corner corner Ballyclaus 2011- Είμαι η Πρώτη?!

Forum | << Greek - Ελληνικό | Refresh | Search

corner corner

Sort Options Toggle Stats Options

Profile Image

Ballyclaus 2011- Είμαι η Πρώτη?!
by tasa 4 yrs ago (12/14/2011)

Ναι ναι είμαι η πρώτη!!!

Έλαβα από την αξιαγάπητη RenaRo το Χριστουγεννιάτικο πακετάκι μου όπου είχε ένα βιβλίο από τη wishlist μου (Λανθαρότε του Μισέλ Ουελμπέκ) τη νουβέλα και τις φωτογραφίες παρακαλώ,
σοκολάτες (νομ νομ νομ)
Χριστουγεννιάτικα στολίδια που κουδουνάνε, γράφουνε και μανταλώνουν :-Ρ
και μια κάρτα με ευχές!!!!

Ευχαριστώ Ρένααααααα

Complete Thread

Profile Image

Ballyclaus 2011- Είμαι η Πρώτη?!
by tasa 4 yrs ago (12/14/2011)

Ναι ναι είμαι η πρώτη!!!

Έλαβα από την αξιαγάπητη RenaRo το Χριστουγεννιάτικο πακετάκι μου όπου είχε ένα βιβλίο από τη wishlist μου (Λανθαρότε του Μισέλ Ουελμπέκ) τη νουβέλα και τις φωτογραφίες παρακαλώ,
σοκολάτες (νομ νομ νομ)
Χριστουγεννιάτικα στολίδια που κουδουνάνε, γράφουνε και μανταλώνουν :-Ρ
και μια κάρτα με ευχές!!!!

Ευχαριστώ Ρένααααααα

Profile Image

RE: Ballyclaus 2011- Είμαι η Πρώτη?!
by wingsismografoswing 4 yrs ago (12/15/2011)

καλή αρχή και καλές γιορτές!!!

Profile Image

Ballyclaus 2011
by mtzam 4 yrs ago (1/9/2012)

Μιας και επέστρεψα στη δουλειά και ξεστόλισα και το σπίτι, οι γιορτές επισήμως έληξαν για μένα. Δεν παρέλεβα δέμα από το Secret Santa μου ως τώρα οπότε αν το ταίρι μου έχει στείλει κάτι, ίσως είναι η ώρα να το αναζητήσει στα ΕΛΤΑ ή το Courier που χρησιμοποίησε. Αν όχι, δεν πειράζει, μια κακή στο σύνολο χρονιά θα έκλεινε κακώς κατά το σύνηθες!

Profile Image

RE: Ballyclaus 2011
by Sousy 4 yrs ago (1/11/2012)

Μιας και επέστρεψα στη δουλειά και ξεστόλισα και το σπίτι, οι γιορτές επισήμως έληξαν για μένα. Δεν παρέλεβα δέμα από το Secret Santa μου ως τώρα οπότε αν το ταίρι μου έχει στείλει κάτι, ίσως είναι η ώρα να το αναζητήσει στα ΕΛΤΑ ή το Courier που χρησιμοποίησε. Αν όχι, δεν πειράζει, μια κακή στο σύνολο χρονιά θα έκλεινε κακώς κατά το σύνηθες!

Μαράκι μου,
σίγουρα δεν είναι ευχάριστο αυτό, αλλά, γιατί λες ότι η χρονιά γενικώς ήτανε κακή;;
Θα προσπαθήσω να σου φτιάξω το κέφι:
1) Ντύθηκες νυφούλαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το γράφω πρώτο γιατί νομίζω ότι ήτανε το πιο ωραίο από όλη τη χρονιά
2) Σίγουρα έλαβες πρόταση γάμου... ε, πάντα μας αρέσει!!!
3) Οικογενειακό σου πρόσωπο αντιμετώπισε προβλήματα, αλλά είναι καλύτερα!!!
4) Δουλειά έχεις!!!! (βρήκες κι όλας μέσα στο 2012 νομίζωωωω!!!)

Έλα, να παίρνουμε τα πάνω μας!!!

Profile Image

ευχαριστώ mafaldaq !
by wingokyrhoewing 4 yrs ago (12/15/2011)

Έλαβα σήμερα ένα μεγάλο κουτί που στην αρχή δεν ήθελα να το ανοίξω τόσο νωρίς, αλλά μύρισα αμέσως τις σοκολάτες και δεν κρατήθηκα.
Μέσα βρήκα το τυχερό μου βιβλίο (ανασκόπιση του σύγχρονου ερωτικού κόμικς, παρακαλώ) και πολλά, μα πολλά, μικρά δωράκια.
Σμουτς σμουτς σμουτς - για το χριστουγεννιάτικο κουτί, ετικέτες, σελιδοδείκτες, μολύβια, τα ατέλειωτα σοκολατάκια, και ειδικά για την μικρή Coco http://www.bagatelles.fr/---/momiji-coco.jpg - άλλο βίτσιο μου και αυτό ;-o
Χρόνια Πολλά!!!

Profile Image

RE: ευχαριστώ mafaldaq !
by mafaldaQ 4 yrs ago (12/15/2011)

ωωω ταίρι μου χάρηκα πολύ που το παρέλαβες αλλά να έχεις το νου σου στη τθ γενικά εεε; Γιατί βιάστηκα και μετά διόρθωσα :P. Kαλές γιορτές να έχουμε και χρόνια πολλά και καλά!

Profile Image

Tasa είσαι απίθανη!!!!!
by Sousy 4 yrs ago (12/16/2011)

Το δεματάκι μου εγώ το παρέλαβα μετά κόπων και βασάνων!!! Αλλά άξιζε τον κόπο και με το παραπάν. Το περιεχόμενό του ξεπερνούσε τις προσδοκίες μου!!!
Είχε ένα από τα βιβλία για το πλέξιμο που θέλω να ασχοληθώ, και δεν το ανοίγω ακόμα, αν και το λιγουρεύομαι, μιας και πρέπει πρώτα να τελειώσω κάτι άλλο,
είχε ένα ζευγάρι υπέροχα γαντάκια - ποντικάκια (!!!!!), τα οποία σύντομα βλέπω να αλλάζουν ιδιοκτήτη, όταν τα πάρει χαμπάρι ο γιος μου,
είχε ένα φανταστικό παιχνίδι iq, tο οποίο βλέπω να με παιδεύει για τα καλά και για πολλές ώρες (!!!),
είχε ένα φανταστικό πακετάκι, "αφυδατωμένο" (αν το έχω καταλάβει καλά) το οποίο θα το εξερευνήσω σήμερα και μου πρόσφερε ένα ωραίο ταξιδάκι στα παιδικά μου χρόνια (και πιστέψτε με, μιλάμε για αρκετά χρόνια πριν!!!)
και είχε και υπέροχα χριστουγεννιάτικα καραμελομπαστουνάκια!!!
Και όλα αυτά σε έναν φανταστικό φάκελο bookcrossing!!!
Γλυκό μου ταίρι, το nickname σου δεν είχες, και, ενώ σκεφτόμουνα πως να σε ευχαριστήσω... μου ήρθε η θεία επιφήτηση και άνοιξα τα κοιτάπια της διοργάνωσης!!!
Τasa, το πακετάκι σου ήτανε απίθανο!!!

Profile Image

by dreamy24 4 yrs ago (12/18/2011)

τελικά ήμουν πολύ τυχερή φέτος !!! ευχαριστώ Maltrebus !!!!! my secret santa!! σήμερα στα κάλαντα παρέλαβα απο τον santa μου ένα μεγάλο πακέτο με ΔΥΟ βιβλία της wishlist μου και πολλά πολλά καλούδια , τι να πρωτοαναφέρω , τα στολιδάκια που ήταν ένα και ένα , οι σελιδοδείκτες , το ημερολόγιο (που σκεφτόμουν να αγοράσω) ,τα σοκολατοευρώπουλα (που ήταν πολύ νόστιμα), αλλά αυτό που ήταν το πιο ωραίο ήταν η κάρτα και αυτά που μου έγραφε ο καλός μου SANTA, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ !!! είμαι σίγουρη πως οι ευχές σου θα βγουν αληθινές γιατί είναι πολύ αυθόρμητες και ειλικρινείς!
εύχομαι καλά Χριστούγεννα σε όλους και του χρόνου καλύτερα!!! χωρίς ΔΝΤ και μέτρα....

Profile Image

Ευχαριστώ πολύ, Mtzam!!!
by TIFFANY1972 4 yrs ago (12/18/2011)

Καλησπέρα κι από μένα!

Σήμερα στα κάλαντα έλαβα από τον πολύ καλό karjim το δωράκι μου - ένα μεγάλο τετράγωνο κουτί με κόκκινη κορδέλα, που περιείχε: μπόλικα αστεράκια κι ελατάκια, καραμέλες Ο ΜΑΜΥ ( η αδυναμία μου, καθότι μικρή στα 80's), ένα πακετάκι σοκολατένια M&M's, πολλά μανταλάκια-σελιδοδεικτάκια και στολίδια για το δέντρο, ένα ζαχαρωτό μπαστουνάκι-πιγκουίνος, ένα γλυκύτατο μικρό σημειωματάριο με τον Τουίτι κι ένα μεγαλύτερο με τον Μικρό Πρίγκηπα, ένα μικρό κουκλάκι Garfield, ένα cake bar σοκολάτα και δύο βιβλία από τη wishlist μου.

Ευχαριστώ πολύ Μυστικέ μου Αγιοβασίλη και σου εύχομαι καλές γιορτές με υγεία, αγάπη και χαρά στο σπιτικό σας με το Θανάση σου!!!

Profile Image

RE: Ευχαριστώ πολύ, Mtzam!!!
by mtzam 4 yrs ago (12/19/2011)

Χιχι! Ελπίζω να σου άρεσαν! Καλές γιορτές!

Profile Image

Το βατραχάκι μου ....
by taxidiarikopoul 4 yrs ago (12/18/2011)

έβαλε τα κόκκινα και έγινε ο santa μου!!!
Ευχαριστώ kermit60 για όλα τα καλούδια της τσάντας μου! Και μόνο ότι αφιέρωσες τόσο χρόνο να τα ψάξεις και να τα διαλέξεις ... Σ΄Ευχαριστώ και σου εύχομαι μόνο χαρές.
Μια πανέμορφη Ηλια - χτίδα ήταν ο ταχυδρόμος που μου έφερε την τσάντα μου σήμερα στα κάλαντα. Άντεξα σε ΟΛΑ τα κάλαντα, άντεξα σε ΟΛΟ το φαγητό, άντεξα σε ΟΛΟ το ταξίδι με τον ηλεκτρικό για Πειραιά, άντεξα σε ΟΛΟ το ταξίδι με το λεωφορείο για το σπίτι και σε ΟΛΕΣ τις σκάλες μέχρι το σπίτι της μαμάς μου.
Σωστά το μαντέψατε! Είμαι μαμάκιας και άνοιξα τα δώρα μου μαζί της! Τα επιφωνήματα εναλλάσσονταν και ξεκούφαναν τα σοκολατάκια - άγιους βασίληδες που ήταν μέσα. Απέκτησα το Ξιφίρ Φαλέρ της Αθηνάς Κακούρη που ήθελα, ένα σακουλάκι τσάι της παλλακίδας (τέλειο???), σαπουνάκια ευωδιαστά, ένα μικρό βιβλιαράκι με τον τίτλο "κόκκινο" των ημερών, μια σοκολάτα χωρίς ζάχαρη για τη σιλουέτα μου, μέχρι και αμύγδαλα!!! Και όλα αυτά μέσα σε μια απίθανη τσάντα από κόκκινη τσόχα!

