corner corner Έτοιμες οι ομάδες – Βαφτίσια ως τις 16/4

Forum | << Greek - Ελληνικό | Refresh | Search

corner corner

Sort Options Toggle Stats Options

Profile Image

Έτοιμες οι ομάδες – Βαφτίσια ως τις 16/4

36 τολμηροί και τολμηρές δήλωσαν συμμετοχή και μπράβο τους! Ήρθε η ώρα να μπείτε σε μικρές, συμμαζεμένες και χαριτωμένες ομαδούλες για να έχει περισσότερο ενδιαφέρον. Μου φάνηκε ωραίο να σας χωρίσω σε 6 ομάδες των 6 παιχτών. Μετά άρχισα να τραβάω ονόματα και να φτιάχνω τις ομάδες.

Ομάδα πλοίο «Επιπλέων Λούτσος»: chrisap, Monte-Cristo, sismografos, StrangeEmily, taxidiarikopoul, tzoutzou

Ομάδα καπέλο «Πελαγίσιες Τραγιάσκες»: CASPER85, dreamy24, Drmakspy, Kermit60, maltrebus, Nebula7

Ομάδα αυτοκίνητο «Μότο Σκούζει»: aris1, efou, elenaiah, elenimix, mtzam, pengman

Ομάδα σκύλος «Χαρούμενα Σκυλόψαρα»: a1pha, aaouts, Katerina21, MariaKall, sofiathereader, tasa

Ομάδα παπούτσι «Ατρόμητα τροχάδια»: Alerion, apapsa, kriskross, natassAki, Panigirtzou, RenaRo

Ομάδα δαχτυλήθρα «Θαλασσινά Κατσίκια»: annalour, cineff, karry, mafaldaQ, maria-gr, panost

Άμα δεν ξέρετε γιατί οι ομάδες έχουν αυτά τα ονόματα, δείτε εδώ http://bit.ly/---/YGQKS3

Τώρα θα σας στείλω ένα email ανά ομάδα. Όχι σε έναν μόνο. Σε όλη την ομάδα. Ομαδικό δηλαδή. Να πάτε να το δείτε. Θα έχω πολλές χρήσιμες πληροφορίες για τα μέλη της ομάδας σας. Επίσης επειδή είμαι μεγάλη κουτσομπόλα σας λέω και διάφορα πικάντικα. Πηγαίνετε να το δείτε για να αρχίσετε να του νόου σας μπέτερ.

Αφού γνωριστείτε και πείτε τα νέα σας και τσατάρετε τρελά, αρχίστε να συζητάτε το ονοματάκι σας. Θέλω μέχρι τις 16/4 τα μεσάνυχτα να έχετε βρει το όνομα της ομαδάρας σας, το οποίο δε θα είναι πάνω από 2 λέξεις και δε θα ντρέπομαι να το πω δημόσια. Γενικά δεν είμαι καμιά πουριτανή αλλά δε βρίζω κιόλας. Μη με φέρετε σε δύσκολη θέση.

Άμα έχετε απορίες, αμφιβολίες, αγωνίες, ζαλάδες, καούρες, ναυτίες, δε γίνομαι κουμπάρα να το ξέρετε. Στείλτε ένα email ή γράψτε εδώ. Πάνω από όλα όμως, πείτε τα μεταξύ σας. Άμα είστε και στην ίδια πόλη πηγαίνετε για μια μπύρα όλοι μαζί.

Άμα πάει 16/4 μεσάνυχτα και δεν έχει εμφανιστεί έστω και ένας από την ομάδα να μου πει τι αποφασίσατε, θα σας ονομάσω εγώ. Κάτι ευφάνταστο του τύπου «Απροσάρμοστη ασυνεννοησία» ή «Αμέτοχη απαλεψιά». Θα αυτοσχεδιάσω αναλόγως. Και κανονίστε να σκοτωθείτε, ακόμα δεν ξεκινήσαμε. Σας ξέρω εγώ. Τα ζωνάρια έτοιμα για καυγάδες και παρεξηγήσεις. Μη μου το κάνετε θερινό. Το νου σας.

Complete Thread

1 2 Next 

Profile Image
36 τολμηροί και τολμηρές δήλωσαν συμμετοχή και μπράβο τους! Ήρθε η ώρα να μπείτε σε μικρές, συμμαζεμένες και χαριτωμένες ομαδούλες για να έχει περισσότερο ενδιαφέρον. Μου φάνηκε ωραίο να σας χωρίσω σε 6 ομάδες των 6 παιχτών. Μετά άρχισα να τραβάω ονόματα και να φτιάχνω τις ομάδες.

