corner corner [Polski] Witamy w nowym forum!

Forum | << Slavic Languages | Refresh | Search

corner corner

Sort Options Toggle Stats Options

Profile Image

[Polski] Witamy w nowym forum!

Niech dyskusje sie zaczynaja. ;)

Complete Thread

Profile Image
Niech dyskusje sie zaczynaja. ;)
Profile Image

Cześć!

Sorry for writing English in this forum! I just want to welcome the Slavic forum. My Polish (the only slavic language I ever learnt) is really bad but I will have a look in this forum time by time and watch out for Polish threads and will try to understand them. ;-)

My favourite Polish word is: jagoda (blueberry)
Profile Image

Cześć!

Moje ulubione polskie słowo to chrząszcz :-) Straszne, prawda? Czasem pomagam znajomym w nauce polskiego i wiem, że o chrząszczach nie należy mówić zbyt wcześnie, bo jeszcze by uciekli. Powodzenia w nauce, chętnie wyślę Ci polskie książki, jeśli masz ochotę poczytać.
Profile Image

Witamy i...

zapraszamy! Oby nowe forum zachęciło wszystkich do większej aktywności w serwisie! Swoją drogą zastanawiam się, ilu zarejestrowanych użytkowników z Polski (Polaków za granicą i innych entuzjastów języka polskiego!) jest faktycznie aktywnych. Czy ktoś wie?
Profile Image
Du bist willkommen , maju30!

Swoją drogą zastanawiam się, ilu zarejestrowanych użytkowników z Polski (Polaków za granicą i innych entuzjastów języka polskiego!) jest faktycznie aktywnych. Czy ktoś wie?

Nie znam zadnej mozliwosci aby sie tego dowiedziec.
Profile Image
Nie znam zadnej mozliwosci aby sie tego dowiedziec.

Ha! Może gdy forum się "rozkręci" będzie okazja żeby się dowiedzieć :)
Profile Image
Zobaczymy. :)

Czytacie akurat polska ksiazke? Jesli tak, to jaka?
Profile Image
Czytacie akurat polska ksiazke? Jesli tak, to jaka?

Szczerze powiem, że coraz rzadziej czytam polskich autorów - ostatnio był to zdaje się Kazimierz Korkozowicz "Biały płaszcz w brązową kratę" http://www.bookcrossing.com/---/12522404/

Natomiast jeśli chodzi o zagranicznych autorów w polskim przekładzie, to niedawno czytałam "Syna" Jo Nesbo - tym razem bez linku, bo książka należy do mojej prywatnej kolekcji (uwielbiam Nesbo!).

Aaaa... no i po drodze było jeszcze wspomnienie o Freddiem Mercury http://www.bookcrossing.com/---/12440469/

A wczoraj zaczęłam "The Color of Magic" Pratchetta :)
Profile Image
...przywiozłam sobie z Warszawy cały świat Dysku i przeczytałam wszystko od nowa :) Teraz czeka "Para w ruch", kupiona dwa tygodnie temu.
Z polskich autorów to ostatnio Dukaj. Ale przeczytałam już wszystko, co wyszło, i czekam na następną książkę. Ma coś wydać w tym roku. Linków nie ma z tych samym powodów, co wyżej. Poza tym te akurat książki to nie tylko moja własność.
Profile Image
...przywiozłam sobie z Warszawy cały świat Dysku i przeczytałam wszystko od nowa :)

Przeciesz teraz musi byc z 20 tomow!?
Profile Image

Przeciesz teraz musi byc z 20 tomow!?

Pewnie tak. Ale to się lekko czyta. No i można w ten sposób obserwować, jak się zmieniał styl autora i jak ewoluował świat Dysku. Gdzieś mi tylko przepadł "Blask fantastyczny", będę musiała dokupić.

Swoją drogą - Nesbo jeszcze nic nie czytałam. Od czego warto zacząć?
Profile Image
Swoją drogą - Nesbo jeszcze nic nie czytałam. Od czego warto zacząć?