Ευχαριστώ και πάλι! Υγεία και ευτυχισμένες γιορτές για όλους!

Profile Image

Ευχαριστώ zacharenia!!!!
by areir 4 yrs ago (12/18/2011)

Ήρθε! Ήρθε και το δικό μου δωράκι! :)
Ευχαριστώ zacharenia!!! Καταρχάς το βιβλίο έπρεπε οπωσδήποτε να το διαβάσω - κυρίως πριν καταλάβει ο aris1 ότι ακόμα δεν το έχω διαβάσει! "Ένας γέρος που διάβαζε ιστορίες αγάπης", το οποίο μετακομίζει στο κομοδίνο μου! Φοβερή κορδέλα στο αμπαλάζ, μανταλάκι-λουλουδάκι, τσάι, origami, γαμάτο ταρανδο-candy cane! Και μια απορία.... γιατί το μαλλί είναι φυσικό ξανθό (τόσο φυσικό που δεν πιάνει καμιά βαφή από πάνω), αυτό με το φελλό, που αρχικά πέρασα για post it και μετά για σουβέρ και τώρα διαπίστωσα ότι η πάνω όψη είναι αυτοκόλλητη τι είναι;;;
Bally-ταίρι μου έρχεσαι στις συναντήσεις; (ρωτάω εγώ που έρχομαι μία φορά το χρόνο...) Να σε γνωρίσω και να... ανταλλάξουμε Γκαρούτσους! ;)

Thanks again! Santa Claus came to town!

Profile Image

Ευχαριστώ πολύ apapsa!!!!
by wingmaltrebuswing 4 yrs ago (12/19/2011)

Ο φετινός μου Ballyclaus ήταν υπέροχος. Εχθές στα κάλαντα ενώ ήμουν σκυμένος πάνω από ένα σωρό βιβλίων (τι πρωτότυπο για το τελευταίο μήνα), είδα με την άκρη του ματιού μου μια φιγούρα να με πλησιάζει κρατώντας μια τσάντα .''Είμαι ο Ballyclaus σου'' μου είπε και μου έδωσε τη τσάντα.Το πόσο χάρηκα που ήσουν εσύ δε λέγεται, αλλά χάρηκα που εκτός το βιβλίο της wishlist , η τσάντα είχε μέσα μια καταπληκτή κάρτα εκ εσπερίας ορμώμενης που τη θαύμασαν όλοι όσοι την είδαν, ένα υπέροχο στολίδι δέντρου και κάτι που δεν το έδειξα ως μοναχοφαγάς, ένα υπέροχο panetone. Να είσαι πάντα καλά , να χαίρεσαι την οικογένειά σου και να σε χαιρόμαστε και εμείς.

Profile Image

Eυχαριστώ aaouts!
by ROBBERGIRL 4 yrs ago (12/19/2011)

Χθες, κατά τη διάρκεια του φαγοποτιού στην ταβέρνα ''Καλλιπάτειρα'' με πλησίασε η aaouts με μια μεγάλη σακούλα, λέγοντάς μου χαρακτηριστικά ''είμαι ο Bally Claus σου!''. Η σακούλα περιείχε ΔΥΟ από τα βιβλία της λίστας μου (Flaneur του Στέφανου Τσιτσόπουλου και Ήλιος με δόντια του Γιάννη Μακριδάκη), δυο μπαλίτσες για το δέντρο, ιδιαίτερα τσάγια από Μεγάλη Βρεταννία (πάντα είχα πρόβλημα τί άλλο εκτός από χαμομήλι να πιω μετά τις 7.30 το απόγευμα - όλα τα άλλα αφεψήματα μετά από αυτή την απαγορευτική ώρα απλώς μου δυσκολεύουν το νυχτερινό ύπνο - και τώρα ανακάλυψα αυτά τα υπέροχα τσαγάκια ''for peaceful sleep''), μια πολύ νόστιμη σοκολάτα (σε μικρά κομματάκια) με πραλίνα (η μόνη γέμιση που μου αρέσει στη σοκολάτα - λες και το 'ξερες!), μερικές ενδιαφέρουσες καραμέλες από τα Γιάννενα και μια ωραία Χριστουγεννιάτικη κούπα για καφέ (που ήδη αντικατέστησε την παλιά μου, στη δουλειά). Σε ευχαριστώ πολύ, aaouts, τόσο για το διαπολιτισμικό σου πακέτο όσο και για το γεγονός ότι ξοδεύτηκες για μένα (δυο βιβλία γαρ) παραπάνω από όσο χρειαζόταν.....Καλές γιορτές!!!

Profile Image

by eirini1 4 yrs ago (12/19/2011)

Xθες στα κάλαντα πήρα και εγώ το δωράκι μου! Συγκεκριμένα ξαφνικά εμφανίστηκε με μία μεγάληηη σακούλα ο προσωπικός μου πλέον προστάτης πρώην μαναράκος και νυν santa karjim! Μου έδωσε ένα σφραγισμένο κουτί (και πρώτη φορά δεν έκανα φύλλο και φτερό τη συσκευασία) που μέσα είχε ένα βιβλίο από τη wishlist μου (Οι στυλοβάτες της γης), δύιο στολίδια που τοποθετήθηκαν στο δέντρο μου, ένα χριστουγεννιάτικο κεράκι, ένα μεγάλο γλυφιτζούρι, ένας αι βασίλης που είναι για να κρατάει τα χαρτιά μου (δε θυμάμαι πως λέγεται), ένα ημερολογιάκι, ένα χριστουγεννιάτικο μαγνήτη, κερατάκια που φόρεσα πάνω από το κίτρινο σκούφο μου και κουδούνιζα, μια καρτούλα και ένα ταρανδούλι. Και φυσικά είχε ακόμα γύρω στα τρία κιλά θερμίδες, που μόνο το ένα κατάφερε να φτάσει σπίτι. :)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Δημήτρη και ξέρεις εγώ σταθερή πελάτισα!! :)

Profile Image

Ταίρι μου είσαι απίθανος!
by feather_87 4 yrs ago (12/20/2011)

Ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ το ταίρι μου, dimtheod, για το υπέροχο πακέτο που μου έστειλε! Είχε μέσα ένα από τα βιβλία που ήθελα πάρα πολύ (Το κοιμητήριο της Πράγας), μια πολύ όμορφη καρτούλα με ευχές, σελιδοδείκτες του Αρκά και ένα τέλειο τέλειο τέλειο πακετάκι με δύο σοκολάτες τυλιγμένο υπέροχα! Σ'ευχαριστώ και πάλι Δημήτρη, έκανες μια μουντή Δευτέρα και τις δύσκολες μέρες που έρχονται επειδή θα είμαι μακριά από αγαπημένα πρόσωπα, να μοιάζουν τόσο ωραία!

Profile Image

Ευχαριστώ panigirtzou
by wingsismografoswing 4 yrs ago (12/20/2011)

Σήμερα έτρεξα του σκοτωμού στο ταχυδρομείο να παραλάβω το πακέτο μου. Είχε μέσα ενα κουτί πίτσας με κόφτη και βιβλίο συνταγών, ένα φανταστικό στολίδι με κόκκινες πεταλούδες, ένα μπρελόκ γουίνι, σοκολάτακια που τα ρήμαξα αμέσως, μπλοκάκι για να σημειώνω και καρτούλα με ευχές!!!
Και του χρόνου!!!

Profile Image

RE: Ευχαριστώ panigirtzou
by Panigirtzou 4 yrs ago (12/20/2011)

να σαι καλά κορίτσι καλές γιορτές και σε σένα με υγεία!

Profile Image

Επιτέλους πήρα το πακέτο μου!!
by wingkermit60wing 4 yrs ago (12/20/2011)

Αγαπημένο μου ταίρι Σαλονικιώτικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ευχαριστώ για το δέμα,caterinax , σε ευχαριστώ κορίτσι,για την όμορφη
χειροποίητη κάρτα, είναι η πρώτη φορά που Χριστούγεννα παίρνω χειροποίητη
κάρτα, ευχαριστώ για το όμορφο γούρι, όντως ανήκω σε αυτή τη φιλοσοφία,
πολύ όμορφη σκέψη,πραγματικά συγκηνιτική να το αποχωριστείς,μπήκε ήδη στο
βωμό,με τα υπόλοιπα!
Οι θετικές σου σκέψεις βάλσαμο για τις ημέρες που διανύουμε,νάσαι καλά ,
το στολίδι το φιλοξενεί το δέντρο μου,τα σοκολατάκια εξαφανίστηκαν,οι καραμέλες
καλά κρατούν ακόμη,μελομοκάρονα,δεν έχω πάρει ακόμη,προσπαθώ να μη τα
σκέφτομαι καθόλου,τα προσπερνώ αδιάφορη,δεν υπάρχουν (ευσεβής πόθος της
τρελής μελομακαρονούς,κιλά ολόκληρα μπορώ να φάω) δεν πειράζει ίσως
την πρωτοχρονιά να τα τιμήσω , τα Σερμπέτια φταίνε !

Το στυλό τουλίπα πανέμορφο ,συντροφιά με τα άλλα μου , δεν είχα τέτοιο στη
συλλογή μου !
Τέλος το βιβλίο , νάσαι καλά το ήθελα πολύ αυτό το συγκεκριμμένο,
ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ , Χρήστος Αγγελάκος.

Σε ευχαριστώ για όλα Καλές Γιορτές νάχεις !

Profile Image

RE: Επιτέλους πήρα το πακέτο μου!!
by caterinax 4 yrs ago (12/20/2011)

Χαίρομαι που το παρέλαβες εγκαίρως! Την κάρτα δε ως και στο φβ την ανέβασα για να θαυμάσουν όλοι το αποτέλεσμα :p
Καλές γιορτές και σε σένα!

