corner corner Ταξίδι στο Τορόντο

Forum | << Greek - Ελληνικό | Refresh | Search

corner corner

Sort Options Toggle Stats Options

Profile Image

Ταξίδι στο Τορόντο

Θα πάω μερικές μέρες στο μακρινό Τορόντο.
Επειδή θα είμαι μόνη μου και θα έχω αρκετό ελεύθερο χρόνο, σχεδιάζω να έρθω σε επαφή με την ελληνική κοινότητα και να τους πάω μερικά βιβλία.
Δεν έχω πρόβλημα να πάρω αρκετά μαζί μου.
Όποιος θέλει να μου δώσει ας στείλει πμ για να κανονίσουμε την παραλαβή.
Εναλλακτικά μπορείτε να τα δώσετε στη Sismografos την οποία και θα δω για να μου τα δώσει.

Εννοείται ότι όποιος είναι αρκετά παλαβός και θέλει να έρθει μαζί μου είναι ευπρόσδεκτος.
Διαθέτω δίκλινο δωμάτιο στο κέντρο της πόλης, κυριλάτο και τσιριμπιμ τσιριμπόμ.
Το μόνο που χρειάζεται είναι να βρει λεφτά για το εισιτήριο (μουα χα χα). Και να είναι θήλυ βέβαια, μη μας βγει και το όνομα τώρα στα γεράματα :)))

Complete Thread

Profile Image
Θα πάω μερικές μέρες στο μακρινό Τορόντο.
Επειδή θα είμαι μόνη μου και θα έχω αρκετό ελεύθερο χρόνο, σχεδιάζω να έρθω σε επαφή με την ελληνική κοινότητα και να τους πάω μερικά βιβλία.
Δεν έχω πρόβλημα να πάρω αρκετά μαζί μου.
Όποιος θέλει να μου δώσει ας στείλει πμ για να κανονίσουμε την παραλαβή.
Εναλλακτικά μπορείτε να τα δώσετε στη Sismografos την οποία και θα δω για να μου τα δώσει.

Εννοείται ότι όποιος είναι αρκετά παλαβός και θέλει να έρθει μαζί μου είναι ευπρόσδεκτος.
Διαθέτω δίκλινο δωμάτιο στο κέντρο της πόλης, κυριλάτο και τσιριμπιμ τσιριμπόμ.
Το μόνο που χρειάζεται είναι να βρει λεφτά για το εισιτήριο (μουα χα χα). Και να είναι θήλυ βέβαια, μη μας βγει και το όνομα τώρα στα γεράματα :)))

Profile Image
Πωωωωωω, μας διέλυσες τώρα. Τα θες ελληνικά ή αγγλικά τα βιβλία;
Profile Image
Πωωωωωω, μας διέλυσες τώρα. Τα θες ελληνικά ή αγγλικά τα βιβλία;

Έχω κι από τα δύο. Πού και πότε σου τα δίνω;
Profile Image
Γειά χαρά!
Κρίμα που δεν δημοσιεύτηκε ακόμη στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως το νομοσχέδιο του καλού μας πρωθυπουργού για την αναγνώριση φύλου και δεν προλαβαίνω το νέο μου διαβατήριο...ώστε να πληρώ τα κριτήρια συμμετοχής στο δίκλινο.
Δυστυχώς πάλι στη βιβλιοθήκη μου δεν υπάρχει ούτε ένα βιβλίο στην αγγλική.
Αν με το καλό επισκεπτείς και τις γαλλόφωνες περιοχές κάποια άλλη φορά,εδώ θα είμαι.
Καλό ταξίδι!
Profile Image
Σκέπτομαι να πάρω κυρίως ελληνικά, όσα τουλάχιστον έχω στο σπίτι για απελευθέρωση με το σκεπτικό να τα δώσω στην ελληνική κοινότητα.

Θα πάρω όμως και αγγλικά για απελευθέρωση στους δρόμους ... ή αν τα θέλει η ελληνική κοινότητα να τα αφήσω και αυτά εκεί.

Αγαπητή Έλικα κρίμα που είσαι αρσενική έλικα διότι αλλιώς θα σε έπαιρνα μαζί μου!
Profile Image
Αγαπητό ταξιδιάρικο πουλί γειά σου και πάλι.

Σ'ευχαριστώ για την καλή σου προαίρεση να με πάρεις μαζί σου στο Τορόντο,ειλικρινά πίστεψέ με είναι σαν έχω ήδη σφραγίσει το περιβόητο διαβατήριο με το καινούριό μου όνομα.
Η απόπειρά σου ωστόσο να γίνεις η δεύτερη νονά μου προσκρούει στην επιθυμία μου να πάρω το όνομα Νεφέλη από το Νebula και όχι το Έλικα από το Helix.

Και μιας και είσαι ταξιδιάρικο μεν,πουλί δε,ένα άλλο πουλάκι μου είπε ότι η ευημερούσα ελληνική κοινότης του Τορόντο το φυσάει τόσο πολύ το δολλάριο όσο κι ο πρόεδρός της,οπότε λέω να συνεχίσω να απελευθερώνω όσα βιβλία δύναμαι να χαρίζω εκεί όπου είναι προφανές ότιι περισσότεροι δεν θα μπορούσαν να τα αγοράσουν.

Σε χαιρετώ

Profile Image
Χαίρε Helix Nebula,
πολύ σωστά θα πράξεις αναμφιβόλως.

Ελπίζω να μην παρεξηγήσεις εμένα εάν θελήσω να προωθήσω την ιδέα του bookcrossing σε πλούσιους ή φτωχούς.
Ή κάποιους άλλους από αυτό εδώ το ομιλητήριο :)))
Profile Image
Γειά χαρά!
Η λογική του διωνύμου με το ένα και μοναδικό εξαγόμενο,κάτι σαν μια μονομαχία γουέστερν δηλαδή όπου ο ένας μένει όρθιος,δεν μου ταιριάζει,ούτε θαρρώ πως εκφράζει τη συλλογική μας ψυχή.
Αντιθέτως οι πολλές απαντήσεις στο ίδιο ζήτημα,που αληθεύουν όμως συγχρόνως,πιστοποιούν την κοινωνική επάρκεια του τρόπου μας ως λαού.
Έτσι θαρρώ πως κι οι δύο θα λειτουργήσουμε επωφελώς .
Σε χαιρετώ
Υ.Γ. Ο ίδιος θεωρώ ιδέα την χάρη,το χάρισμα και το bookcrossing μέσον.
Profile Image
Σου στελνω πμ!

Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.