4 journalers for this copy...

|
Journal Entry 1 by justiina_81 from Tuusula, Uusimaa / Nyland Finland on Wednesday, July 22, 2015
Työttömäksi jäänyt yksinhuoltaja Minne muuttaa 8-vuotiaan poikansa kanssa Katajamäen kylään, kummisedältä perimäänsä pikkuiseen mökkiin. Päätöstä helpottaa bisnesmaailmassa menestyneen ystävättären järjestämä etätyö. Hyvää tarkoittava mutta utelias kyläyhteisö innostuu uusista asukkaista, ja enemmän tai vähemmän aiheellisia juoruja sikisee tuota pikaa Minnen ja kyläkoulun komean johtajaopettajattaren Henrin ympärillä. Minnen naapurissa asuvasta leskeksi jääneestä Artosta on tosin enemmän käytännön hyötyä, mieheltä kun sujuvat remontitkin. Kyläläisillä riittää kuitenkin pähkäilemistä, sillä Minnen mökillä näyttää kyläilevän paitsi hänen äitinsä "vaariystävineen", myös Minnen varakas ja vetävän näköinen ex-avomies
|
|

|
Journal Entry 2 by justiina_81 at Tuusula, Uusimaa / Nyland Finland on Saturday, July 02, 2016
Leppoisaa ranta/allas lukemista. Tykkäsin kyllä tästä. Loppupuolella tuli parissa kohtaa surullinen fiilis tapahtumien johdosta. Hyllyssä odottaa lukemista sarjan seuraavat osat. Osallistun tällä Helmet haasteeseen kohtaan 7. Minun maisemanani, maalla ja kaupungissa. Tämä on itselle sellainen haave, mökki jossain keskellä ei mitään jota saisi laittaa ja puuhastella vapaa-aikoina. Maisemaltaan tämä kirja sopisi siihen.
|
|

|
Journal Entry 3 by justiina_81 at Tuusula, Uusimaa / Nyland Finland on Monday, July 04, 2016
Released 1 yr ago (7/5/2016 UTC) at Tuusula, Uusimaa / Nyland Finland CONTROLLED RELEASE NOTES:
Kirja matkaa uuten kotiin synnyinseudulleni parin muun kirjan kanssa. Lukuiloa ja mukavaa kesää.
|
|

|
Journal Entry 4 by himskatti at Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland on Thursday, July 07, 2016
Jes, kirjapino saapui tänään perille, kiitos!
|
|

|
Journal Entry 5 by himskatti at Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland on Saturday, January 28, 2017
Kirja on nyt luettu. Ensin tämän lukeminen meinas olla vähän takkusta, mut kun juonesta pääs kunnolla kiinni ja tapahtumat alkoi edetä, niin tämänhän luki tosi nopeesti loppuun. Jäi ihan odottamaan et pääsis lukemaan seuraavat osat että tietäs mitä henkilöille seuraavaks tapahtuu. Osallistun tällä kirjalla suomalaiseen lukuhaasteeseen ja ehkä myös Helmet 2017-haasteeseen.
|
|

|
Journal Entry 6 by himskatti at Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland on Monday, June 05, 2017
Released 10 mos ago (6/5/2017 UTC) at Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland CONTROLLED RELEASE NOTES:
Kirja löysi miitistä uuden lukijan.
|
|

|
Journal Entry 7 by Vinya at Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland on Wednesday, June 07, 2017
Kirja lähti matkaani miitistä, kiitos! Jäinkin odottamaan vapautusilmoitusta. :)
|
|

|
Journal Entry 8 by Vinya at Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland on Thursday, March 15, 2018
15.3.2018: Aluksi kirja tuntui hieman naiivilta teksteineen, mutta kun siitä pääsi yli, niin oli ihan viihdyttävä kertomus. Osallistun tällä Helmet 2018 -haasteen kohtaan 3. = kirja aloittaa sarjan.
|
|

|
Journal Entry 9 by Vinya at BC-tapaaminen in Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland on Wednesday, March 21, 2018
Released 1 mo ago (3/21/2018 UTC) at BC-tapaaminen in Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland WILD RELEASE NOTES:
Kirja vapautuu Kuopion BC-miitissä Ramin kahvilassa noin klo 17.30.
|
|

|
Journal Entry 10 by Pikkis at Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland on Wednesday, March 21, 2018
Kirja löytyi tämän päivän miittipöydältä, ja nyt pääsen aloittamaan tämän sarjan lukemisen. Kiitos Vinya :)!
|
|

|
Journal Entry 11 by Pikkis at Kuopio, Pohjois-Savo / Norra Savolax Finland on Sunday, April 08, 2018
Ihan mukavaa luettavaahan tämä oli, vaikkakin kyllä hyvinkin naiivia kerrontaa, niin kuin Vinya totesi ja ihmeen mukavasti asiat aina loksahtelivat paikoilleen. Arkirealismi siis oli aika kaukana kirjan tapahtumista, mutta mukavahan tällaista "höttöä" on välillä lukea. Tartuin jo kakkososaan :)!
|
|