Profile Image

Ευχαριστώ {{{{eleftherita}}}}!!
by wingkarjimwing 4 yrs ago (12/21/2011)

Ο Άη Βασίλης μου ήρθε έγκαιρα και από το σωστό μέρος, το Βόρειο Πόλο του bookcrossing. Ήρθε σήμερα συστημένο το πακετάκι μου και μου έφτιαξε τη μέρα γιατί δεν είχα φύγει ακόμα για δουλειά. Υπέροχη η καρτούλα (και τα γράμματά σου) , οι λιχουδιές και το βιβλίο που μου έλειπε για να διαβάσω ολόκληρο την τριλογία του παππούλη Χοσέ."Περί θανάτου". Ελπίζω να σου άρεσαν τα θαύματα και να περάσεις υπέροχες γιορτές. Και του χρόνου με το καλό!

Profile Image

RE: Ευχαριστώ {{{{eleftherita}}}}!!
by eleftherita 4 yrs ago (12/23/2011)

Χαίρομαι που τα παρέλαβες σχεδόν αμέσως!!!
Καλή χρονιά να έχουμε και καλά να περάσεις στις γιορτές!

ΥΓ.Ήταν θαύμα τα "θαύματα"!

Profile Image

ευχαριστω deadendmind!
by panost 4 yrs ago (12/21/2011)

Και στη Λιβαδειά μαζί και στο bellyclaus μαζι; Ευχαριστω ταιρι μου, καρνταση μου, μανιτού μου κλπ. κλπ. Ένα ωραίο δεματάκι με οριγκάμι (φυσικά), πρωτότυπη, γλυκειά κάρτα-φατσούλα με ζεστές ευχές και Ρόζαμουντ Πίλτσερ!Ευχαριστώ bellομανιτού μου, καλές γιορτές με υγεία και χαρά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Profile Image

RE: ευχαριστω deadendmind!
by deadendmind 4 yrs ago (12/21/2011)

Ταίρι μου, γραφτό μας είναι φέτος! :-)
Χαίρομαι που σου άρεσε το πακετάκι, ήθελα να σου το δώσω από κοντά αλλά στα κάλαντα δεν μπόρεσα να είμαι.

Καλές γιορτές να έχουμε!!!

Profile Image

by elenaiah 4 yrs ago (12/21/2011)

Σήμερα μου ήρθε και εμένα το δωράκι μου,μόνο που το βιβλίο αυτό το έχω διαβάσει,γιάυτό και δεν υπήρχε στην wishlist μου!Έχεις ξεχάσει να μου γράψεις και το nickname σου!Μόνο το κανονικό σου όνομα ξέρω!Καλές γιορτές!!

Profile Image

elenaiah
by ansiageorgaki 4 yrs ago (12/21/2011)

Εγώ είμαι, εγώ είμαι! Aww κρίμα, και φαντάστηκα από τη wishlist σου πως ίσως σου αρέσει! Καλές γιορτές!

Profile Image

Ευχαριστώ πολύ drjeckyllmshyde!
by apapsa 4 yrs ago (12/21/2011)

Αν με ρώταγες ποια βιβλία θα ήθελα περισσότερο απ' όλα όσα έχω στην wishlist μου να μου κάνουν δώρο φέτος τα Χριστούγεννα, θα διάλεγα τα δυο που μου έστειλες, είμαι πραγματικά πολύ χαρούμενη! Τα τελευταία χρόνια επιλέγω να διαβάσω ένα βιβλίο της Agatha Christie ("The Adventure of the Christmas Pudding") στις γιορτές, είναι το απόλυτο χαλαρωτικό μου. Και το "Εβένινο Λαούτο" (Παναγιώτης Αγαπητός) το τριγυρνάω κάθε φορά που πάω σε βιβλιοπωλείο τον τελευταίο καιρό. Ειλικρινά, δεν θα μπορούσες να κάνεις καλύτερη επιλογή :ο)

Σε ευχαριστώ και για το κεράκι, για τον διακοσμητικό Άη-Βασίλη, το ημερολογιάκι και την πολύ ωραία κάρτα με την ευχή που ελπίζω πιάσει και που σου την ανταποδίδω :ο) Καλές γιορτές και καλή χρονιά σου εύχομαι με υγεία!

Καλές γιορτές και καλή χρονιά σε όλους!

Profile Image

RE: Ευχαριστώ πολύ drjeckyllmshyde!
by deadendmind 4 yrs ago (12/22/2011)

Είναι πολύ ωραίο το Εβένινο Λαούτο! Αν σου αρέσει όταν το διαβάσεις, έχω στα χέρια μου το δεύτερο βιβλίο της σειράς (Ο Χάλκινος Οφθαλμός, που προς το παρόν έχει εξαντληθεί) από bookray της StrangeEmily. Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να μπεις στη λίστα μόλις δω σε ποιον πάει μετά.

Enjoy! :-)

Profile Image

RE: RE: Ευχαριστώ πολύ drjeckyllmshyde!
by apapsa 4 yrs ago (12/23/2011)

Ευχαριστώ deadendmind, το έχω διαβάσει το bookring της StrangeEmily και μετά το τρίτο βιβλίο της σειράς και τώρα πάω στο πρώτο :-)

Profile Image

λιώνω!!!
by gia-wk 4 yrs ago (12/21/2011)

Ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ την σούπερ υπέροχη secret santa μου Helia2004 για το τέλειο πακετάκι. Το τι χαμόγελο έχω στη μούρη μου από τις 1μιση που πήρα το πακετάκι απο το ταχυδρομείο δεν περιγράφετε! Πήγε ο άνθρωπος στα πακετάκια και μου δώσε το μεγαλύτερο που χε μέσα η ντουλάπα!
Το πακετάκι είχε μέσα σοκολατάκια, μπισκοτάκια, δεν ξέρω γω πόσα στολιδάκια χριστουγεννιάτικα, κεράκι, ημερολογιάκι, συνδετεράκια χριστουγεννιάτικα, χαρτί υγείας με τον Αγ. Βασίλη πάνω(hohoho), μαγνητάκι, γλυφιτζουράκι....τρέλα!
Φυσικά είχε και βιβλίο από την wishlist μου (Hislop-το νήμα) ΑΛΛΑ το πραγματικά υπέροχο δώρο ήταν το βιβλίο εκτός wishlist!!!
Είναι ένα παραμυθάκι με κάτι γλυκούλικες ζωγραφιές που το έγραψε και ζωγράφισε μόνη της η secret santa μου. Το λένε "Τα δυο λουλούδια". Και φυσικά δεν θα μπορούσε να λείπει και η χειροποίητη καρτούλα με τον βιβλιοποδαράκι μέσα σε γιορτινά αστεράκια! και έχω μείνει ά φ ω ν η! ευχαριστώ πολύ γιαβράκι μου γλυκό!

Profile Image

Ευχαριστώ πολύ taxidiarikopoul
by Panigirtzou 4 yrs ago (12/22/2011)

Έχει κάποιες μέρες που είχε έρθει το ειδοποιητήριο και δυστυχώς λόγω κάποιων δουλειών δε μπορούσα να πάω να παραλάβω το δέμα μου! Σήμερα όμως τα κατάφερα!!!! Ευχαριστώ πολύ ((((((taxidiarikopoul))))) Πήρα το βιβλίο απο τη wishlist μου, ένα υπέροχο ημερολόγια με υπέροχη ευχή"κάθε μήνας να είναι Άνοιξη", μια υπέροχη καρφιτσούλα που τη φοράω ήδη, τσάγια με ξωτικές γεύσεις mango, για τα κρύα βράδια του χειμώνα:)απο το Λονδίνο (βεβαίως βεβαίως) καραμελίτσες που μάρέσουν πολύ αυτές και θα τις έχω στο συρτάρι στη δουλειά (για να μη μου τις πάρει κανείς άλλος!!! Ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά, καλές γιορτές και όλα καλά με το νέο χρόνο! Ευχές για καλές γιορτές σ'όλους!!!

Profile Image

ευχαριστώ πολύ πολύ dennyblue!!
by caterinax 4 yrs ago (12/22/2011)

Πήρα σήμερα ένα πακέτο γεμάτο με ένα σωρό καλούδια, τόσα που ακόμα το αδειάζω! Ο Secret Santa μου έστειλε ένα τέλειο Αγιο Βασίλη στολίδι, μια καρδιά με φως και χρώματα, σοκολάτες, καραμέλες, σελιδοδείκτες, καρτούλα, γαντο-μαριονέτες, ένα ακόμα σετ στολίδια (το πιστεύεις ότι έχω παρόμοια στολίδια και ότι ήθελα να στολίσω δέντρο μόνο με τέτοια ξύλινα.... τι να πω...serendipity, παιδί μου), και στο τέλος τέλος άνοιξα και το βιβλίο και έπαθα πλάκα! Για κάποιο λόγο περίμενα ότι ο Σάντα θα έφερνε λογοτεχνία αλλά μου πήρε αυτό που ήθελα πιο πολύ, το Ημερολόγια Κουζίνας του Μιχαήλ! Αχ ρε Δεσποινάκι, τι να σου πω, το λάτρεψα το πακετάκι κ με έκανες πολύ ευτυχισμένη!
Καλές γιορτές!

Profile Image

O Secret secret santa
by sofiathereader 4 yrs ago (12/22/2011)

εμενα ηρθε το πακετακι μου με τη βραχνη φωνη του ερωδιου που ειναι η συνεχεια απο του μυθους των οτορι που πολυ μου ειχε αρεσει οταν το διαβασα.
επισης ειχε σοκολατακια, τσαγακια, κερακι, σημιωματαριο, σελιδοδεικτη και χριστουγεννιατικα στολιδια

Το μονο πραγμα που δεν είχε ήταν η ταυτότητα του secret santa!
Secret Santa ΑΠΟΚΑΛΥΨΟΥ!!!!!

Profile Image

Ευχαριστώ m1rto!
by Maytrix 4 yrs ago (12/22/2011)

Έλαβα ένα μεγάλο όμορφο πακέτο από σένα και σε ευχαριστώ πολύ.
Μου άρεσε πάρα πολύ η ατζέντα και τα γλυφιτζούρια. Χάρηκα σα μικρό παιδί όταν τα είδα.
Το βιβλίο που μου έκανες δώρο δυστυχώς το έχω διαβάσει :-(
Πάντως, εκτιμώ πολύ την χειρονομία σου.

Σου εύχομαι ολόψυχα καλές γιορτές, με υγεία και χαρά!