Ομάδα πλοίο «Επιπλέων Λούτσος»: chrisap, Monte-Cristo, sismografos, StrangeEmily, taxidiarikopoul, tzoutzou

Ομάδα καπέλο «Πελαγίσιες Τραγιάσκες»: CASPER85, dreamy24, Drmakspy, Kermit60, maltrebus, Nebula7

Ομάδα αυτοκίνητο «Μότο Σκούζει»: aris1, efou, elenaiah, elenimix, mtzam, pengman

Ομάδα σκύλος «Χαρούμενα Σκυλόψαρα»: a1pha, aaouts, Katerina21, MariaKall, sofiathereader, tasa

Ομάδα παπούτσι «Ατρόμητα τροχάδια»: Alerion, apapsa, kriskross, natassAki, Panigirtzou, RenaRo

Ομάδα δαχτυλήθρα «Θαλασσινά Κατσίκια»: annalour, cineff, karry, mafaldaQ, maria-gr, panost

Άμα δεν ξέρετε γιατί οι ομάδες έχουν αυτά τα ονόματα, δείτε εδώ http://bit.ly/YGQKS3

Τώρα θα σας στείλω ένα email ανά ομάδα. Όχι σε έναν μόνο. Σε όλη την ομάδα. Ομαδικό δηλαδή. Να πάτε να το δείτε. Θα έχω πολλές χρήσιμες πληροφορίες για τα μέλη της ομάδας σας. Επίσης επειδή είμαι μεγάλη κουτσομπόλα σας λέω και διάφορα πικάντικα. Πηγαίνετε να το δείτε για να αρχίσετε να του νόου σας μπέτερ.

Αφού γνωριστείτε και πείτε τα νέα σας και τσατάρετε τρελά, αρχίστε να συζητάτε το ονοματάκι σας. Θέλω μέχρι τις 16/4 τα μεσάνυχτα να έχετε βρει το όνομα της ομαδάρας σας, το οποίο δε θα είναι πάνω από 2 λέξεις και δε θα ντρέπομαι να το πω δημόσια. Γενικά δεν είμαι καμιά πουριτανή αλλά δε βρίζω κιόλας. Μη με φέρετε σε δύσκολη θέση.

Άμα έχετε απορίες, αμφιβολίες, αγωνίες, ζαλάδες, καούρες, ναυτίες, δε γίνομαι κουμπάρα να το ξέρετε. Στείλτε ένα email ή γράψτε εδώ. Πάνω από όλα όμως, πείτε τα μεταξύ σας. Άμα είστε και στην ίδια πόλη πηγαίνετε για μια μπύρα όλοι μαζί.

Άμα πάει 16/4 μεσάνυχτα και δεν έχει εμφανιστεί έστω και ένας από την ομάδα να μου πει τι αποφασίσατε, θα σας ονομάσω εγώ. Κάτι ευφάνταστο του τύπου «Απροσάρμοστη ασυνεννοησία» ή «Αμέτοχη απαλεψιά». Θα αυτοσχεδιάσω αναλόγως. Και κανονίστε να σκοτωθείτε, ακόμα δεν ξεκινήσαμε. Σας ξέρω εγώ. Τα ζωνάρια έτοιμα για καυγάδες και παρεξηγήσεις. Μη μου το κάνετε θερινό. Το νου σας.
Profile Image
Τελικά είσαι πολύ δαιμονία Skyropoly2013! Τι μοίρασμα ήταν αυτό! Χώρισες την μάνα από το παιδί, τον αδελφό από την αδελφή, τον φίλο από την φίλη, τον κουμπάρο από την κουμπάρα, τον μπατζανάκη από την μπατζανακίδα...Κάτι μου λέει πώς θα περάσουμε τέλεια σ' αυτό το παιχνίδι! Σπεύδω να διαβάσω τις οδηγίες στο e-mail.

(Άγιε μου Γεράσιμε, σ' ευχαριστώ που το προσωρινό όνομα της ομάδας μου δεν είναι δαχτυλήθρα)
Profile Image
Χώρισες την μάνα από το παιδί, τον αδελφό από την αδελφή, τον φίλο από την φίλη, τον κουμπάρο από την κουμπάρα, τον μπατζανάκη από την μπατζανακίδα..

σιγά ρε Νίκο Ξανθόπουλε :P
Profile Image
Χώρισες την μάνα από το παιδί, τον αδελφό από την αδελφή, τον φίλο από την φίλη, τον κουμπάρο από την κουμπάρα, τον μπατζανάκη από την μπατζανακίδα..

σιγά ρε Νίκο Ξανθόπουλε :P

Γύρισαν τα πόδια (παπούτσια) να χτυπήσουν το κεφάλι! :pppp
Profile Image
Γύρισαν τα πόδια (παπούτσια) να χτυπήσουν το κεφάλι! :pppp

ε μα πια...:PPP

Profile Image
(Άγιε μου Γεράσιμε, σ' ευχαριστώ που το προσωρινό όνομα της ομάδας μου δεν είναι δαχτυλήθρα)

Γιατί; Τι έχει δηλαδή η δαχτυλήθρα; Εμένα μου άρεσε πολύ!
Profile Image

Περί ορέξεως ...κολοκυθόπιτα!
Profile Image

Περί ορέξεως ...κολοκυθόπιτα!

Η δαχτυλήθρα είναι ένα από τα τρία πιόνια που υποτίθεται ότι συμβολίζει τη φτώχεια στο παιχνίδι, αλλά η ομάδα μας δε θα ράψει, θα κεντήσει!!!
Profile Image
Η ομάδα «Σκύλος» δεν εμφανίζεται στο φόρουμ γιατί έχει αρχίσει εντατικό πρόγραμμα προπονήσεων…
Profile Image
Mωρε στο πλοιο με εβαλες εμενα????Εμενα που πηρα δραμαμινη καποτε για να παω Αιγινα?????Αχ ομαδα μου ,σορρυ για τις ναυτιες που θα ακολουθησουν...
(Μonte-Cristo,σκεψου κατι καλο για ονομα, μπρε..)
Profile Image
Τί τέλεια ομάδα!!! Tρελλαίνομαι για πλοία, καίκια, βάρκες, σχεδίες, βαπόρια, κλπ.

