corner corner Маркіз де Сад

Medium

Маркіз де Сад
by Філософія в будуарі | Literature & Fiction
Registered by snova of Kharkiv, Kharkiv Ukraine on 5/26/2018
Average 8 star rating by BookCrossing Members 

status (set by snova): travelling


This book is in the wild! This Book is Currently in the Wild!

1 journaler for this copy...

Journal Entry 1 by snova from Kharkiv, Kharkiv Ukraine on Saturday, May 26, 2018

8 out of 10

Навіть сьогодні, після усіх етичних потрясінь останніх десятиліть, з погляду панівної суспільної моралі маркіз де Сад залишається чи не найсуперечливішим автором європейської культури. Його пристрасна проповідь необмеженої сексуальної свободи, яка абсолютизує власне бажання такою мірою, що перетворює іншого на безправний інструмент власної насолоди, не може не видатися нам морально-відразливою, навіть обурливою. І заразом де Сад значно складніший автор, ніж звичайний порнограф. Як стверджує Сімона де Бовуар у своєму знаменитому есе "Чи потрібно нам спалити де Сада?", твори маркіза – це не просто каталог сексуальних фантазій, створений легковажним автором для потіхи сластолюбного читача. Все, про що писав де Сад, виходило з глибини його власного досвіду, що був надзвичайно болісним для самого автора.

Більш того, за словами тієї ж де Бовуар, твори де Сада є, власне, розпачливою спробою захисту власної позиції як суб'єкта перед суспільним загалом, спробою переконати інших в універсальній валідності того досвіду, в першу чергу, сексуально-етичного, який був визначальним для де Сада-людини. Можна наважитися на твердження, що таке "посягання на універсальність" свого одиничного досвіду, намагання надати йому всезагального статусу, було чи не головною помилкою де Сада як мислителя, втім помилкою, що диктувалася самою природою тієї замкнутої самоцентричності, яка була такою характерною для свідомості цього автора.

Однак, там, де досвід де Сада зазнає невдачі як універсальний етичний припис, він тріумфує як універсальний випадок переступу. Ідеї де Сада, його непогамовне сексуальне бажання, що не визнає над собою жодної влади або заборони, безперечно були крайністю, однак тією мірою, якою де Сад також був людиною, його досвід означує власне одну із крайностей людського досвіду. Саме в цьому, на думку багатьох, і полягає головна заслуга де Сада, і саме завдяки цьому його твори продовжують читати та обговорювати ось уже понад два століття.

Нарешті нашими спільними зусиллями український читач також зможе долучитися до цієї дискусії. Переклав Андрій Рєпа. 


Journal Entry 2 by snova at Пейзажна алея, скульптура "Дощ" in Київ / Kyiv, Kyiv Ukraine on Saturday, May 26, 2018

This book has not been rated.

Released 4 mos ago (5/27/2018 UTC) at Пейзажна алея, скульптура "Дощ" in Київ / Kyiv, Kyiv Ukraine

WILD RELEASE NOTES:

stay curious  


Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.