Profile Image

Ευχαριστώ πολύ Sousy!!!!
by cardilian 4 yrs ago (12/23/2011)

Σήμερα το πρωί έντυσα την Αντιγόνη χιονούλα και πήγα να τη δω στη γιορτή του νηπιαγωγείου. Ήταν μαζί με τη φίλη της την Αρετή που ήταν κι αυτή ντυμένη χιονούλα. Και τότε ανάμεσα σε φωτογραφικές και κάμερες, βοσκούς και φάτνες, χριστουγεννιάτικα κάλαντα και παιδικές φωνές, η μαμά της Αρετής, ως βοηθός του μυστικού μου Άη Βασίλη (που είναι και γειτόνισσα) μου έδωσε το όμορφο πακετάκι μου με τα δεκάδες δωράκια. Καρτούλα από τα άτομα που ζωγραφίζουν με το στόμα και το πόδι (κι εγώ αυτές χρησιμοποίησα φέτος), ατζέντα για την καινούργια χρονιά, αγιοβασιλάκης διακοσμητικός, φαγώσιμα πολλά και παχυντικά και κάτι (πήλινα;) καταπληκτικά χειροποίητα στολίδια για το δέντρο που θα μας δώσουν χαρά με τις κόρες μας όταν θα τα ζωγραφίσουμε μαζί. Το βιβλίο μου φυσικά Φακίνου (Η τυφλόμυγα). Ευχαριστώ πολύ - πολύ καλή μου Αγιοβασιλίνα και διοργανώτρια. Εύχομαι υπέροχες γιορτές και μια ακόμα πιο υπέροχη χρονιά για σένα και την οικογένειά σου!

Profile Image

Ευχαριστώ πολύ from & Okyrhoe
by mafaldaQ 4 yrs ago (12/23/2011)

Ωωω ναι! Εγώ ήμουν πολύ τυχερή φέτος! Μόλις παρέλαβα από ACS μια κούτα καλούδια με 3 βιβλία (το ένα από τη wishlist μου "Ο παλαιστής και ο δερβίσης"), σελιδοδείκτες, στυλό, μολύβι γρουν, μηχανικό μολύβι και ένα τέλειο ζουζουνί φωσφορούχο που έχει κόλπο και βγάζει και σελιδοδείκτες (υπερπαραγωγή), ένα πολύ τέλειο φουρφούρι (και μετά τη Λιβαδειά τα αγαπώ πολύ), ένα πάρα πολύ χρήσιμο τασάκι τσέπης, φλουρί για τη βασιλόπιτα, σοκολατάκια κέρματα και κάτι άλλα τεράστια που έχω πουμπωθεί και δεν μπορώ να μιλήσω εδώ και ώρα, δυο αγιοβασίληδες σε ξυλάκι (choco pops) και ένα πολύ βολικό μπλοκάκι με post-it! Όλα τέλεια και υπέροχα και θα μασουλάω μέχρι να φύγουν οι γιορτές.

Στο μασούληγμα βοήθησε και τενεκεδένιο κουτάκι (follow up από το ταίρι μου) που μου έστειλε η okyrhoe γεμάτο σοκολατάκια, τσαγάκια (χριστουγεννιάτικα) και jelly belly που μπορείς να κάνεις και συνταγή με αυτά και δεν το ήξερα και μια τέλεια καρφίτσα!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Χρόνια πολλά και καλά και πολύχρωμα!

Profile Image

Υπέροχε, φανταστικέ μου Secret Santa σ'αγαπώ!!!!!!!
by eleftherita 4 yrs ago (12/23/2011)

Η έκπληξή μου όταν είδα στο ειδοποιητήριο ότι έχω δέμα σχεδόν 3 κιλών δεν περιγράφεται! Δεν ξέρω πώς κρατήθηκα και δεν άνοιξα το μαγικό κουτί μέσα στο δρόμο! Όταν τελικά το άνοιξα έμεινα με ανοιχτό το στόμα!!!! Ήταν ασφυκτικά γεμάτο με δώρα!!!!
3 βιβλία (!!!!!): Το "Νορβηγικό Δάσος" του Μουρακάμι (έδωσα συνέντευξη χθες για μια δουλειά στη Νορβηγία! Το κάρμα;!!), "η Φωνή" του Χωμενίδη και "Το Χρώμα του Φεγγαριού" της Παπαδάκη (το οποίο λατρεύω - και εντελώς τυχαία δεν έχει bcid - και αν μου επιτρέπεται λέω να το αιχμαλωτίσω στην βιβλιοθήκη μου!).
Επίσης, ά-πει-ρα σοκολατάκια και καραμελίτσες, χριστουγενιάτικα διακοσμητικά για το σπίτι κεράκια, μαγνητάκια, στολίδια για το δέντρο (τα στόλισα αμέσως, εννοείται!), ημερολόγιο 2012, στέκα με κέρατα τάρανδου και κουδουνάκια (χαχαχα), και (το καλύτερο με το οποίο γέλασα πολύ!) χαρτί υγείας με τυπωμένους αγιοβασίληδες!!!!
2η έκπληξη με περίμενε στην γλυκιά κάρτα ζωγραφισμένη με το στόμα και το πόδι που μου αποκάλυψε ότι ο Secret Santa μου είναι διαφορετικός από τον αποστολέα!!!
Σ'ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου cardilian!! Το δώρο σου μου έδωσε τεράστια χαρά και σφράγισε μία πραγματιά αισιόδοξη μέρα!!!
Εύχομαι μία καλή χρονιά σε εσένα και στην οικογένειά σου!

Profile Image

Thanks my Secret Santa!!!
by MagnoliaLupin 4 yrs ago (12/23/2011)

feather, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!
Σήμερα παρέλαβα το δέμα. Ήταν η τέλεια αρχή των χριστουγεννιάτικων διακοπών.
Ευχαριστώ πολύ για όλα. Για το βιβλίο ( Η Αλίκη στη χώρα του facebook), για τα αστεράκια (τα στόλισα ήδη), το μολυβάκι, την καρτούλα, τα haribo... Από το ταχυδρομείο μέχρι το σπίτι είχα φάει και τα 3 σακουλάκια...
Εύχομαι να περάσεις τα πιο γλυκά Χριστούγεννα και να σου τύχει το φλουρί!

Profile Image

Ευχαριστώ okyrhoe!!!
by anemily 4 yrs ago (12/23/2011)

Όταν γύρισα στο σπίτι με περίμενε ένα κίτρινο δέμα που είχε περίπου το ύψος μου. Ήταν μισοανοιγμένο (δεν άντεχε η μαμά) και μετά τη βοήθησα, και ανοόγαμε ανοίγαμε, ανοίγαμε πακέτα!!! Ήταν όλα τέλεια, και κυρίως η λίμνη των κύκνων και το cd που μιλούσε ένας κύριος και έλεγε το παραμύθι. Το σακίδιο μου άρεσε πολύ και το φόρεσα και έκανα αμέσως βόλτα μέρι την κουζίνα και πίσω (η μαμά δεν με άφησε να βγω μέσα στη βροχή το βράδυ). Α, και οι σφραγιδούλες! Γέμισα το ψυγείο και το πληντύριο πιάτων με κόκκινους αηβασίληδες! Άρεσαν πολύ σε όλους~ δεν ξέρω αν θα τους ξαναδώ αύριο που θα ξυπνήσω και θα είμαι μεγάλη (σημερα είχα τα γενέθλιά μου:-))

Τα υπόλοιπα θα τα δω αύριο, αφού πιω γαλατάκι στην κούπα που μου πήρεςκαι που έχει επάνω ένα κοριτσάκι και θέλει ο μπαμπάς να πίνει καφέ. Όμως είναι δική μου, ε;

Profile Image

RE: Ευχαριστώ okyrhoe!!!
by TIFFANY1972 4 yrs ago (12/24/2011)

(σημερα είχα τα γενέθλιά μου:-))

Χρόνια Πολλά, καλά κι ευτυχισμένα, Ανεμιλάκι μου γλυκό!!!
Εύχομαι υγεία, αγάπη, τύχη και... πολλά βιβλιαράκια :-)))

Profile Image

Ήρθε κι ο δικός μου Bally Claus!!!!!
by deadendmind 4 yrs ago (12/24/2011)

Χθες στη δουλειά και εντελώς ανυποψίαστη, μου χτύπησαν από την είσοδο να έρθω για κάτι. Και βλέπω μπροστά μου την υπέροχη Mariakall να κρατάει μια βαριά πάνινη τσάντα (με το ψευδώνυμό μου ζωγραφισμένο πάνω - τέλεια!) και να μου τη δίνει. Ενθουσιάστηκα, φιληθήκαμε, αγκαλιαστήκαμε, ανταλλάξαμε ευχες. Όταν όμως άνοιξα το πακέτο μετά ενθουσιάστηκα ακόμα περισσότερο! Μαράλκι σε υπερ-ευχαριστώ, ήταν όλα απίστευτα!
1 βιβλίο από τη wishlist (Ο ήχος του ακάλυπτου της Κάλλιας Παπαδάκη) κι 1 αστυνομικό του Γιάννη Μαρή, σοκολατάκια και καραμελίτσες, κάτι υπέροχα στολιδάκια, gingerbread house από το ΙΚΕΑ και τελευταίο και καλύτερο (που έδινε όλο το βάρος στη σακούλα) ένα απίστευτο χριστουγεννιάτικο χειροποίητο φωτάκι, δεν ξέρω πώς να το περιγράψω, που στόλισε το σπίτι μου και το είχα αναμμένο όλο το βράδυ χθες να το κοιτάω.

Ευχαριστώ πάρα πολύ Μαρία, με καταενθουσίασες και με συγκίνησες! Καλές γιορτές να έχουμε με υγεία και χαρά! :-)

Profile Image

Ευχαριστώ secret santa μου!
by olrandir 4 yrs ago (12/24/2011)

Η Ματίνα από Καλλιθέα μου έστειλε το δώρο μου αλλά αμέλησε να αναφέρει και το nickname της για να την ευχαριστήσω και ψευδονομαστικώς εκτός από ονομαστικώς!

Χάρηκα πάρα πολύ για την κάρτα και για την ταύτιση που έννιωσες με τα βιβλία της wishlist μου! Κι εννοείται ότι χάρηκα και για το βιβλίο (Osman's Dream http://books.google.gr/books?id=w8kMQAAACAAJ&dq=Osman's+dream:+the+story+of+the+Ottoman+Empire,+1300-1923&hl=en&sa=X&ei=BJX1TpKHLZSQ8gPwvYycAQ&ved=0CCoQ6AEwAA ), που δεν ήξερα καν ότι έχει έρθει σε ελληνικά βιβλιοπωλεία, πόσο μάλλον ότι έχει μεταφραστεί κιόλας! Καλά έκανες και πήρες την αγγλική έκδοση πάντως, αφού προτιμώ να διαβάζω τα βιβλία στην πρωτότυπη γλώσσα, αν μπορώ.

Σε ευχαριστώ και πάλι πάρα πολύ για το δώρο!

Profile Image

RE: Ευχαριστώ secret santa μου!
by wingsismografoswing 4 yrs ago (1/9/2012)

είναι η MarlaDoe και είναι σχετικά καινούρια.

Profile Image

Zlatko Gr
by gourgouritsa 4 yrs ago (12/24/2011)

να τον ευχαριστήσω και απο εδώ τον secret santa μου γιατί χθες μου έδωσε με το πακετάκι ένα χαμόγελο που το είχα ανάγκη.