Mωρε στο πλοιο με εβαλες εμενα????Εμενα που πηρα δραμαμινη καποτε για να παω Αιγινα?????Αχ ομαδα μου ,σορρυ για τις ναυτιες που θα ακολουθησουν...

Βρήκα: Τιτανικός! :-P
Profile Image
Τί τέλεια ομάδα!!! Tρελλαίνομαι για πλοία, καίκια, βάρκες, σχεδίες, βαπόρια, κλπ.

Κι εγώ χαίρομαι πάρα πολύ που είμαι στην ομάδα "παπόρο". Ψάχνω για όνομα!

Profile Image

Αχτύπητες Δραμαμίνες!!!

http://www.youtube.com/watch?...
Profile Image
Αυτό που παντού μας χαρακτηρίζεις τολμηρούς με τρομάζει λίγο αλλά πια είναι αργά!
Profile Image
Αυτό που παντού μας χαρακτηρίζεις τολμηρούς με τρομάζει λίγο αλλά πια είναι αργά!

Αφού είμαστε ομάδα ΜΗΝ ΦΟΒΆΣΑΙ ΤΊΠΟΤΕ! Άλλοι να φοβούνται! Χαχαχχαχα!
Profile Image
Ομάδα καπέλο: Drmakspy.

Η μεγαλύτερη επιτυχία θεωρώ της κλήρωσης.....!!! Το καπέλο....., για τον Drmakspy.....!!!
Έχω πέσει κάτω από το γέλιο, χτυπιέμαι κυριολεκτικά!!! Και δυστυχώς δε μπορώ να το αποκαλύψω, αλλά αυτός ξέρει.....!!! Το καπέλο που τον κηνυγάει.....;;;!!!
Profile Image
Ομάδα καπέλο: Drmakspy.

Η μεγαλύτερη επιτυχία θεωρώ της κλήρωσης.....!!! Το καπέλο....., για τον Drmakspy.....!!!
Έχω πέσει κάτω από το γέλιο, χτυπιέμαι κυριολεκτικά!!! Και δυστυχώς δε μπορώ να το αποκαλύψω, αλλά αυτός ξέρει.....!!! Το καπέλο που τον κηνυγάει.....;;;!!!

Δεν το πιστεύω τι πήγε και συνέδεσε!!!! Χαχαχαχαχαχαχχαχχαχαχ!!! Πεθαίνωωωωωωωωωωωωω!!! Έχει δίκιο να χτυπιέται! Όμως δεν είδα να συμμετέχει!!!
Πάντως έχει να κάνει με το στυλ της της Αυτού Μεγαλειότητας της Αγγλίας!
Profile Image
Οι ομάδες έτοιμες και μάλιστα με μασκότ ήδη ο καθένας. Παπούτσι ε; Αυτό είναι καλό ή κακό;
Profile Image
Οι ομάδες έτοιμες και μάλιστα με μασκότ ήδη ο καθένας. Παπούτσι ε; Αυτό είναι καλό ή κακό;

καλέ καλό είναι!!!! θα τα συζητήσωμεν privately ;P έλα εγώ σκέφτομαι για ιδέες κάποιοι ήδη έριξαν κάποιες....
Profile Image
Μα πόσο ταιριαστό που η MafaldaQ είναι στην ομάδα Δαχτυλήθρα;
Profile Image
Μα πόσο ταιριαστό που η MafaldaQ είναι στην ομάδα Δαχτυλήθρα;

Εγώ αυτό ακριβώς σκέφτηκα για την karry και μετά τι κρίμα να μην είναι και η koishii! (((((((((((ομαδάρα μου)))))))))))))
Profile Image

Ομάδα πλοίο: chrisap, Monte-Cristo, sismografos, StrangeEmily, taxidiarikopoul, tzoutzou

Ομάδα καπέλο: CASPER85, dreamy24, Drmakspy, Kermit60, maltrebus, Nebula7

Ομάδα αυτοκίνητο: aris1, efou, elenaiah, elenimix, mtzam, valia-kazou

Ομάδα σκύλος: a1pha, aaouts, Katerina21, MariaKall, sofiathereader, tasa

Ομάδα παπούτσι: Alerion, apapsa, kriskross, natassAki, Panigirtzou, RenaRo

Ομάδα δαχτυλήθρα: annalour, cineff, karry, mafaldaQ, maria-gr, panost

Άμα δεν ξέρετε γιατί οι ομάδες έχουν αυτά τα ονόματα, δείτε εδώ http://bit.ly/YGQKS3

Η ομάδα του ΣΚΥΛΟΥ ακούει??? Ελα να τσατάρουμε και να σκίσουμε...... Ε ρε γέλιο που θα πέσει
Profile Image
(δεν έχουμε ιδέα τι θα κάνουμε)
Profile Image
Η valia_kazou δεν έδωσε σημεία ζωής, email, pm κ.λπ. και το αυτοκίνητο ξέμεινε με 5 μπουκρόσια μόνο. Αδικία πράγματι μέχρι που εμφανίστηκε ο pengman και τον έσπρωξα στη μπαγκαζιέρα. Με γεια τον παίχτη ομάδα αυτοκινήτου.

