik heb het uit en vond het een erg fijn boek. Ik zal Hendrickje een PM sturen. Misschien kan ik het persoonlijk overhandigen? Dan hoeft het ook niet opengevouwen verstuurd te worden. Altijd fijner. 


Journal Entry 36 by wingoehoeboeroewing at Controlled Release, --by post or by hand (ie ring, ray, RABCK, trade) -- Controlled Releases on Monday, April 12, 2010

This book has not been rated.

Released 1 yr ago (4/17/2010 UTC) at Controlled Release, --by post or by hand (ie ring, ray, RABCK, trade) -- Controlled Releases

CONTROLLED RELEASE NOTES:

CONTROLLED RELEASE NOTES:

gaat mee naar de conventie, waar ik afraberg vraag te koerieren naar hendrickje. 


Journal Entry 37 by Hendrickje from Amsterdam, Noord-Holland Netherlands on Monday, April 26, 2010

This book has not been rated.

Vandaag kwam het boek bij mij, via onze onovertroffen koerier afraberg!

Ik zei tegen haar, dat ik niets van dit boek wist, maar dat iemand die zo'n originele titel voor een boek kon bedenken wel goed moest kunnen schrijven. Ik geloof niet, dat afraberg ook die mening was toegedaan - welnu de tijd zal het leren! Mooie kaft trouwens.

Dank je wel wibaut, voor het ter beschikking stellen van dit boek! 


Journal Entry 38 by Hendrickje from Amsterdam, Noord-Holland Netherlands on Saturday, May 01, 2010

This book has not been rated.

Ik heb met frisse tegenzin 6 hoofdstukken gelezen in de hoop dat er iets beter werd; want na het lezen van het eerste hoofdstuk was ik al helemaal beroerd. Ouders die hun kinderen forceren om prestaties te leveren (de skilessen van Alice) en verder ook volkomen onmachtig zijn om hun kinderen op te voeden of ook maar enigszins bij te staan, anorexia van een kind, auto-mutilatie van een ander, pesten op school, personages die (zoals Frakke-Per ook in andere bewoordingen zegt) door één enkele ervaring voor eeuwig beschadigd zijn en dat allemaal zeer beeldend en schrijnend beschreven, en nergens meer een lichtpuntje - het is allemaal meer dan ik vrijwillig verdragen wil.

Dus op met dit boek naar het volgende slachtoffer... Ik geloof niet, dat het het boek echt goed doet, het steeds opengeslagen te verzenden. Ik zie wel, wat ik doe. 


Journal Entry 39 by Hendrickje at from one bookcrosser to another, Ring Ring Ringggg -- Controlled Releases on Thursday, May 13, 2010

This book has not been rated.

Released 1 yr ago (5/14/2010 UTC) at from one bookcrosser to another, Ring Ring Ringggg -- Controlled Releases

CONTROLLED RELEASE NOTES:

CONTROLLED RELEASE NOTES:

Op naar AylaMey. Veel leesgenot...! 


Journal Entry 40 by wingAylaMeywing from Zeist, Utrecht Netherlands on Wednesday, May 19, 2010

This book has not been rated.

Vandaag de kans om dit boek te melden. Gisteravond lag hij bij thuiskomst van vakantie al braaf op me te wachten met een mooi/schattig kaartje erin. :) Het eerste beginntje alvast gemaakt door me in te lezen op hoofdstukje 1. Lijkt me een heerlijk eenvoudige schrijfstijl. Heel direct. Ik laat snel meer van me weten. 


Journal Entry 41 by wingAylaMeywing at Zeist, Utrecht Netherlands on Tuesday, June 01, 2010

9 out of 10

Ik vond het een prachtig boek. Zo intens beschreven, maar toch altijd vanaf een afstand. Niet meelevend maar meekijkend. De gedachtengangen van beide hoofdpersonages zo duidelijk omschreven. Ook bij dit boek valt me op hoe "fijn" het eigenlijk is om te lezen dat het leven hoe dan ook doorgaat. Dat er niet altijd een happy ending is. Dat mensen allemaal hun eigen tekortkomingen hebben en daarmee vallen en opstaan, soms weer vallen en meestal toch ook weer opstaan.

Ik ben blij dat ik mee mocht lezen. Heel mooi Wibaut, bedankt voor het delen!