Profile Image

Ευχαριστώ πολύ την κολλητή μου την anemily!
by Doddi 4 yrs ago (12/25/2011)

Δεν κατάλαβα ακριβώς γιατί μου έδωσε αυτή την ωραία τσάντα, αλλά ξετρελάθηκα με τα δώρα της φίλης μου! Ειδικά με το φορτηγό που μου διάλεξε μόνη της και που έχει και μια ωραία πέτρα μέσα, έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος :ο) Επίσης μου άρεσε πάρα πολύ το βιβλίο με τα αυτοκόλλητα με τις μπουλντόζες και τους εκσκαφείς. Αυτό άρεσε και στην μαμά μου και τον μπαμπά μου και τα κολλήσανε σχεδόν όλα χτες το βράδυ. Το παραμύθι με τα Τρία Λυκάκια δεν μου το διαβάσανε ακόμα, αλλά σίγουρα θα μου αρέσει. Η τσάντα μου είχε και ένα φανταστικό μπλε παπάκι για το μπάνιο, ένα μολύβι με χιονάνθρωπο που κουδουνίζει, μπαλόνι, σοκολατάκια (που είναι το πιο ωραίο δώρο τελικά), ένα σκουφί με τον φίλο μου τον Μπομπ Σφουγγαράκη και ένα αυτοκόλλητο του Ουίνι, που το βάλαμε στον τοίχο, αλλά σήμερα το πρωί σκέφτηκα ότι πρέπει να το δώσω πίσω στην Τίτιγια, γιατί είναι "κο της". Η μαμά μου λέει ότι μου το έκανε "δώγιο" και γι' αυτό θα το κρατήσω. "Πολλά" σε όλους!

Profile Image

RE: Ευχαριστώ πολύ την κολλητή μου την anemily!
by wingStrangeEmilywing 4 yrs ago (12/28/2011)

"Πολλά" σε όλους!

LOL!
"Πολλά" και σε σένα κολλητέ της κολλητής μου! :-)

Profile Image

by elenaiah 4 yrs ago (12/26/2011)

Έχω στείλει στο ταίρι μου μία εβδομάδα τώρα το δωράκι του.Ταίρι μου πες μου σε παρακαλώ αν το έχεις παραλάβει.Κάθε μέρα περιμένω να δω μηνυματάκι σου και δε βλέπω φως στον ορίζοντα!

Profile Image

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ CHRISSALATAS ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΣΟΥ
by kirki22 4 yrs ago (12/26/2011)

Ο φετινος secret santa με επισκεφτηκε στη δουλεια, ηταν o chrissalatas που εκτος το μεγαλο χαμογελο και τις ευχες κουβαλουσε και τις δωραρες μου! απο το κουτι ξεχυθηκαν καραμελες, σοκολατακια, καθε λογης γλυκισματα και πολυχρωμα μπαλονια!! αντι για ενα με περιμεναν 2 βιβλια το "κατα ιησουν ευαγγελιο" του Saramago και " το νησι κατω απο τη θαλασσα" της Allende, ηδη ξεκινησα το πρωτο και μ'αρεσει!! ευχαριστω secret santa μου χρονια πολλα και καλα για τις ημερες, πολλες ευχες για τη γιορτη σου και ελπιζω καποια στιγμη να ξαναβρεθουμε και να τα πουμε με πιο ησυχια!
και ενα μηνυματακι για το ταιρι μου: στις 14/12 εχω στειλει το πακετακι σου γιατι δεν το εχεις λαβει....αν δε δω μηνυμα μεχρι την τεταρτη θα σου στειλω pm δε σε εχω ξεχασει...
φιλια σε ολα τα μελη ευχες για υγεια σε ολους και τις οικογενειες σας!!!

Profile Image

ευχαριστούμε eirini1!!!!!!!!
by efou 4 yrs ago (12/27/2011)

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ το δεματάκι μου από την αγαπημένη Ειρήνη1!!!
Καταρχάς νομίζω ότι είναι γραφτό της με την οικογένειά μου γιατί πέρυσι ήταν ο σάντα της μαμάς μου ΡέναΡο!!! Λοιπόν το πακετάκι ήταν απίστευτο.....καταρχάς το βιβλίο ήταν απ'αυτά που ήθελα περισσότερο της λατρεμένης Ζυράννας Ζατέλη και μιας και είναι διηγήματα ήδη ξεκίνησα διαβάζοντας το πρώτο!
Μετά είχε άπειρα χειροποίητα στολιδάκια, σελιδοδεικτάκια, καρτούλες, όλα πραγματικά υπέροχα (ειδική αναφορά στα στολιδάκια πάκμαν που πολύ μ'αρέσουν και θα μπορώ να τα έχω κρεμασμένα όλο το χρόνο).
Επίσης, ατζέντα με πολύ όμορφη θήκη και σημειωματάριο! και φυσικά η φανταστική Ειρήνη συμπεριέλαβε και δωράκια για τη μαμά μου και περσινό της ταίρι!
Πραγματικά μεγάλη χαρά κάναμε και οι δυο μας, ευχαριστούμε πολύ ρε κορίτσιιιι!
τέλος να πω ότι πραγματικά παρέλαβα το δέμα σε μια δύσκολη στιγμή, στο δρόμο προς τον οδοντίατρο για εξαγωγή έγκλειστου φρονιμίτη, οπότε αυτό μου έδωσε πολύ κουράγιο, χιχι! Α και την ώρα που είχα γυρίσει σπίτι μου με ένα φρονιμίτη λιγότερο και χάζευα τα δωράκια με πήρε τηλέφωνο και η Eva4Eva για να μου πει ότι έλαβε και το δικό μου πακετάκι, οπότε επήλθε η ολοκλήρωση :-Ρ

Profile Image

RE: ευχαριστούμε eirini1!!!!!!!!
by eirini1 4 yrs ago (12/27/2011)

Πολύ χαίρομαι που σου άρεσε το δωράκι σου και κυρίως που το πήρες πριν φύγει ο santa για το ροβανιέμι (ναι εκεί είναι το πραγματικό χωριό του, τον έχω δει)
Πολλές ευχές σε όλη την οικογένεια και χρωστάω ένα δωράκι στον πατέρα αλλά δώστε μου ένα χρόνο μέχρι να γίνω ο secret santa του!!
Καλές γιορτές! :)

Profile Image

RE: RE: ευχαριστούμε eirini1!!!!!!!!
by efou 4 yrs ago (12/28/2011)

Πολλές ευχές σε όλη την οικογένεια και χρωστάω ένα δωράκι στον πατέρα αλλά δώστε μου ένα χρόνο μέχρι να γίνω ο secret santa του!!

χαχα ναι, είμαι σίγουρη πως άμα λάβει μέρος του χρόνου, εσύ θα είσαι ο σίκρετ του!!

καλές γιορτές και σε σένα γλυκιά μου και πάλι ευχαριστούμε πολύ!!!

Profile Image

mikrh-melody...
by Singularity2007 4 yrs ago (12/27/2011)

σε ευχαριστώ πολύ για το υπέροχο δώρο. Χρόνια πολλά και μια ακόμα καλύτερη χρονιά να έχεις!

Profile Image

Ευχαριστω πολυ, panost!!!
by drjeckyllmshyde 4 yrs ago (12/27/2011)

Σημερα παρελαβα κι εγω με πολυ χαρα το δεμα απο τον secret santa μου!!! Ανοιγοντας το, δεν ηξερα τι να πρωτοψαχουλεψω...Υπηρχαν δυο βιβλια απο τη wishlist μου (τα οποια ηθελα εδω και καιρο να διαβασω...), ενα κουτακι με χριστουγεννιατικα στολιδια, μαγνητικοι σελιδοδεικτες, μολυβακια-αγιοβασιλακια, ενα γλυκυτατο σημειωματαριο, μια χριστουγεννιατικη πετσετουλα και μια πολυ ομορφη καρτα με υπεροχες ευχες!!! Σε ευχαριστω πολυ, panost! Ευχομαι ο,τι καλυτερο και σε σενα!!!

Profile Image

RE: Ευχαριστω πολυ, panost!!!
by panost 4 yrs ago (12/28/2011)

ουφ το παρελαβε!!!!καλη χρονια ταιρακι μου!!!!!! :)

Profile Image

Ευχαριστώ πολύ abbax
by Alerion 4 yrs ago (12/27/2011)

Μετά τα φιλιά και τις αγκαλιές με την μαμά μου αφού μπήκα στην πόρτα σήμερα και τα λοιπά οικογενειακά είδα ένα φάκελο να με περιμένει στο γραφείο μου. Ευχαριστώ λοιπόν τον abbax για το βιβλίο της Ellis Peters "The pilgrim of hate", την πεταλουδίτσα της 'Μιας και της Άλλης" και την όμορφη χειροποίητη μάλλον καρτούλα. Μεγάλη έκπληξη!!! Ευχαριστώ και πάλι.

Υ.Γ. Mtzam ήξερες κάτι?

Profile Image

Έχω τον καλύτερο Άη Βασίλη! {Eva4eva}
by Helia2004 4 yrs ago (12/29/2011)

Τώρα γράφει ο karjim...
Σήμερα το πρωί στις 9:00 χτύπησε η εξώπορτα. Δεν πρόλαβα να ανοίξω γιατί όποιος ήτανε πέρασε μέσα μάλλον επειδή του άνοιξε κάποιος άλλος. όταν χτύπησε και το κουδούνι της πάνω πόρτας ήμουν σίγουρος ότι είναι ο ταχυδρόμος (μας έχει μάθει με τόσα πακέτα που παίρνουμε οι bookcrossers). Το περίεργο είναι ότι δεν περίμενε να του ανοίξει κανείς. Όταν άνοιξα την πόρτα το μόνο που βρήκα ήταν ένα δέμα ακουμπισμένο στο χαλάκι της πόρτας. Σαν να ήταν πράγματι δώρο από έναν αόρατο Άη Βασίλη. Δεν το πήρα καν στα χέρια μου αλλά φώναξα κατευθείαν την Ήλια να το πάρει. Το πήρε με λαχτάρα (αλλά και προσπάθεια γιατί ήταν πολύ βαρύ) και άρχισε να το ανοίγει. Δεν μπορώ να περιγράψω τι έγινε. Της ζήτησα να γράψει κάτι σε ένα τετράδιο για να το αντιγράψω στο φόρουμ.
Αυτά έγραψε η Ήλια (χωρις διορθώσεις):
Αγαπημένε μου Άι Βασίλι. Πόσο θα ήθελα να έρθω εκοί και να σε αγκαλιάσω. Όμος αυτό δεν γίνεται. Έτσι και ίπα να στα πω προφορικά. Αυτά τα δόρα είναι τέλια, όχι είναι φανταστικά μμμμμ δε ξέρω τι να πω. Τα βιβλία αυτά τα πολά , ο πλίαρχος (στμ: "Ο δεκαπενταετής πλοίαρχος" εικονογραφημένος), ο Μιχάζουζεν (στμ" "Οι περιπέτειες του βαρώνου Μυνχάουζεν", εικονογραφημένο), οι τρις σωματοφύλακες (στμ. εικονογραφημένο) και το τεράστιο για την ιστορία της μουσικής είναι ηπέροχα!Και τα αυτοκόλλητα ! Και το φοβερό σιντι που δεν άκουσα ακόμα. Όμος πιο πολλύ μου άρεσαν η κάρτα και το χαρτί που έγραψες. Ευχαριστώ πολή καλέ μου Άι Βασίλη Έυη!!!
Καλή Χρονιά!