Οι υπόλοιπες ομάδες όλα καλά;
Profile Image
Μιας κι είμαι πρωινή πρωινή, να απαντήσω ότι τα παπούτσια πάνε μια χαρά, σύντομα θα έχουμε όνομα απ' ότι δείχνουν τα πράγματα.
Profile Image
και η δαχτυληθρα συγκεντρωσε ονοματα και ψηφιζει! :)
Profile Image
Μιας κι είμαι πρωινή πρωινή, να απαντήσω ότι τα παπούτσια πάνε μια χαρά, σύντομα θα έχουμε όνομα απ' ότι δείχνουν τα πράγματα.

καλημέρες συμφωνώ και επαυξάνω ;)

Profile Image
Χαίρομαι!!!Πανευρωπαικό το αυτοκινητάκι!
Profile Image
Η valia_kazou δεν έδωσε σημεία ζωής, email, pm κ.λπ. και το αυτοκίνητο ξέμεινε με 5 μπουκρόσια μόνο. Αδικία πράγματι μέχρι που εμφανίστηκε ο pengman και τον έσπρωξα στη μπαγκαζιέρα. Με γεια τον παίχτη ομάδα αυτοκινήτου.

Οι υπόλοιπες ομάδες όλα καλά;

Και χαιρόμαστε πολύ που τον έχουμε μαζί μας! Είμαστε σε καλό δρόμο, με την επικοινωνία μας, με τις προτάσεις για ονόματα και πολύ χαίρομαι για να πβω την αλήθεια γιατί αυτό το παιχνίδι με έβαλε στην πρίζα.
Profile Image
καλημέρα! και εμείς καλά , έχουμε κανονίσει και την πρώτη μας συνάντηση για να αποφασίσουμε το όνομα , σύντομα θα κάνουμε την βάφτιση!!
Profile Image
έχουμε κανονίσει και την πρώτη μας συνάντηση

Αυτά είναι ;) Ομάδα πλοίο; Ομάδα σκύλος; Εσείς εκεί όλα καλά;
Profile Image
Η "σκύλος" είναι σε συσκέψεις :-)
Profile Image
Η "παπούτσι" productions
Alerion
apapsa
kriskross
natassAki
Panigirtzou
RenaRo

τραγουδώντας τον ύμνο της ομάδας:

«Θεσσαλονίκη Γιάννενα
με δυο παπούτσια πάνινα
Και Ολλανδία Αθήνα
από νωρίς ξεκίνα
Για Σκύρο καραβάκι
με γυάλινο γοβάκι
Μα στο νησί σα φτάσεις
τροχάδια μην ξεχάσεις»

ανακοινώνει πως το όνομα της ομαδάρας είναι

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Ατρόμητα Τροχάδια~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
και τα καλύτερα έπονται!!!!!!!

thanks σε όλους της ομάδας μα ιδιαίτερα στη RenaRo που είχε έμπνευση και για τον ύμνο μας!