Ik ga de volgende op de ringlijst PM-en. Ik hoop dat ik in staat ben het persoonlijk af te leveren omwille van het boek zoals Hendrickje ook al vermelde. 


Journal Entry 42 by wingwibautwing at Tjamsweer, Groningen Netherlands on Thursday, July 01, 2010

This book has not been rated.

Verder reizen is voor dit boek geen optie meer. Aylamey, ook omdat je zo intens hebt genoten van dit verhaal kun jij bepalen wat je verder gaat doen met dit boek!

edit: 12-08, de reis continueert toch, de voorlopige eindbestemming zal zijn Creativechaos. 


Journal Entry 43 by wingAylaMeywing at Zeist, Utrecht Netherlands on Tuesday, August 03, 2010

This book has not been rated.

Omdat ik nog een berichtje had gekregen van Wandelaartje dat ze graag mee wilde lezen heb ik hem nog een keertje, extra goed verpakt verstuurd. Daarna is het misschien een prachtboek voor in een OBCZ om bij te komen in een boekenkast.

Veel leesplezier Wandelaartje, en Wibaut nogmaals bedankt voor het ringen van zo'n prachtboek. 


Journal Entry 44 by Wandelaartje at Hoofddorp, Noord-Holland Netherlands on Thursday, August 05, 2010

This book has not been rated.

Veilig aangekomen. Het boek ziet er inderdaad veelgelezen uit en dat is naar mijn mening ook de bedoeling van boeken. Alle verschillende meningen over dit boek in de journaaltjes maken mij extra nieuwsgierig. Ik ben halverwege een dikke pil die ik eerst uit ga lezen, daarna is dit boek aan de beurt.
15-08-2010: Ik heb dit prachtige boek in een ruk uitgelezen. Er is inmiddels nog een meelezeres, Sonje, die ik inmiddels een PM heb gestuurd. 


Journal Entry 45 by Wandelaartje at Hoofddorp, Noord-Holland Netherlands on Monday, August 16, 2010

This book has not been rated.

Released 1 yr ago (8/16/2010 UTC) at Hoofddorp, Noord-Holland Netherlands

CONTROLLED RELEASE NOTES:

Per post op weg gegaan naar de volgende meelezeres in deze ring: Sonje 


Journal Entry 46 by wingSonjewing at Maastricht, Limburg Netherlands on Sunday, August 22, 2010

This book has not been rated.

Veilig aangekomen in Maastricht!
Je kunt een beetje zien dat het boek al een lange reis achter de rug heeft (wat een superlange ring, geweldig!), de kaft zit niet meer helemaal vast...
Ik ben heel erg benieuwd naar dit boek, er zijn nog een paar ringen voor, maar ik hoop er snel in te beginnen! 


Journal Entry 47 by wingSonjewing at Maastricht, Limburg Netherlands on Saturday, September 04, 2010

This book has not been rated.

Hmmm, ja, het is uit, en ik ben verdeeld (o, god, dat klinkt wel erg schizo :), in dubio is niet het goede woord, want ik zal niet snel een keuze maken tussen de twee kanten.
Maar goed, aan de ene kant is dit een goed leesbaar verhaal, met soms prachtige omschrijvingen (ik vind de priemgetal analogie bijvoorbeeld erg mooi, al klopt hij wetenschappelijk niet helemaal).
Aan de andere kant vond ik de tiener blabla niet erg boeiend. Natuurlijk, ze maken een aantal moeilijke dingen mee, maar ik vond Alice een onverdraaglijk irritant mens die blijft hangen in 'ik ben zielig' (ook ik heb een mank been, kom op, get over yourself!). Jammer dat het voor mijn gevoel niet verder komt dan dat.
Dus ik ben net zo verdeeld als de meningen hiervoor, ik ben blij dat ik het gelezen heb, maar ik blijf met een onbevredigd gevoel achter.
Dank voor deze ring! Ik ga het weer verder laten reizen!

Update: onderweg met vertraging 


Journal Entry 48 by ana-b at Gouda, Zuid-Holland Netherlands on Friday, December 03, 2010

This book has not been rated.

Het boek is bij mij aangekomen. Bedankt Sonje en Wibaut. 




Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.