Karjim: Είναι η δεύτερη φορά που συμμετέχει η Ήλια στο Ballyclaus και για δεύτερη φορά έχει έναν υπέροχο SecretSanta που τον λένε Εύη (πρόπερσι ήταν η StrangeEmily). Φέτος μάλιστα έστειλε δώρο σε δασκάλα και πήρε από δασκάλα οπότε είναι ενθουσιασμένη. Σ' ευχαριστούμε κι εμείς Eva4Eva και τις διοργανώτριες γι' αυτόν τον υπέροχο θεσμό που ομορφαίνει τις γιορτές μας. Μια υπέροχη χρονιά σε σένα και σε όλους με υγεία, αγάπη, μουσική και βιβλία!

Profile Image

RE: Έχω τον καλύτερο Άη Βασίλη! {Eva4eva} + Ευχαριστώ efouuuuuuu!!!!
by Eva4Eva 4 yrs ago (1/15/2012)

Αχ, πολύ χαίρομαι που άρεσαν τα δωράκια στη μικρούλα Ήλια!! <3 Μακάρι έχοντας ακούσει τη μουσικούλα και διαβάσει τα βιβλία να είναι ακόμα εξίσου ενθουσιασμένη! :)

Και κάπου εδώ αν και πολύ καθυστερημένα (επαναπαύτηκα στο ότι μιλήσαμε τηλεφωνικά...) να πω ένα μεγάλο γιούπι για τον δικό μου Άη Βασίλη, την efou!!! <3 Μου έστειλε το «Γυρισμό» της Victoria Hislop (μια φίλη από Ισπανία με είχε ψήσει να το διαβάσω όπως-και-δήποτε!) μαζί με πολλά πεντανόστιμα-φαγώσιμα και μη καλούδια! :) Σ' ευχαριστώ πολύ, Εφούλι!! *ματς-μουτς*

Profile Image

ήρθε και έφυγε!
by PinkManager 4 yrs ago (12/29/2011)

Το δικό μου ταίρι, κατά BC pengman μου έστειλε την Παρασκευή το δικό του πακετάκι με το "Vineland" του Pynchon, μια ωραία δυναμική κάρτα και μια ΤΕΛΕΙΑ λευκή σοκολάτα τραγανή! Σόρι που δεν έγραψα νωρίτερα, αλλά ξεχάστηκα. Έφυγε και το δικό μου πακετάκι σήμερα, αν και καθυστερημένο, γιατί είχα κάνει ειδική παραγγελία το βιβλίο του ταιριού, η οποία καθυστέρησε. Φιλιά σε όλους και καλά να περνάτε, μα πιο πολλά φιλιά στον Pengman!

Profile Image

RE: ήρθε και έφυγε!
by wingpengmanwing 4 yrs ago (12/29/2011)

Το δικό μου ταίρι, κατά BC pengman μου έστειλε την Παρασκευή το δικό του πακετάκι με το "Vineland" του Pynchon, μια ωραία δυναμική κάρτα και μια ΤΕΛΕΙΑ λευκή σοκολάτα τραγανή! Σόρι που δεν έγραψα νωρίτερα, αλλά ξεχάστηκα. Έφυγε και το δικό μου πακετάκι σήμερα, αν και καθυστερημένο, γιατί είχα κάνει ειδική παραγγελία το βιβλίο του ταιριού, η οποία καθυστέρησε. Φιλιά σε όλους και καλά να περνάτε, μα πιο πολλά φιλιά στον Pengman!

Μπράβο! Και είχα ανησυχήσει λίγο (-:

Profile Image

RE: ήρθε!
by zacharenia 4 yrs ago (1/14/2012)

Άργησα να πάω να παραλάβω το πακέτο μου. Είχε μέσα ένα κάρο πράματα: Δύο βιβλία, "των κοχυλιών και του αίματος" και την "απολογία του Σωκράτη" και κάρτες και φακελάκια τσάι και σοκολατάκια και στυλό κι ένα μενταγιόν μπουκ-κροσινγκ και σκουλαρίκια και μια κονκάρδα και σελιδοδείκτες...ουφ
Σ'ευχαριστώ πολύ ταίρι μου και καλή χρονιά να έχουμε!!!

Profile Image

RE: RE: ήρθε!
by PinkManager 4 yrs ago (1/14/2012)

Zacharenia είχα ανησυχήσει γιατί πέρσι είχε χαθεί το πακέτο μου, αλλά τέλος καλό όλα καλά! Καλή χρονιά!

Profile Image

ήρθε!
by mtzam 4 yrs ago (1/19/2012)

Ευχαριστώ τον jk77 πού εχθές ήρθε στο σπίτι μου και μου έφερε ένα βιβλίο ένα φαναράκι ένα βιβλιοστάτη και σοκολατάκια εξ Αμερικής που πήρε από το αεροδρόμιο. Μπορεί να μην ήταν secret santa και να μην βρήκε τη wishlist μου στο προφίλ μου, αλλά τουλάχιστον μετά από εκατό τηλέφωνα και μηνύματα, καταφέραμε να βρεθούμε.
Συνεπώς, άλλος γιόρταζε εχθές άλλος πήρε δώρο!!! Τα σοκολατάκια σου τα καταβρόχθησαν παριστάμενοι φίλοι και εσύ έχασες την καταπληκτική πίτσα που φουρνίζαμε εχθές για τον εορτάζοντα.

Profile Image

Ευχαριστώ Alerion!
by mikrh-melody 4 yrs ago (12/29/2011)

Χρόνια πολλά σε όλους. Παρέλαβα σήμερα κι εγώ το δωράκι μου, μετά τη μικρή εκδρομή στο κέντρο διαλογής των ΕΛΤΑ. Είχε μέσα το Jonathan Strange and Mr. Norrell από τη wishlist μου, χριστουγεννιάτικα στολιδάκια και σοκολατίτσες.Ευχαριστώ και παλι Alerion.

Profile Image

RE: Ευχαριστώ Alerion!
by Alerion 4 yrs ago (12/30/2011)

Άντε και αναρωτιόμουν κι εγώ. Λυπάμαι που δεν ήρθε πριν τα Χριστούγεννα, αλλά ευτυχώς δεν άργησε όσο το περσινό να φτάσει. Καλές γιορτές και τουχρόνου.

Profile Image

Ευχαριστώ gia-wk
by alaleon 4 yrs ago (12/30/2011)

Χθες παρέλαβα το πακέτο μου από το ταχυδρομείο και το άνοιξα επιτόπου. Μέσα βρήκα «Τα τέσσερα χρώματα του καλοκαιριού» από την λίστα μου και το « Εχθροί εξ αίματος» του αρκά. Επίσης βρήκα χριστουγεννιάτικα στολίδια και μια - πως να το πω - στέκα άγιος Βασίλης. Τα περισσότερα μόλις γύρισαν σπίτι τα οικειοποιήθηκε ο μικρός. Εκτός βέβαια από τα βιβλία. Τα χρώματα τα διάβασα κιόλας! Σε ευχαριστώ πολύ secret santa μου gia-wk :) Καλή πρωτοχρονιά σε όλους!

Profile Image

Εγώ πάλι τίποτα...
by wingmariakallwing 4 yrs ago (12/30/2011)

Δεν έχω πρόβλημα, άλλωστε εμείς τα δώρα μας τα κάνουμε την Πρωτοχρονιά, για να πάει καλά ο χρόνος, οπότε τώρα που θα έρθει την νέα χρονιά θα είναι καλύτερα, όμως φοβάμαι μην το έχει στείλει νωρίς το ταίρι μου και έχει χαθεί. Είναι και κάπως ούφο ο ταχυδρόμος μας, μένω στο 4 και βρίσκω γράμματα που έπρεπε να πάνε στο 2, στο 3 ή στο 5 :-) Πραγματικά δεν έχω πρόβλημα, μόνο να μου πείτε πότε να αρχίσω να ανησυχώ.

Profile Image

ευχαριστώ πολύ, καλή μου Κirki22 :ο))
by from 4 yrs ago (12/30/2011)

Καλό μου ταίρι KIRKI22, σ’ ευχαριστώ πολύ για το δεματάκι σου, το οποίο πράγματι παρέλαβα νωρίς…
…όμως λόγω δουλειάς, άργησα να γράψω τις εντυπώσεις και τα πολλά μου ευχαριστώ!!
:ο))

Το πακετάκι σου ήταν υπέροχο και ιδιαίτερα «προσεγμένο»!
Είχε μέσα δύο (!!!!) από τα βιβλία που ήθελα πάρα πολύ (το “Washington Square” του Henry James –ήδη ξεκίνησα να το διαβάζω- και το “Middlemarch” της George Eliot), καθώς και ένα ακόμη βιβλίο με χριστουγεννιάτικες ιστορίες (τέλειο για το κλίμα των ημερών!) του Λεο Μπουσκάλια. Επίσης, ένα πανέμορφο κρεμαστό μάτι (πολύ χρήσιμο, ώστε να μη με ματιάζει κανείς όλο το 2012!), ένα κουτί νοστιμότατα σοκολατάκια (να ‘ταν κι άλλα…) και μία καρτούλα με πολύ όμορφες και θερμές χριστουγεννιάτικες ευχές!

Σε ευχαριστώ πολύ, καλή μου Κirki22 και σου εύχομαι να περάσεις μια πολύ όμορφη Παραμονή Πρωτοχρονιάς, και το 2012 να σου χαρίσει απλόχερα όλα όσα επιθυμείς!
:ο))

ΥΓ. Φυσικά και ελπίζω να σε δω από κοντά σε κάποιο από τα επόμενα meet-ups (ειδικά αυτό του Ιανουαρίου –που δεν το χάνω με τίποτα κάθε χρόνο!!!!)

Profile Image

ευχαριστώ πολύ olrandir!
by abbax 4 yrs ago (12/30/2011)

Ευχαριστώ για τα γαμάτα βιβλία και τα ακόμα καλύτερα γλυκά! Κοντεύουν να τελειώσουν ήδη. Τα γλυκά, όχι τα βιβλία.