Profile Image
~~~~~~~~~Ατρόμητα Τροχάδια~~~~~~~~

Τι ομαδάρα είστε εσείς; Και όνομα και ύμνο; Μπράβο σας "Ατρόμητα Τροχάδια"!
Profile Image
Τι ομαδάρα είστε εσείς; Και όνομα και ύμνο; Μπράβο σας "Ατρόμητα Τροχάδια"!

ευχαριστούμε!!!

Profile Image
[...] ανακοινώνει πως το όνομα της ομαδάρας είναι Ατρόμητα Τροχάδια [...]
Πολύ καλό! Μπορείτε να κάνετε και σήμα κατατεθέν το επαναλαμβανόμενο "τρο"! :-)
Profile Image
> το επαναλαμβανόμενο "τρο"!

Ούτε που το είχα προσέξει! Θα ΤΡΟλάρουμε ΤΡελά! :-)
Profile Image
> το επαναλαμβανόμενο "τρο"! Ούτε που το είχα προσέξει! Θα ΤΡΟλάρουμε ΤΡελά! :-)

TROTROLINGGGG

Profile Image
> το επαναλαμβανόμενο "τρο"! Ούτε που το είχα προσέξει! Θα ΤΡΟλάρουμε ΤΡελά! :-)

TROTROLINGGGG

http://www.youtube.com/watch?... Ακούστε το ρεφραίν!
Profile Image
Μπράβο σας παιδιά πολύ ωραίο όνομα και καταπληκτικός ύμνος. Ευχομαι καλή επιτυχία
Profile Image
Μπράβο σας παιδιά πολύ ωραίο όνομα και καταπληκτικός ύμνος. Ευχομαι καλή επιτυχία

ευχαριστούμε :)))

Profile Image
Η "παπούτσι" productions
Alerion
apapsa
kriskross
natassAki
Panigirtzou
RenaRo

τραγουδώντας τον ύμνο της ομάδας:

«Θεσσαλονίκη Γιάννενα
με δυο παπούτσια πάνινα
Και Ολλανδία Αθήνα
από νωρίς ξεκίνα
Για Σκύρο καραβάκι
με γυάλινο γοβάκι
Μα στο νησί σα φτάσεις
τροχάδια μην ξεχάσεις»

ανακοινώνει πως το όνομα της ομαδάρας είναι

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Ατρόμητα Τροχάδια~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
και τα καλύτερα έπονται!!!!!!!

thanks σε όλους της ομάδας μα ιδιαίτερα στη RenaRo που είχε έμπνευση και για τον ύμνο μας!

Πολλά πολλά πολλά Like!!!!
Profile Image
Η ομάδα αυτοκίνητο aris1, efou, elenaiah, elenimix, mtzam, pengman δίνει το «παρών» και μπαίνει στη μάχη της Σκυρόπολης τραγουδωντας το πολεμικό της εμβατήριο:

♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪

Μας αρέσουν τα τζακούζι
Τα κοκτέιλ και το καρπούζι
Με μαγιό και με μπουρνούζι
Κι ήλιος να μας περιλούζει
Σας νικάμε και σας τσούζει
Και μας λένε... «Μότο Σκούζει»!

♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪

Είμαστε, λοιπόν, οι «Μότο Σκούζει» και θα σας κάνουμε όλους να... σκούξετε από το κακό σας :-P
Profile Image
Πολεμικό εμβατήριο!Χα χα χα!!!!
Profile Image
Μότο- σκούζει ενωμένο, ποτέ νικημένο!
Profile Image
Είμαστε, λοιπόν, οι «Μότο Σκούζει»

Θα σας πρότεινα για μασκώτ αυτό

http://i19.servimg.com/---/83487615.jpg

Είδατε τι καλοί που είμαστε όλοι της σκύλος, ένας δίνει συνθήματα στους άλλους, άλλος μασκώτ .... έχουμε την σιγουριά των νικητών :-)
Profile Image
Μπράβο μπράβο στην ομάδα μοτο σκούζει. Καλή επιτυχία
Profile Image
«Μότο Σκούζει»

Ακόμα μια ομαδάρα αποκτά και όνομα και ύμνο! Τι τρελά μπουκρόσια με μαγιό και με μπουρνούζι είστε εσείς; Μπράβο σας «Μότο Σκούζει»!
Profile Image
Καλησπέρα από την πρώην ομάδα της Δαχτυλήθρας,
όπως θα καταλάβατε και από τον μαρτυριάκο τίτλο τα θαλασσινά κατσίκια, ως άλλα αγριοκάτσικα, με 37 βαθμούς έκαναν το κατάλληλο άλμα για να φτάσουν στην κορυφή της ψηφοφορίας μας

Χάρη στη mariagr έχουμε και ύμνο, στο ρυθμό του Θαλασσινού τριφυλλιού.

Μια φορά στα χίλια χρόνια
του πελάγου τα τελώνια
μες στα σκοτεινά τα φύκια
μες τα πράσινα χαλίκια.

Το ταΐζουν και τρανεύει
πριν ο ήλιος ανατείλει
το μαγεύουν και τρανεύει
το θαλασσινό κατσίκι.

Το θαλασσινό κατσίκι ποιος
θα βρει να μου το στείλει;
Ποιός θα βρει να μου το στείλει
το θαλασσινό κατσίκι;
Profile Image
στο ρυθμό του Θαλασσινού τριφυλλιού

http://www.youtube.com/watch?... Για να έχετε και το ρυθμό! Πάμε κατσίκια!
Profile Image

Mafaldoulix δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά προβλέπω ότι ο ύμνος σας θα καταλήξει σ' αυτό http://www.youtube.com/watch?...

Πάω να μετρήσω κατσικάκια! Μόνο αγάπη! ;)
Profile Image

Mafaldoulix δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά προβλέπω ότι ο ύμνος σας θα καταλήξει σ' αυτό http://www.youtube.com/watch?...