Zasadniczo od początku ;)

Jeśli chcesz poznać jego styl, ale nie chcesz "wchodzić" w całą serię, to na początek polecam "Łowców głów" lub najnowszego "Syna" właśnie. Ale i tak najlepsza jest seria o Harrym Hole i tu należałoby zacząć od początku, bo wspomnienie o pierwszym śledztwie Harry'ego ciągnie się przez kilka kolejnych tomów (seria liczy teraz 10). Oczywiście niektórzy pomijają zarówno "Człowieka nietoperza", jak i "Karaluchy" (druga w kolejności) i zaczynają od tzw. trylogii z Oslo, którą otwiera "Czerwone gardło". W sumie tak też można, ale potem to już naprawdę polecam czytać po kolei. Jeśli lubisz kryminały z szaleńczymi zwrotami akcji, to nie powinnaś się zawieść (choć wiadomo, o gustach się nie dyskutuje!).
Profile Image

;)

Bluemchen się bardzo postarał a i Google Translate w miarę dał radę ;)

Osobiście ścigam wszelkie thrillery, kryminały, sensacje - poszperam i zobaczę jak ta strona działa i jak to się udaje, czy w ogóle to jest aktywne w Polsce?
Profile Image
Bluemchen się bardzo postarał a i Google Translate w miarę dał radę ;)

Osobiście ścigam wszelkie thrillery, kryminały, sensacje - poszperam i zobaczę jak ta strona działa i jak to się udaje, czy w ogóle to jest aktywne w Polsce?

Z czym sie postaralam?

Jest pare osob/miejsc aktywnych w Polsce, ale takze "nielojalna konkurencja". ;)
Jesli masz jakiekolwiek pytanie, strzelaj!
Profile Image

RE: RE: ;)

Z czym sie postaralam?

Ja myślę, że sobikisz wziął Cię pomyłkowo za twórcę forum! ;)
Profile Image
Z czym sie postaralam?

Ja myślę, że sobikisz wziął Cię pomyłkowo za twórcę forum! ;)

Tylko pytam sie od pare lat, moze to troche pomoglo. ;P
Profile Image
Witam wszystkich :)
Profile Image
Witam wszystkich :)

Witamy Anna! Jak dostalas sie do BookCrossingu?
Profile Image

:)

Як справи у поляків?)
Profile Image

Cześć :)

Czy tu jest bookcrossery (?!) ;) które mieszką na Śląsku? Przepraszam, nie mówim dobrze po polsku, tylko trochę, ale mogę rozumieć lepszy. Mówim też po czesku i po rusku i dlatego to dla mnie prostszy rozumieć niż mówić ;) Dlatego: polskie odpowiedzi są okey! :)
Profile Image
Witam C_!
Wyglad na to ze jest pare osob: http://www.bookcrossing.com/---/4569/
Niestety, malo aktywnych na pierwszy rzut oka: http://www.bookcrossing.com/---/4569/
Profile Image
Dziękuję! Niestety tam naprawdę nie jest duży aktywność :(
Profile Image

re

Cześć wszystkim!
Profile Image

Witaj!

I udzielaj się. Trochę tu ospale, bo mało jest aktywnych polskich bookcroserów.
Profile Image
Cześć wszystkim!

Witaj qnkaj!
Profile Image
Nikogo nowego nie ma?
Profile Image
Cześć wszystkim!
Właśnie założyłam sobie konto i powoli się rozglądam. Mam nadzieję, że się zadomowię, bo wygląda to na ekstra zabawę.
Profile Image

Witaj!

Ja tylko na chwilę zza rogu wyglądam, żeby sie przywitać. Też mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej. Najważniejsze, żeby się za szybko nie zniechęcać.
Pytaj o wszystko, chętnie pomożemy.
PS. Aha, jak znajdziesz coś dla siebie na mojej półce (AVL, TBR; PC tylko wypożyczam), to daj znać. W Warszawie czasem bywam, więc albo podrzucę, albo wyślę pocztą.
Profile Image

RE: Witaj!

Dzięki za propozycję, chętnie poprzeglądam:)
Profile Image
Cześć wszystkim!:)
Profile Image
Karolina, witamy!
Jesli masz jakies pytanie, to chetnie na nie odpowiemy.

Jak dowiedzialas sie o BookCrossingu?
Profile Image

Cześć:)

Ja też witam. Mam nadzieję, że to nie ostatni Twój wpis :)
Profile Image
Do informacji - chyba tu najlepsze miejsce - ze pomocnicy BCingu stwierdzili ze niektóre wiadomości ostatnich miesiący do nich nie dotarły - i teraz się odnalazły, więc nad nimi pracują.
Profile Image

Witam :)

Hej, witam wszystkich na forum :)
Profile Image
Witamy Stanley!

Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.