Profile Image

Αγαπητό μου ταίρι areir:
by ZlatkoGR 4 yrs ago (12/30/2011)

Σου γράφω αυτό το γράμμα για να σε ευχαριστήσω που υπήρξες γαμάτο ταίρι και μου έσωσες μια κακή, μέχρι την ώρα που άνοιξα το πακέτο σου, μέρα. Με το χαρτοπλεκτικό αστέρι σου θα το παίζω νίντζα αν και μάλλον εσύ για στολίδι το προόριζες, τις ετικέτες και τους σελιδοδείκτες σου θα τα χρησιμοποιήσω σύντομα, το Oblivion του David Foster Wallace και το Freedom του Jonathan Franzen είναι βιβλία που ήθελα καιρό, ο Inky του Pac-Man είναι υπέροχος, τη χειροποίητη καρτούλα την αγαπώ. Καλή χρονιά να έχεις!

Σ' ευχαριστώ πολύ,
ZlatkoGR

Υ.Γ. Είχα αποφασίσει πως δε θα ξαναδηλώσω συμμετοχή στο BallyClaus εκτός και αν φέτος χαιρόμουν πολύ με το ταίρι μου. Θα ξαναδηλώσω.

Profile Image

Ευχαριστώ ποοοοοολυυυυυυυυύ!!!!
by wingaaoutswing 4 yrs ago (12/30/2011)

Θα ήθελα να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου τον Merolia για το ωραίο δεματάκι που παρέλαβα. Είχε μέσα 2 βιβλιαράκια, μια σοκολάτα σε σχήμα σελιδοδείκτη, ένα στολιδάκι για το δεντάκι μου, ένα μαγνητάκι με γατούλες (το οποίο στολίζει ήδη το ψυγείο μου), το φωτάκι για να διαβάζω το βράδι χωρίς να ενοχλώ (μου το πήρε βέβαια ο Κώστας και το έβαλε στο αναλόγιό του με την δικαιολογία οτι εγώ κοιμάμαι νωρίς). Ευχαριστώ πολύ πολύ γιατί έδωσε μια ευχαριστη νότα! Θέλω κιόλας να με συγχωρέσει γιατί την ταλαιπώρησα με την wish list μου που ήταν στην προέκταση του προφίλ μου και όχι εκεί που είναι στην νέα μορφή του site.

Profile Image

RE: Ευχαριστώ ποοοοοολυυυυυυυυύ!!!!
by wingMeroliawing 4 yrs ago (12/31/2011)

Χαίρομαι που έλαβες το πακέτο, είχα αρχίσει να ανησυχώ! Συγνώμη που δεν ανακάλυψα την wishlist! Είμαι καινούρια και δεν έχω εξοικειωθεί με το χώρο. Ελπίζω να σου αρέσουν τα βιβλία. Ελπίζω επίσης και το δικό μου πακετάκι να έρθει μέσα στη βδομάδα γιατί μετά πρέπει να φύγω στο εξωτερικό και δε θα μπορώ να το παραλάβω...

Profile Image

Ευχαριστω makimath
by dimtheod 4 yrs ago (12/30/2011)

Παρέλαβα κι εγώ το δεματάκι μου με ένα βιβλίο από τη wishlist....Ευχαριστώ πολύ makimath!!! (και για την κάρτα και τις καραμέλες)

Profile Image

Kι ολο περιμενω....
by wingtzoutzouwing 4 yrs ago (1/1/2012)

Ακομα περιμενω αλλα ειμαι γνωστη για την υπομονη μου!!!
Αλλωστε και και το δικο μου δεμα εφυγε την Παρασκευη (ατιμο βιβλιο που διαλεξα να παρω απο τη wish list του ταιριου μου,αργησα αλλα το βρηκα!) και ετσι το ταιρι μου θα το παραλαβει αυριο-μεθαυριο....

Profile Image

RE: Kι ολο περιμενω....
by denyblue 4 yrs ago (1/8/2012)

Με μεγάλη μου χαρά παρέλαβα κι εγώ το πανέμορφο δωράκι μου από τη γλυκια tzoutzou!!!Το βιβλίο απο τη λίστα μου"Συνταγές για κουζίνα αποψάτη", που φαίνεται να σε παίδεψε μέχρι να το βρεις, ένα υπέροχο cd με Χριστουγεννιάτικα τραγούδια ,ένα πανέμορφο στολίδι χιονονιφάδα για το δεντράκι μου,ένα ντιζαϊνάτο μπλοκάκι MEMO με μαγνητάκι για το ψυγείο μου,άπειρες καραμέλες και σοκολατίτσες και μια υπέροχη καρτούλα με τις πιο υπερ-υπεροχότατες ευχές του κόσμου:)Κοριτσάκι μου γλυκό εύχομαι να έχεις και εσύ μια υπέροχη συναρπαστικογαμάτη Χρονιά:D
Σ' ευχαριστώ απέραντα και για το δωράκι και για την υπομονή σου μέχρι να έχω πρόσβαση στην τεχνολογία να σου απαντήσω.Μεγάλο φιλί με κρότο!!!!

Profile Image

RE: RE: Kι ολο περιμενω....
by wingtzoutzouwing 4 yrs ago (1/9/2012)

Με μεγάλη μου χαρά παρέλαβα κι εγώ το πανέμορφο δωράκι μου από τη γλυκια tzoutzou!!!Το βιβλίο απο τη λίστα μου"Συνταγές για κουζίνα αποψάτη", που φαίνεται να σε παίδεψε μέχρι να το βρεις, ένα υπέροχο cd με Χριστουγεννιάτικα τραγούδια ,ένα πανέμορφο στολίδι χιονονιφάδα για το δεντράκι μου,ένα ντιζαϊνάτο μπλοκάκι MEMO με μαγνητάκι για το ψυγείο μου,άπειρες καραμέλες και σοκολατίτσες και μια υπέροχη καρτούλα με τις πιο υπερ-υπεροχότατες ευχές του κόσμου:)Κοριτσάκι μου γλυκό εύχομαι να έχεις και εσύ μια υπέροχη συναρπαστικογαμάτη Χρονιά:D
Σ' ευχαριστώ απέραντα και για το δωράκι και για την υπομονή σου μέχρι να έχω πρόσβαση στην τεχνολογία να σου απαντήσω.Μεγάλο φιλί με κρότο!!!!

Tο ηξερα οτι δεν ειχες προσβαση σε δικτυο,καλε!!!!Με ειδες να γραφω παραπονα γι αυτο????(ενω περσυ????)
Πολυ χαιρομαι που σου αρεσαν τα καλουδια αν και αργησα να τα στειλω γιατι το παλιοταχυδρομειο της περιοχης ηταν συνεχεια με μια ουρα ως τα εξω.Ετσι πηγα τρεις φορες και τρεις φορες εφυγα απραγη!!!!!Το βιβλιο με δυσκολεψε ναι,αλλα το βρηκα το ατιμο!!!!

Profile Image

Αναμονή...
by wingpengmanwing 4 yrs ago (1/1/2012)

...με κάποια αγωνία. Θα με ξαφνιάσει φέτος ο Santa μου. Με περιμένει στην Αθήνα, ή στο Αμβούργο; Δεν έχω νεότερα μέχρι στιγμής!

Profile Image

Ευχαριστώ alaleon!
by wingpengmanwing 4 yrs ago (1/4/2012)

Συναντήθηκα χθες με τον Santa μου και μου έδωσε το δωράκι του, την "Πανούκλα" του Καμύ (Το κόβω να διαβάζεται μονορούφι στο αεροπλάνο της επιστροφής (-;). Ο δικός μου Santa είναι και κατ' όνομα "Βασίλης" (-; χιχί!

Και του χρόνου να 'μαστε καλά, παιδιά! Ευχαριστώ άλλη μια φορά και τις διοργανώτριες!

Profile Image

Το πακετάκι παραδόθηκε σήμερα!
by TIFFANY1972 4 yrs ago (1/4/2012)

Βγήκαμε για καφέ με το ταίρι μου πριν κάμποσες ώρες και της έδωσα το πακέτο της.
Έδειξε να το χάρηκε πολύ :-)))

Δε γράφω περισσότερα, αφήνω εκείνη να δώσει λεπτομέρειες...

Profile Image

Χίλια ευχαριστώ TIFFANY1972!!!!!!!!!
by wingMeroliawing 4 yrs ago (1/4/2012)

Έλαβα σήμερα προσωπικά ένα τεράστιο γιορτινό πακέτο, πραγματικά υπέροχο. Τι να πρωτοπώ; Τα βιβλία, τα αμέτρητα δωράκια, τις συμβουλές και το καλωσόρισμά μου στην παρέα των bookcrossers; Χάρηκα πάρα πολύ σήμερα! Ευχαριστώ υπέροχε secret santa! Ελπίζω να είμαστε σε επαφή. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

Profile Image

RE: Χίλια ευχαριστώ TIFFANY1972!!!!!!!!!
by Drmakspy 4 yrs ago (1/8/2012)

Σου έτυχε το πιό γλυκό κορίτσι του Bookcrossing! Πόσο τυχερή είσαι!

Profile Image

RE: RE: Χίλια ευχαριστώ TIFFANY1972!!!!!!!!!
by TIFFANY1972 4 yrs ago (1/8/2012)

Σου έτυχε το πιό γλυκό κορίτσι του Bookcrossing! Πόσο τυχερή είσαι!

Είναι όντως πολύ γλυκιά. Μα, πού την ξέρεις;

Profile Image

RE: RE: RE: Χίλια ευχαριστώ TIFFANY1972!!!!!!!!!
by wingMeroliawing 4 yrs ago (1/8/2012)

Προφανώς εσένα εννοούσε! Κι ήμουν όντως πολύ τυχερή!! :-)

Profile Image

Ευχαριστω την Secret santa μου, ROBBERGIRL!
by mary_kotsop 4 yrs ago (1/5/2012)

Ηey συνονοματη..!Σημερα το απογευμα παρελαβα το δεμα!!! Ευχαριστω παααααρα πολυ...! Ευχαριστω για το βιβλιο απο τη wish list μου (Μια μεγαλη καρδια γεμιζει με ελαχιστα) αλλα και για το εξτρα βιβλιο!! ( Θυμαμαι) Εννοειται πως θα τα διαβασω αμεσως και τα δυο..! Α, το δεμα μου ειχε και μαγνητακια και δυο τελεια τελεια μολυβια!! Ευχαριστω ROBBERGIRL!!! :):):) Ευχαριστωωωωωω! Να εχεις εναν υπεροχο νεο χρονο, τυχερο, ερωτικο και χαμογελαστο!! :) ;)

Profile Image

Ευχαριστω ταιρι μου MagnoliaLupin!!
by wingtzoutzouwing 4 yrs ago (1/9/2012)

Καινουργιο μελος ε? Καλωσηρθες λοιπον!!!