Πάω να μετρήσω κατσικάκια! Μόνο αγάπη! ;)

Μι πέθανις Γκόλφω μ'!!!!
Profile Image
όπως θα καταλάβατε και από τον μαρτυριάκο τίτλο τα θαλασσινά κατσίκια, ως άλλα αγριοκάτσικα, με 37 βαθμούς έκαναν το κατάλληλο άλμα για να φτάσουν στην κορυφή της ψηφοφορίας μας

του πελάγου τα τελώνια
μες τα πράσινα χαλίκια.

Το ταΐζουν και τρανεύει
πριν ο ήλιος ανατείλει
το μαγεύουν και τρανεύει
το θαλασσινό κατσίκι.

το θαλασσινό κατσίκι;

συγχαρητήρια θαλασσινά κατσίκια για όλα :)

Profile Image

του πελάγου τα τελώνια
μες τα πράσινα χαλίκια.

Το ταΐζουν και τρανεύει
πριν ο ήλιος ανατείλει
το μαγεύουν και τρανεύει
το θαλασσινό κατσίκι.

το θαλασσινό κατσίκι;

συγχαρητήρια θαλασσινά κατσίκια για όλα :)

Συγχαρητήρια! Το δικό μου στείλτε το με μια λαμαρίνα πατάτες! Ευχαριστώ!
Profile Image
Το δικό μου στείλτε το με μια λαμαρίνα πατάτες!
Θαλασσινές πατάτες!
Profile Image
Το δικό μου στείλτε το με μια λαμαρίνα πατάτες! Ευχαριστώ!

καλά εσυ δε νηστεύεις;;;;; τστστστσ ;)

Profile Image
Το δικό μου στείλτε το με μια λαμαρίνα πατάτες! Ευχαριστώ!

καλά εσυ δε νηστεύεις;;;;; τστστστσ ;)

Απααπαπά εγώ δεν κάνω τέτοια πράγματα ;)
Profile Image
Ανακοίνωση θαλασσινού κατσικιού και εν όψει Πάσχα: "Με την όρεξη θα μείνετε". :P
Profile Image
Ανακοίνωση θαλασσινού κατσικιού και εν όψει Πάσχα: "Με την όρεξη θα μείνετε". :P

Καλά, έτσι και βγει απ' το μαντρί το έφαγε ο (θαλασσό-)λύκος!
Profile Image

λολλλλλ
Profile Image

Τι έχουμε εδώ; Spoiler ονόματος; Κάτω τα χέρια από τα κατσίκια ρε μη σας κουτουλήσουν!

Profile Image

Τι έχουμε εδώ; Spoiler ονόματος; Κάτω τα χέρια από τα κατσίκια ρε μη σας κουτουλήσουν!

Όχι, όχι! Κανένα spoiler. Απλώς λιγούρα για νέες γευστικές απολαύσεις!!! http://syntageskardias.blogspot.gr/---/blog-post_21.html Μιαμ! (σαλάκι!!!) :)
Profile Image
πώς λεμε Σουέλ; Ε, μπε-ε-ε-ε-ελ!!!!!!!(μ, κανει ομοιοκαταληξια και με τα Μπελ που θα μας χαρισουν οι συνεδροι, με βλεπω να σας κουτουλαω για να ταρπαξω ολα!)
Profile Image
Συγχαρητήρια στα ''θαλασσινά κατσίκια'' για την έμπνευση του ονόματος και του ύμνου. Ε ρε γλέντια!!!
Profile Image
λολ παιδιά, να'χαμε λίγο κατσικάκι τώρα για πρωινό :-ρ
Profile Image
να'χαμε λίγο κατσικάκι τώρα για πρωινό :-ρ

Ζουλεύετε όλοι γιατί και ύμνο έχουμε (που θα το κάνουμε έπος με τέτοια έμπνευση που έχουμε) και μασκότ έχουμε http://bit.ly/15huEti και πολύ γαμάτη ομάδα είμαστε και θα σας σκίσουμε (μόλις μάθουμε τι πρέπει να κάνουμε)! Παλιομοβόρικα σαρκοφάγα :P

(ελπίζω μόνο να μην πρέπει να μαγειρέψουμε τίποτα πασχαλιάτικο)
Profile Image
θαλασσινά κατσίκια

Μωρέ τι νόστιμη ομαδάρα είστε εσείς; Όνομα, ύμνο και μασκότ; Μπράβο "Θαλασσινά Κατσίκια"!
Profile Image

το θαλασσινό κατσίκι;

χχαχαχαχα κορυφή! καλές αναβάσεις!
Profile Image

του πελάγου τα τελώνια
μες τα πράσινα χαλίκια.

Το ταΐζουν και τρανεύει
πριν ο ήλιος ανατείλει
το μαγεύουν και τρανεύει
το θαλασσινό κατσίκι.

το θαλασσινό κατσίκι;

Έχει ένα αρθράκι εδώ και ο τίτλος με έκανε να σας σκεφτώ!!!
http://pitsirikos.net/---/%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CF%85%CE%BC%CE%AF%CE%B1-%CF%83%CE%B5-%CE%B4%CE%B1%CF%87%CF%84%CF%85%CE%BB%CE%AE%CE%B8%CF%81%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CF%8E%CE%BD%CE%B7-%CF%83%CE%B1%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%AC/
Profile Image
Είμαστε, λοιπόν, οι «Μότο Σκούζει» και θα σας κάνουμε όλους να... σκούξετε από το κακό σας :-P

με γεια το όνομα και το πολεμικό εμβατήριο, αλλά εμείς είμεθα τα αΤΡΟμητα ΤΡΟχάδια δεν έχουμε ανάγκηηηη ;)

Profile Image
- Μότο σκούζεις.
- Μα όχι, έχω περάσει και ΚΤΕΟ.
- Μότο σκούζεις. Και ψεύδεσαι και σκούζεις.
Profile Image
- Μότο σκούζεις.
- Μα όχι, έχω περάσει και ΚΤΕΟ.
- Μότο σκούζεις. Και ψεύδεσαι και σκούζεις.

λολλλλλλλλλλλλλ

Profile Image
τραγουδωντας το πολεμικό της εμβατήριο:

Νά 'τανε η ζήλεια ψώρα νά 'τρωγε όλη τη χώρα, αρουλάκη.
