3 journalers for this copy...

|
Journal Entry 1 by Chania from Kokkola, Keski-Pohjanmaa Finland on Wednesday, September 19, 2007
"Poika aidan takana on herkkä tarina viisivuotiaasta adoptoidusta vietnamilaispojasta, jolle moni asia uudessa kotimaassa ja aikuisten maailmassa on outo." Hienosti lapsen maailmaan eläytyvä kirja. Valpurille sikasäkkikirjana."
|
|

|
Journal Entry 2 by Valpuri from Wakefield, West Yorkshire United Kingdom on Thursday, September 27, 2007

Tämäpä kirja oli yllätys tosiaan - kansi vaikuttaa niin tutulta että varmasti olen kirjan joskus pienenä lukenutkin! Tosin tarinasta en muista mitään, joten on todella mukavaa lukea tämä kirja nyt uudestaan. ------ Takakannesta: "Koska kerran on ottanut pienen pojan huollettavakseen, hänestä on myös VASTATTAVA, sanoo perheen äiti. Aikuiset käyttävät niin kummallisia sanoja, ettei pikkuinen Ole Jakob ymmärrä niitä kaikkia. Ole Jakob kaipaisi ikäistään leikkitoveria. Mutta taloa ympäröi kuusiaita, korkea, paksu ja tiheä - eikä Ole Jakobilla ole lupa mennä portista ulos. Else Breen on Norjan tunnetuimpia lasten- ja nuortenkirjailijoita ja Norjan nuortenkirjailijoiden liiton puheenjohtaja. Poika aidan takana on herkkä tarina viisivuotiaasta adoptoidusta vietnamilaispojasta, jolle moni asia uudessa kotimaassa ja aikuisten maailmassa on outo."
|
|

|
Journal Entry 3 by Valpuri from Wakefield, West Yorkshire United Kingdom on Wednesday, December 12, 2007
Mainio kirja, suosittelen tätä lämpimästi kaikille iästä riippumatta. Itselleni kirja muistutti siitä tosiasiasta, että SUURET SANAT eivät koskaan tee asiaa yhtään paremmin ymmärrettäväksi, eivätkä käyttäjäänsä yhtään fiksummaksi :)
|
|

|
Journal Entry 4 by Valpuri at Mualiman napa (Kuopion tori) in Kuopio, Pohjois-Savo Finland on Wednesday, December 12, 2007
Released 4 yrs ago (12/15/2007 UTC) at Mualiman napa (Kuopion tori) in Kuopio, Pohjois-Savo Finland WILD RELEASE NOTES:

RELEASE NOTES: Kirja löytyy Kuopion torin joulukuusen alaoksilta. Toivotan oikein hyvää Joulua kirjan löytäjälle!
|
|

|
Journal Entry 5 by niina-annika from Kuopio, Pohjois-Savo Finland on Saturday, December 15, 2007
Tämä on eka kirja minkä löysin.. Nyt ajattelin sitten myös liittyä tähän :D Ja löysin tämän siis H-talosta Kuopiosta. Kansi näyttää mielenkiintoselta, ja on ihanaa että kirjassa on iso teksti, eipähän tarvii siristellä silmiä!!
|
|