Σημερα παρελαβα το κιτρινο φακελο!!!!!!Κανενα προβλημα για την καθυστερηση,αφου πηρα βιβλιο απο το ταιρι μου,δεν εχω παραπονο(και Καθαρα Δευτερα να εφτανε παλι θα χαιρομουν)!!!Τα πιο υπεροχα ομως πραγματακια ηταν τα χειροποιητα!!Ο σελιδοδεικτης-γλωσσοπιεστρο και το ημερολογιακι-δεντρο(γαματες οι συνταγες που εχουν απο πισω οι μερες!).Φυσικα ειχε κι αλλα μεσα το δεματακι μου αλλα αυτα ηταν τα καλυτερα!!!
Οσο για το βιβλιο (Θυελλα απο Ατσαλι του G.R.R. Martin,τομος Β),εκανα λαθος στη λιστα μου και το ειχα επιτομο ενω δεν υπαρχει!!!!Η επανεκδοση του ειναι και αυτη διτομη!!!Οποτε μου μενει να παρω και τον τομο Α και θα ειμαι κομπλε!
Σε ευχαριστω παααααρα πολυ για ολο τον κοπο που μπηκες για μενα!!!
Και σου ευχομαι ολα τα καλα να τα εχεις αυτην τη χρονια!!!!Σμουατς!

Profile Image

Κίτρινος φάκελος
by wingpengmanwing 4 yrs ago (1/9/2012)

Σημερα παρελαβα τον κιτρινο φακελο[...]

Άσχετο: Το άκρον άωτον θα ήταν να λάβει κανείς το μυθιστόρημα "Ο κίτρινος φάκελος" του Καραγάτση μέσα στον κίτρινο φάκελο! Και μην ξεχνάτε, κίτρινο=bookcrossing! (-;

Profile Image

Παρακαλώ :-)
by MagnoliaLupin 4 yrs ago (1/10/2012)

Καινουργιο μελος ε? Καλωσηρθες λοιπον!!!

Σημερα παρελαβα το κιτρινο φακελο!!!!!!Κανενα προβλημα για την καθυστερηση,αφου πηρα βιβλιο απο το ταιρι μου,δεν εχω παραπονο(και Καθαρα Δευτερα να εφτανε παλι θα χαιρομουν)!!!Τα πιο υπεροχα ομως πραγματακια ηταν τα χειροποιητα!!Ο σελιδοδεικτης-γλωσσοπιεστρο και το ημερολογιακι-δεντρο(γαματες οι συνταγες που εχουν απο πισω οι μερες!).Φυσικα ειχε κι αλλα μεσα το δεματακι μου αλλα αυτα ηταν τα καλυτερα!!!
Οσο για το βιβλιο (Θυελλα απο Ατσαλι του G.R.R. Martin,τομος Β),εκανα λαθος στη λιστα μου και το ειχα επιτομο ενω δεν υπαρχει!!!!Η επανεκδοση του ειναι και αυτη διτομη!!!Οποτε μου μενει να παρω και τον τομο Α και θα ειμαι κομπλε!
Σε ευχαριστω παααααρα πολυ για ολο τον κοπο που μπηκες για μενα!!!
Και σου ευχομαι ολα τα καλα να τα εχεις αυτην τη χρονια!!!!Σμουατς!

Ουφ! Χαίρομαι που σ' άρεσε. Είχα ένα άγχος για το βιβλίο, αλλά ευτυχώς. Να μαγειρεύεις τις συνταγές και να με θυμάσαι :-p
Καλή χρονιά γεμάτη ευχάριστες εκπλήξεις κ πολλά χαμόγελα!

Profile Image

Είμαι η τελευταία?
by RenaRo 4 yrs ago (1/10/2012)

Δεν έχω λάβει ακόμη κάποιο φάκελλο. Δεν με πειράζει που περάσαν οι γιορτές.Αντιθέτως!!
Τώρα που γυρίσαμε στα καθημερινά και το σπίτι άδειασε από κόσμο,πιο πολύ θα χαρώ αν τελικά έρθει δωράκι.Άλλωστε με θυμήθηκε ο περσινός μου Santa, η eirini1!!!
Πάντως, αγαπητέ φετινέ Santa, να σου πω ότι έχω γενέθλια το Φλεβάρη και ονομαστική γιορτή το Νοέμβρη. Και τότε καλά θα είναι!!!!!

Profile Image

Ταιρι μου ποια είσαι εδώ;;
by ansiageorgaki 4 yrs ago (1/13/2012)

Αναζητώ το ταίρι μου την Μαίρη. Άργησα να πάω στο ταχυδρομείο η γαιδούρα. Ευχαριστώ πολύ για το βιβλίο και τα δωράκια, ειδικά η καρτούλα τι όμορφη, πως την έκανες; Ξεφεύγω. Δεν το χω διαβάσει, τέλεια επιλογή! :D

Profile Image

RE: Ταιρι μου ποια είσαι εδώ;;
by feather_87 4 yrs ago (1/17/2012)

Αναζητώ το ταίρι μου την Μαίρη. Άργησα να πάω στο ταχυδρομείο η γαιδούρα. Ευχαριστώ πολύ για το βιβλίο και τα δωράκια, ειδικά η καρτούλα τι όμορφη, πως την έκανες; Ξεφεύγω. Δεν το χω διαβάσει, τέλεια επιλογή! :D

Το ταίρι σου είναι η αδρφή μου :PP Mary_kotsop το όνομα της. Θα της μεταβιβάσω τις ευχαριστίες σου :)

Profile Image

helena100, 100 ευχαριστώ!!!
by RenaRo 4 yrs ago (1/25/2012)

Η καλή Santa αργεί αλλά.... αποζημιώνει!!!
Σήμερα παρέλαβα ένα πακέτο με στολίδια,γλυκάκια, μια όμορφη ασημένια καρφίτσα,βιβλίο από τη whishlist μου( Οι διορθώσεις του Φράνζεν) και:
ΕΚΠΛΗΞΗ! Κι άλλο βιβλίο, τυλιχτό, για τα γενέθλια μου που είναι το Φλεβάρη. Τελικά, λίγη γκρίνια στο forum ποτέ δεν βλάπτει (τον γκρινιάρη τουλάχιστον).
Σύμφωνα και με το σημειωματάκι της Έλενας, θα συγκρατηθώ και δεν θα το ανοίξω μέχρι τότε. Τι χαρά, διπλό δώρο!
Ευχαριστώ helena100 και καλή χρονιά!

Profile Image

RE: helena100, 100 ευχαριστώ!!!
by chrissalatas 4 yrs ago (2/18/2012)

Ευχαριστώ!!!

Ο Secret Santa μου sofiathereader, μου έστειλε εδώ και ημέρες, πριν τα γενέθλια μου, το καταπληκτικό μου δώρο!
Το ταχυδρομείο όμως και ο ταχυδρόμος (φίλος γαρ) φρόντισαν να το λάβω δέκα αργότερα από τη στιγμή που ήρθε, καθώς στάθηκε αδύνατο να βρεθούμε και να μου το παραδώσει. Επικοινωνίες άπειρες, αγωνία τρελή, μέχρι που επαληθεύτηκε το τραγούδι "δε μπορεί, δε μπορεί, κάπου θα συναντηθούμε.....".
Και συναντηθήκαμε!!! Με το ταχυδρόμο.....
Ουάου!!!
Βίος και πολιτεία του Αλέξη Ζορμπά, το μικρό βιβλίο του άγχους (ποιός έχει άγχος.....;;; - Όχι εγώ! Εγώ xanax.....), αντιστρές μπαλάκι, διάφορα τσάγια, σοκολάτα, γλειφιτζούρια, σελιδοδείκτης κι άλλα καλούδια ξεπετάχτηκαν από το πακέτο!!!
Σ' ευχαριστώ Σοφάκι μου, σ' ευχαριστώ από τη καρδιά μου κορίτσι μου!
Το δώρο σου, μου έδωσε απέραντη χαρά!
Και να πούμε και φωναχτά ότι ο λόγος που το δώρο μου άργησε, ήταν ότι το Σοφάκι μου ετοίμαζε κι άλλη έκπληξη, αλλά δεν της έκατσε τελικά όπως το είχε σχεδιάσει.
Δε πειράζει όμως, καθώς ήδη έκανε πάρα πολλά και πρόλαβε και τα γενέθλιά μου!
Και του χρόνου να είμαστε καλά!!!

Profile Image

RE: Ballyclaus 2011
by chrissalatas 4 yrs ago (1/29/2012)

Ο Secret Santa μου φέτος μάλλον με ξέχασε..... λιγουλάκι.
Δεν τον / την κακιώνω, δύσκολοι καιροί, τρελά καθημερινά προβλήματα, ασύλληπτα γρήγορη καθημερινότητα, άπειρες σκέψεις, χιλιάδες ερωτήματα.
Δε με πειράζει κι ας με ξέχασε.
Δε με πειράζει κι αν δε μου στείλει κάτι.
Δεν χάθηκε δα και ο κόσμος.
Μπορεί και να τον / την προβλημάτισα με τη λίστα μου, μπορεί, μπορεί, χίλια μπορεί.....
Απλά, αν δεν με ξέχασε και απλά το έχει αμελήσει / παραμελήσει, και διαβάζει τούτες τις αράδες, να ξέρει ότι κάπου εδώ κοντά είναι η ημερομηνία των γενεθλίων μου, που ίσως και να την προλαβαίνει.
Αν πάλι με ξέχασε ή δε μπορεί για τον οποιοδήποτε λόγο, να ξέρει ότι θα τον / την αγαπώ έτσι κι αλλιώς!

Profile Image

Ποιοί ΔΕΝ πήραν βιβλίο-πακέτο από το secret santa τους;
by wingsismografoswing 4 yrs ago (1/30/2012)

για να κλείσουμε το θρεντ αυτό και να κάνουμε εναν απολογισμό της διοργάνωσης.

Profile Image

RE: Ποιοί ΔΕΝ πήραν βιβλίο-πακέτο από το secret santa τους;
by wingokyrhoewing 4 yrs ago (1/30/2012)

Ρώτα καλύτερα σε καινούργιο νήμα για να εμφανιστεί στην λίστα θεμάτων & για να μην χαλάσουμε τούτο δω το νήμα που είναι γεμάτο θετικά & όμορφα λόγια.

Profile Image

RE: Ποιοί ΔΕΝ πήραν βιβλίο-πακέτο από το secret santa τους;
by apapsa 4 yrs ago (1/30/2012)

Ήθελα από καιρό να πω ότι το μέλος στο οποίο έστειλε ο doddi, η makimath, λογικά έχει παραλάβει το πακέτο της, γιατί μου επεστράφη το κουπόνι που μου έδωσαν στο ταχυδρομείο επειδή το έστειλα συστημένο (το υπογράφει ο παραλήπτης με την παράδοση). Αν δεν κάνω λάθος, ωστόσο, δεν έχει γράψει σ' αυτό το θρεντ ότι το παρέλαβε.

Are you sure you want to delete this item? It cannot be undone.