Profile Image
[...]
Μας αρέσουν τα τζακούζι

Χιχί, πού είναι το κουμπί "like";
Profile Image
[...]
Μας αρέσουν τα τζακούζι

Χιχί, πού είναι το κουμπί "like";

Like, like, like!
Profile Image
like, like likeeeee!!!!!!!!!!!!!
Profile Image
ναι ρε αυτοί είμαστε, βρβρβρουυυυμμμ! πάμε καλό μου αυτοκινητάκι!
Profile Image
Η ομάδα αυτοκίνητο aris1, efou, elenaiah, elenimix, mtzam, pengman δίνει το «παρών» και μπαίνει στη μάχη της Σκυρόπολης τραγουδωντας το πολεμικό της εμβατήριο:

♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪

Μας αρέσουν τα τζακούζι

♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪

Χαχχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχχααχχα!!!!!
Profile Image

κρατάει ακόμα ψύχρα, φυλαχτείτε!!
Profile Image
Εγώ που ξέρω το Μοτοκούζι, κερδίζω κάτι; :-)

http://www.youtube.com/watch?...
Profile Image
Μασκώτ πρώτοι ετοιμάσαμε!

Όνομα βρήκαμε τελικά αλλά θα είμαι τάφος αφού ανέλαβε άλλος την δημοσιοποίηση εν ευθέτω χρόνω...

Όσο για τον ύμνο μας.... ΡΑΠΆΡΟΥΜΕ χωρίς κλεψιές από γνωστά άσματα! Όλο δικό μας! Με μέσα το συνέδριο, τον τόπο,τo σύμβολό μας, τα nicknames μας, το όνομα της ομάδας μας, το παιχνίδι, τον σκοπό μας και την αποφασιστικότητά μας! Μόλις είχα το όνομα είχαμε γαστριά και ο τοκετός σήμερα τα ξημερώματα σχεδόν 06:30!!!!
Αν είμασταν στην ίδια πόλη όλοι θα είχαμε και video με χορογραφία!

ΑΝΑΜΕΊΝΑΤΕ ΣΤΟ ΑΚΟΥΣΤΙΚΌ ΣΑΣ! Το βραδάκι ερχόμαστε κομπλέ!!!!!!!
Profile Image
Η ομάδα σκύλος χαλαρή σας ανακοινώνει ότι από εδώ και πέρα θα ακούει στο όνομα

ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΣΚΥΛΟΨΑΡΑ

Μετά τιμής
a1pha, aaouts, Katerina21, MariaKall, sofiathereader, tasa

Υ/Γ θα ακολουθήσουν νέες ανακοινώσεις…
Profile Image
ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΣΚΥΛΟΨΑΡΑ

Όνομα, ύμνο, καινούρια profile picture (καλοτάξιδο MariaKall) και φτιάχνετε και το πιόνι σας; Ρε είστε ομαδάρα και εσείς! Θα χρειαστεί να "κλείσω" τον Αχιλλέα μόνο για σας μου φαίνεται!
Profile Image
Καλησπέρα σε όλες τις ομάδες. Να 'μαστε κι εμείς με το καινούριο μας όνομα και τον ύμνο μας φυσικά. Τρέμετε........... θα γίνει χαμός....................

ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΣΚΥΛΟΨΑΡΑ
ομάδα δοξασμένη
κερδίζεις τους υπόλοιπους
γιατί είσαι ενωμένη.

Παίρνεις βαπόρι σύντομα
και φτάνεις στο νησάκι
σημαία έχεις τη δύναμη
τη νίκη στο τσεπάκι

Ομαδάρα .....a1pha, aaouts, MariaKall, sofiathereader, tasa........συγχαρητήρια για την συνεργασία μας
Profile Image
Έχουμε όνομα. Έχουμε και ύμνο.
Εάν δεν το καταλάβατε, λίγο στην άκρη παρακαλώ!
Ετοιμάζουμε το πιόνι μας κι *Ε*Ρ*Χ*Ο*Μ*Α*Σ*Τ*Ε* !!! :-)
http://i.telegraph.co.uk/---/monopoly_1703298i.jpg

Profile Image
Καλησπέρα σε όλες τις ομάδες. Να 'μαστε κι εμείς με το καινούριο μας όνομα και τον ύμνο μας φυσικά. Τρέμετε........... θα γίνει χαμός....................

ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΣΚΥΛΟΨΑΡΑ
ομάδα δοξασμένη
κερδίζεις τους υπόλοιπους
γιατί είσαι ενωμένη.

Παίρνεις βαπόρι σύντομα
και φτάνεις στο νησάκι
σημαία έχεις τη δύναμη
τη νίκη στο τσεπάκι

Ομαδάρα .....a1pha, aaouts, MariaKall, sofiathereader, tasa........συγχαρητήρια για την συνεργασία μας

μπράβο Χαρούμενα Σκυλόψαρα!!!! καλως ήρθατε!

Profile Image
Μετά από: 68 ανταλλαγές mail, 1 live συνάντηση των Αθηναίων, 20 πιθανά ονόματα, 1 ισοψηφία, 1 κλήρωση πάνω από μία ψαρόσουπα και έναν ραπ ύμνο καταλήξαμε ότι το όνομα της υπέροχης και καταπληκτικής ομάδας μας, όνομα το οποίο ανταποκρίνεται πλήρως τόσο στο πνεύμα, την εποχή και τον τόπο διεξαγωγής του συνεδρίου όσο και στο μπιρμπιτσόλι – πιόνι που μας έτυχε είναι:

>>>>>>>>>>>>>>>>>Πελαγίσιες τραγιάσκες<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Ακολουθεί ο εκπληκτικός ύμνος δια χειρός Drmakspy, να διαβαστεί σε ρυθμό ραπ παρακαλώ, yo.

Το όγδοο Συνέδριο κατέληξε στη Σκύρο
