corner corner Kun luulit unohtaneesi

Medium

Kun luulit unohtaneesi
by Leena Lehtolainen | Mystery & Thrillers
Registered by winglukutuoliwing of Tampere, Pirkanmaa Finland on Friday, August 05, 2011
This book has not been rated. 

status (set by lukutuoli): travelling


This book is in the wild! This Book is Currently in the Wild!

1 journaler for this copy...

Journal Entry 1 by winglukutuoliwing from Tampere, Pirkanmaa Finland on Friday, August 05, 2011

This book has not been rated.

Kansipaperiton kirja Pellervon kirjaston vaihtohyllystä bookcrossausta varten.
Olen lukenut tämän jo aiemmin, valitettavasti ei kuulunut Lehtolaisen parhaimmistoon. Ehkä joku tykkää enemmän?




"Kaikki alkaa mummon hautajaisista. Katja on epäillyt jo pitkään ettei Rane ollut tappanut pappaa. Hän hakee mummon vintiltä Ranen vankilasta lähettämät kirjeet, joissa Rane vakuuttaa viattomuuttaan. Mutta jos tappaja ei ole Rane, niin kuka sitten? Mitä salaisuutta perhe on kaikki nämä vuodet peitellyt?

Entä mitä asiasta tietää äiti Sirkka, lapsuuteen kiinni jäänyt Sara-täti, tilapäistöissä taksia ajava Kaitsu tai yksinäinen kirjailijaeno Veikko?

Kun luulit unohtaneesi on kertomus menneen ja nykyisyyden kohtaamisesta, harhoista ja totuuksista. Se on tarina pelkojensa kanssa elävistä ihmisistä, mutta myös rockista ja rakkaudesta. Lehtolainen kerii auki päähenkilöidensä psyykeä, pureutuu ihmisten mieliin tarkasti, tiukasti ja lämmöllä.

Meillä kaikilla on salaisuutemme peitettävänä - eikä se koskaan ole se minkä toiset luulevat sen olevan."
 


Journal Entry 2 by winglukutuoliwing at Poliisilaitos in Tampere, Pirkanmaa Finland on Tuesday, August 30, 2011

This book has not been rated.

Released 8 mos ago (8/30/2011 UTC) at Poliisilaitos in Tampere, Pirkanmaa Finland

WILD RELEASE NOTES:

Odotusaula, penkkien välissä oleva lehtilokerikko!

Onneksi olkoon, olet löytänyt BookCrossing-kirjan! Toivottavasti pidät kirjasta ja ilmaisesta BookCrossing-sivustosta. Ole kiltti ja tee merkintä, jossa kerrot, mistä löysit kirjan. Jos luet sen, olisi myös kiva kuulla, mitä pidit kirjasta. Luettuasi kirjan voit joko pitää sen omassa hyllyssäsi tai antaa sen jatkaa matkaa. Jos päätät liittyä BookCrossing-sivustolle, pääset myös itse seuraamaan kirjan matkaa ja lukemaan uusien lukijoiden ajatuksia tästä kirjasta.

Hyviä lukuhetkiä!

P.S. Jos et ole aikaisemmin tutustunut Bookcrossingiin, seuraavat linkit ovat avuksesi.
Bookcrossingista suomeksi: http://bookcrossingfinland.net/wiki/
Suomenkielinen keskustelufoorumi: http://www.bookcrossing.com/forum/30


 




Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.