και μέχρι εκεί να φτάσουμε μας έβαλαν στον κλήρο!
Ομάδες σχηματίσαμε Skyropoly να παίξουν
βιβλία να σκορπίσουνε στο διάβα όσο αντέξουν!

Με dreamy εικοσιτέσσερα, μέσα σε ένα καπέλο
έβαλε η μοίρα μας μαζί -κι αυτό με το έτσι θέλω-
Kermit εξήντα, Nebula επτά, Casper ογδόνταπέντε
maltrebus και Drmakspy που κάνουν για άλλους πέντε!

Μέρες πολλές το ψάχναμε το όνομα να βρούμε,
σαν τι καπέλα τελικά εις το νησί θα 'ρθούμε!
Σε δύο καταλήξαμε κι αυτό με ψήφους ίσιες
και η κλήρωση μας βάφτισε τραγιάσκες πελαγίσιες!

Είμαστε όλοι μια γροθιά σφιχτά αγκαλιασμένοι
κι ο θρίαμβός μας στο νησί εμάς μας περιμένει!
Εμείς με τις τραγιάσκες μας ψηλά θα ανεβούμε
κι από ψηλά στο πέλαγος την νίκη μας θα βρούμε!
Profile Image
>>>>>>>>>>>>>>>>>Πελαγίσιες τραγιάσκες<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<Ακολουθεί ο εκπληκτικός ύμνος δια χειρός Drmakspy, να διαβαστεί σε ρυθμό ραπ παρακαλώ, yo.
Αγαπητές Πελαγίσιες τραγιάσκες, πιστεύω πως πρέπει να γυρίσετε βιντεοκλίπ στη Σκύρο! Yo! :-)
Profile Image
>>>>>>>>>>>>>>>>>Πελαγίσιες τραγιάσκες<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<Ακολουθεί ο εκπληκτικός ύμνος δια χειρός Drmakspy, να διαβαστεί σε ρυθμό ραπ παρακαλώ, yo.
Αγαπητές Πελαγίσιες τραγιάσκες, πιστεύω πως πρέπει να γυρίσετε βιντεοκλίπ στη Σκύρο! Yo! :-)

Εγώ το πρότεινα ήδη παρακάτω!!!! Χα χαχαχαχχαχαχα!!! Σηκώνει και χορευτικό! Yo men!
Profile Image
Μετά από: 68 ανταλλαγές mail, 1 live συνάντηση των Αθηναίων, 20 πιθανά ονόματα, 1 ισοψηφία, 1 κλήρωση πάνω από μία ψαρόσουπα και έναν ραπ ύμνο καταλήξαμε ότι το όνομα της υπέροχης και καταπληκτικής ομάδας μας, όνομα το οποίο ανταποκρίνεται πλήρως τόσο στο πνεύμα, την εποχή και τον τόπο διεξαγωγής του συνεδρίου όσο και στο μπιρμπιτσόλι – πιόνι που μας έτυχε είναι:

Ακολουθεί ο εκπληκτικός ύμνος δια χειρός Drmakspy, να διαβαστεί σε ρυθμό ραπ παρακαλώ, yo.

Το όγδοο Συνέδριο κατέληξε στη Σκύρο
και μέχρι εκεί να φτάσουμε μας έβαλαν στον κλήρο!
Ομάδες σχηματίσαμε Skyropoly να παίξουν
βιβλία να σκορπίσουνε στο διάβα όσο αντέξουν!

Με dreamy εικοσιτέσσερα, μέσα σε ένα καπέλο
έβαλε η μοίρα μας μαζί -κι αυτό με το έτσι θέλω-
Kermit εξήντα, Nebula επτά, Casper ογδόνταπέντε
maltrebus και Drmakspy που κάνουν για άλλους πέντε!

Μέρες πολλές το ψάχναμε το όνομα να βρούμε,
σαν τι καπέλα τελικά εις το νησί θα 'ρθούμε!
Σε δύο καταλήξαμε κι αυτό με ψήφους ίσιες
και η κλήρωση μας βάφτισε τραγιάσκες πελαγίσιες!

Είμαστε όλοι μια γροθιά σφιχτά αγκαλιασμένοι
κι ο θρίαμβός μας στο νησί εμάς μας περιμένει!
Εμείς με τις τραγιάσκες μας ψηλά θα ανεβούμε
κι από ψηλά στο πέλαγος την νίκη μας θα βρούμε!

LOVE YOU GIRL! Yooooooooooooooooooooooooooooo!
Profile Image
>>>>>>>>Πελαγίσιες τραγιάσκες<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

συγχαρητήρια και σε σας, πάντως και γω θα ήθελα να σας ακούσω να ραπάρετε ;)

Profile Image
>>>>>>>>Πελαγίσιες τραγιάσκες<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

συγχαρητήρια και σε σας, πάντως και γω θα ήθελα να σας ακούσω να ραπάρετε ;)

Αν καταφέρουμε να συναντηθούμε θα γίνει videoclip!
Profile Image
Μπράβο και στις πελαγίσιες τραγιάσκες, γιο μαν.....
Profile Image
>>>>Πελαγίσιες τραγιάσκες<<<<<

Και το όνομα και ο ύμνος τα σπάει ρε ομαδάρα! Τη μασκότ σας που μπορώ να τη δω να την καμαρώσω; Θέλω πολύ να σας ακούσω και να σας δω να ραπάρετε τον ύμνο σας στο Συνέδριο. Παραγγελιά σα να λέμε ;)
Profile Image
>>>>Πελαγίσιες τραγιάσκες<<<<<

Και το όνομα και ο ύμνος τα σπάει ρε ομαδάρα! Τη μασκότ σας που μπορώ να τη δω να την καμαρώσω; Θέλω πολύ να σας ακούσω και να σας δω να ραπάρετε τον ύμνο σας στο Συνέδριο. Παραγγελιά σα να λέμε ;)

Η μασκότ είναι εδώ και μέρες στις φωτό του Bookcrossing Greece στον προσωπο-πάπυρο! (facebook)!!! Να το link
http://www.facebook.com/photo.php?...
Profile Image

σπαρταράει λέμεεε

1 2 Next 

Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.